2 روز پیش
1 بازدید

هیچ منطقه سفیدی در قزوین نداریم | ایران آنلاین

از لحاظ شیوع کرونا؛
هیچ منطقه سفیدی در قزوین نداریم

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین گفت: استان قزوین در وضعیت قرمز با مرز پرخطر قرارداد و هیچ فرمانداری نمی‌تواند ادعا کند که وضعیت شهرستانش سفید است.

منوچهر حبیبی در ستاد مقابله با کرونای استان قزوین که امروز ۲۷ مهرماه در استانداری قزوین برگزار شد، تصریح کرد: با توجه به افزایش شیوعکرونادر قزوین در سه روز گذشته سه جلسه فوق‌العاده برگزار کردیم، روز جمعه محدودیت‌های لازم اعلام شد، دو جلسه دیگر نیز با حضور بخشداران و فرمانداران استان قزوین برگزار شد تا همه ظرفیت‌ها پای‌کار بیایند و حساسیت‌ها را درک کنند.

وی افزود: مهار کرونا، حجم و دامنه‌اش به‌قدری گسترده است که صرفاً بر عهده حوزه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی نیست بلکه موضوع حاکمیتی و مدیریتی است که بالاترین مقام اجرایی استان، شهرستان و بخش‌ها باید ورود و از تمام امکانات برای مهار کرونا استفاده کنند، اولویت همه دستگاه‌ها، ادارات، نیروهای لشگری و کشوری نیز باید همه امکانات و نیروی انتظامی را در اختیار مهار کرونا قرار دهد.

وی یادآور شد: ما باید ظرفیت تخت‌های بیمارستانی برای پذیرش بیماران کرونایی را افزایش دهیم که کار راحتی نیست، هر تخت نیاز به یک پرستار و تجهیزات ویژه دارد بنابراین هزینه گزافی به ما تحمیل می‌شود؛ از ۲۰۰ تخت اضافه‌شده ۴۰ تخت مختص بیمارستان رحیمیان است که باید به‌سرعت پیگیری شود، همچنین بیمارستان ارتش باید به‌سرعت آماده شود و از این هفته پذیرش صورت بگیرد.

حبیبی یادآور شد: وضعیت شیوع کرونا در هیچ شهرستان استان قزوین سفید نیست و کسی نمی‌تواند ادعا کند که شهرستانی سفید است، در حال حاضر هیچ نقطه‌ای در استان پیدا نمی‌شود که وضعیت سفید داشته باشد و مصوبات ستاد کرونا باید در تمام شهرستان‌ها اجرایی شود.

با کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز روبه‌رو هستیم

وی خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های اصلی درمان مبتلایان به کرونا اکسیژن‌رسانی است، در حال حاضر نیاز اصلی ما دستگاه اکسیژن ساز است و با کمبود شدید اکسیژن روبه‌رو هستیم؛ مجبور شدیم از کپسول‌های اکسیژن استفاده کنیم درواقع از واحدهای تولیدی کپسول اکسیژن به امانت گرفتیم که نشان از وضعیت بد استان قزوین دارد.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین بیان کرد: جلسات ستاد شهرستانی باید به‌صورت مستمر برگزار شود، بخشداران را توجیه کردیم و انتظار داریم که با کاهش شیوع کرونا روبه‌رو شویم، هر دهیاری باید ستاد مقابله با کرونا تشکیل دهد، تاکنون وضعیت روستاها بد نیست اما با توجه به شرایط مسافرت به سمت روستا شاهد آلودگی در روستاها هستیم.

وی تأکید کرد: استان قزوین در وضعیت قرمز با مرز پرخطر قرارداد و هیچ منطقه‌ای سفید نیست، دانشگاه علوم پزشکی دیگر نباید وضعیت را به‌صورت شهرستانی اعلام کند، فاصله شهرستان‌های قزوین بسیار کم است و نمی‌توان گفت شهرستانی سفید و دیگری قرمز است.

حبیبی خاطرنشان کرد: ما سه هفته محدودیت کرونایی در استان قزوین را اعمال کردیم، همین امر باعث اعتراض برخی از رستوران‌دارها و مشاغل این‌چنینی شد چراکه این افراد حقوق مشخصی ندارند که در تاریخ مشخص به حسابشان واریز شود، بنابراین ممنوعیت برداشته‌شده و صرفاً محدودیت اعمال می‌شود برای مثال تالارهای پذیرایی باید با ۳۰ درصد ظرفیت کار کنند اگر تالاری ۱۰۰ صندلی دارد تنها ۳۰ صندلی می‌تواند بماند و ۷۰ صندلی دیگر باید توسط نماینده مرکز بهداشت پلمب شود.

وی عنوان کرد: بااین‌حال مدیران تالارها نسبت به این امر اعتراض کردند و گاهی بیشتر از ۳۰ درصد ظرفیت تالار را استفاده می‌کنند این نشانه ضعف نظارت‌ها است، تعداد تالارهای پذیرایی سطح استان تعداد زیادی نیست که از نظارت آن غافل شویم هر شهرستان باید به‌صورت جدی بر تالارهای منطقه‌اش نظارت داشته باشد.

حبیبی افزود: سالن‌های ورزشی نیز به ازای هر ده مترمربع یک نفر می‌تواند استفاده کند، این موارد نیاز به مراقبت دارد و نماینده اداره کل ورزش و جوانان باید نظارت جدی کند، اگر سالن ورزشی یا تالار پذیرایی تخلفی کرد ما به مدیران سالن‌های ورزشی و تالارهای پذیرایی کاری نداریم بلکه فرمانداران و بخشداران باید مدیران مربوط به آن بخش مثلاً مدیر ورزش و جوانان یا مدیر صمت شهرستان را مواخذه کنند.

وی خاطرنشان کرد: سالن‌های زیبایی زنانه نیز می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کار خود ادامه بدهند، نوبت‌دهی باید به‌صورت و خدمات باید یک‌نفره صورت بگیرد، هیچ سالنی نمی‌تواند همزمان به دو نفر خدمت ارائه دهد این امر نیز نیاز به نظارت اتاق اصناف دارد اگر رعایت نشود رئیس اتحادیه‌ها باید مواخذه شوند.

نگرانی ما بیماران غیرکرونایی و کرونایی بودن بیمارستان‌ها است

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین یادآور شد: تجربیات چندین ماه گذشته نشان داده است که برخورد با مدیران اصلی صورت نگیرد شاهد ادامه تخلفات خواهیم بود، زمان اخطار و تذکر گذشته است و ۸ ماه است گرفتار کرونا شدیم در حال حاضر باید وارد اقدام شویم و تذکر و هشدار دیگر جواب نمی‌دهد، دستور قضایی صادرشده و در لحظه می‌توان مراکز را پلمب کرد.

وی تأکید کرد: نظارت بر مطب‌های پزشکی بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است و در این حوزه توقع بیشتری داریم، در حال حاضر داروخانه‌ها و مطب‌ها باید به‌صورت جدی نظارت شوند، شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه نیز بدون اخذ نظر ستاد کرونا و دانشگاه علوم پزشکی نباید در خصوص برگزاری نماز جمعه اظهارنظر کند.

حبیبی خاطرنشان کرد: ما به‌شدت نگران مبتلایان کرونایی بودیم، در حال حاضر با توجه به کرونایی شدن همه بیمارستان‌ها نگران حال بیماران غیر کرونایی هستیم و اگر فکری نشود از هر دو لحاظ مشکل پیدا می‌کنیم، ما باید تلاش کنیم که تعدادی بیمارستان به مبتلایان به کرونا و برخی بیمارستان‌ها به بیماران غیر کرونایی اختصاص یابد، در این میان باید از ظرفیت هلال‌احمر و بسیج در معابر پرتردد استفاده کنیم.

وی تأکید کرد: درمانگاه فرهنگیان و سپاه نیز باید در حوزه غربالگری همکاری کنند و افرادی که تشخیص دادند نیاز به بستری دارند به بیمارستان‌ها معرفی شوند تا از تجمع افراد در بیمارستان‌ها جلوگیری شود، همچنین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به‌عنوان متولی اطلاع‌رسانی در کنار دانشگاه علوم پزشکی قرار بگیرد و کارهای تبلیغاتی انجام دهد.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین یادآور شد: عده‌ای می‌گویند باید ماسک مجانی در اختیار مردم قرار دهیم این چاره کار نیست باید ماسک ارزان‌قیمت تولید کنیم چراکه مردم ماسک رایگان را جدی نمی‌گیرند، در حال حاضر کمبودی در خصوص ماسک نداریم و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی تأکید کرد: از دانشگاه علوم پزشکی می‌خواهیم برای شش‌ماهه دوم سال، میزان ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی موردنیاز استان را پیش‌بینی کند و سازمان صمت نیز مکلف است میزان پیش‌بینی‌شده را تأمین کند.

حبیبی با اشاره به بازدید مدیران از واحدهای تولیدی تصریح کرد: بازدید مدیران از واحدهای تولیدی و پروژه‌ها نباید به‌صورت تجمع باشد در حال حاضر مدیران صمت و رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی به این موردتوجه نمی‌کنند و چندین نفر را با خود همراه می‌کنند درحالی که حضور یک مدیر کفایت می‌کند، همان‌طور که برای خبرنگاران محدودیت ایجادشده است برای حضور مدیران در این نیز باید محدودیت ایجاد شود./ ایسنا#‌اخبار
منبع: ایران آنلاین


مطالب پیشنهادی

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

انکار ادعای شبکه فارسی زبان خارجی درباره روحانی و شورای عالی امنیت ملی

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری ادعای یکی از شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور درباره جلسه شورای عالی امنیت ملی را تکذیب کرد.

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد/ سهم ناچیز اصلاح‌طلبان

اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم بصورت رسمی نشان داد اصولگرایان در این ماراتن پیشتاز رقابت شدند و اکثریت مجلس یازدهم را در دست گرفتند.

روایتی از جلسات ویژه شمخانی با اصولگرایان و اصلاح‌طلبان

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می گوید:نگاه رهبری معظم انقلاب هم این نیست که دولت باید برود و رئیس جمهور باید استیضاح شود یا استعفا بدهد. نگاه رهبری این است که رئیس جمهور باید تا روز آخر بایستد و کار خودش را انجام دهد.

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

بو دادن بادام زمینی | روشی آسان و متفاوت برای بو دادن بادام زمینی

بو دادن بادام زمینی و بو دادن بادام زمینی در منزل و بادام زمینی و خواص بادام زمینی و بادام زمینی چه مواد مفیدی دارد و آشنایی با خواص بادام زمینی را در پرشین وی ببینید

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

تسنیم نوشت: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

تبریزی: نگاه بازرگان با انقلاب همراه نبود /امام مخالف ترورهای موتلفه بود

پژوهشگر تاریخ معاصر ایران می‌گوید: در ماجرای ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ رژیم شاه قصد اعدام امام خمینی (ره) را داشت.

پخت کیک و شیرینی | نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن

پخت کیک و شیرینی و نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن و نکات لازم برای پف کردن کیک و شیرینی و روش پخت کیک را در پرشین وی بخوانید

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر | راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر

جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و راهکار جلوگیری از خشک شدن مرغ در فر و نکات پختن مرغ درون فر و مزه دار کردن مرغ را در پرشین وی بخوانید

سیاسی کردن کرونا به نفع هیچ‌کس نیست

بیش از یک ماه از ورود و شیوع فراگیر ویروس منحوس کرونا در کشور می گذرد، علاوه بر به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی مردم، مشکلات معیشتی، تعطیلی همه مشاغل، به صفر نزدیک شدن درآمد نفتی و افزایش تورم؛ هزینه و خسارت های اقتصادی، فراوانی را به مردم و کشور وارد کرده است. 

ویدیو - سعید حدادیان : به احترام اقلا ده میلیون خانواده مذهبی ، بهتاش فریبا نباید می‌رقصید آقای تنابنده

سعید حدادیان درباره سریال پایتخت صحبت‌هایی کرد و نسبت به بعضی صحنه‌ها انتقاد کرد.

کف کردن روغن | دلایل و از بین بردن کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو

کف کردن روغن و رفع کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو و نکات استفاده از روغن سرخ کردنی و نکات روغن سالم را در پرشین وی بخوانید

زمانه فتح «سنگر به سنگر» اصولگرایان فرا رسیده است؟

آیا اصولگرایان می توانند پس از راه یافتن به بهارستان، پاستور را نیز ضمیمه فتوحات خود کنند؟ آیا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ که یک سال و چندماه دیگر موعد آن است، قدرت به جناح راست بازخواهد گشت؟ پاسخ به این چنین سوالاتی، بی شک با درنظر گرفتن عوامل متعدد امکان پذیر است.

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

پخت ذرت | روش های مختلف پخت ذرت و درست کردن ان به صورت خوشمزه

پخت ذرت و روش های مختلف پخت ذرت و درست کرن ذرت به صورت خوشمزه و چگونه ذرت را بپزیم و خاصیت ذرت و ذرت مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

پیام تسلیت روحانی، جهانگیری و لاریجانی به تولیت آستان قدس رضوی

رئیس جمهوری در پیامی درگذشت همشیره مکرمه حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی را تسلیت گفت و از درگاه ایزدمنان برای آن فقیده سعیده غفران و رضوان الهی مسالت کرد.

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

مطالب مرتبط