خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

تاکید مدیرکل آموزش پرورش سیستان بلوچستان بر تسهیل دسترسی دانش آموزان به کتب درسی ایسنا

تاکید مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان بر تسهیل دسترسی دانش‌آموزان به کتب درسی

ایسنا/سیستان و بلوچستانمدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: بر ضرورت تسهیل شرایط دسترسی دانش‌آموزان به کتب درسی و نظارت نظام مند بر فرآیند توزیع مواد آموزشی تاکید کرد.

حسن بروشکی شامگاه چهارشنبه در جلسه کارگروه تخصصی برنامه ریزی سفارش و توزیع کتب درسی سال تحصیلی آینده که با هدف بررسی شرایط دریافت و توزیع کتاب دانش‌آموزان برگزار شد افزود:یکی از مولفه‌های مهم در فرآیند آموزش دانش‌آموزان موضوع در اختیار قرار دادن به موقع کتاب های درسی است که در راستای تحقق اهداف نظام آموزشی و حرکت گام به گام در فرآیند آموزش تاثیرگذار خواهد بود.

بروشکی گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته مقرر شده از اواخر فروردین ماه فرآیند ارسال کتب درسی از مرکز به استان آغاز و متعاقب آن در شهرستان ها و مناطق توزیع گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن تاکید بر ضرورت فرآیند ثبت نام به موقع الکترونیکی ‌آموزان، بیان کرد: ثبت نام در سامانه سفارش کتب درسی پس از ثبت نام الکترونیکی دانش‌آموزان اتفاق می افتد؛ فلذا تمرکز بر این موضوع بسیار مهم و اقدامی عملیاتی و به موقع باید باشد.

وی ادامه داد: تسهیل شرایط دسترسی دانش‌آموزان به کتب درسی و نظارت نظام مند بر فرآیند توزیع مواد آموزشی یک ضرورت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هم چنین با اشاره به شعار امسال و تدبیر دقیق رهبر معظم انقلاب در مقوله حضور و همراهی مردم در کنار بخش های دولتی، اظهار کرد: نقش بی بدیل و تاثیرگذار مردم در همه حوزه ها، ماندگار و منجر به تحصیل نتایجی مطلوب خواهد شد که این مهم در دستگاه تعلیم و تربیت و برنامه‌های مختلف آن نیز بروز و نمود قابل توجهی داشته و دارد.

بروشکی گفت: آموزش و پرورش نیز همانند دیگر بخش های جامعه، با مشارکت و همراهی مردم بالنده تر خواهد شد و باید این مقوله با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: مادامی که همراهی و مشارکت مردم در هر صحنه و عرصه ای وجود داشته قطع به یقین ضریب موفقیت دوچندان بوده و این مولفه در مقاطع مختلف زمانی و برهه های انقلاب اسلامی به اثبات رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ادامه داد: نامگذاری امسال با هدف حضور بی مثال مردم در همه سطوح و حوزه‌ها ما را بر آن خواهد داشت که از این ظرفیت عظیم به نحو مطلوب و شایسته‌ای بهره‌گیری کرده و به درستی این سرمایه بزرگ نقش آفرینی کند.

بروشکی بیان داشت: در نظام آموزشی و دستگاه تعلیم و تربیت اولیا و خانواده‌ها نقش تعیین کننده ای داشته و دارند و از دیرباز تعامل و ارتباط دوسویه مدرسه و مردم وجود داشته و خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: امسال و در ایام پیش رو که موضوع مهم نهایی شدن امتحانات دانش آموزان از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ همسو شدن و حرکت اولیا مدرسه و خانه به عنوان دو بازوی مکمل و متمم در این جریان می تواند تسهیل گر زمینه دستیابی به اهداف مورد نظر باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بر ضرورت نصب العین قرار دادن فرآیند اجرایی شدن شعار سال در سطوح مختلف دستگاه تعلیم و تربیت و نهادینه شدن فرهنگ مشارکت مردمی با هدف حرکتی جهادی و رو به پیشرفت تاکید نمود.

بروشکی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت موضوع شاخص‌های عمومی و اختصاصی اشاره کرد و گفت: تدوین برنامه های همه حوزه ها و بخش های مختلف لزوماً بر اساس و محوریت شاخص‌های یادشده باشد.

وی ادامه داد: در راستای تامین نیروی انسانی مورد نیاز، امسال در آزمون استخدامی آموزگاران ابتدایی و استثنایی تعداد ۳۳۷۰ نفر سهمیه به سیستان و بلوچستان اختصاص یافته و با توجه به اعلام نتایج ۳ برابر ظرفیت برای حضور در فرآیند مصاحبه داوطلبان، ۵۸ کانون ارزیابی در شهر زاهدان پیش بینی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: برنامه‌های هفته گرامیداشت مقام شامخ معلم با هدف تکریم و تجلیل از معلمان و همکاران فهیم و خوشفکر با حضور اولیا و خانواده‌ها در مدارس و با رویکرد معرفی جلوه های ویژه معلمی با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

بروشکی در ادامه جلسه اظهار کرد: با عنایت به فعال شدن سامانه نوبت گیری فرآیند سنجش نوآموزان پیش دبستانی ۱و۲ و دانش‌آموزان بدو ورود به پایه اول ابتدایی لازم است از همه ظرفیت ها و بسترها برای انجام بهینه این مقوله بهره‌گیری صورت پذیرد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نمایندگی ایران در سازمان ملل نوشت رژیم صهیونیستی باید تنبیه می‌شد و این اتفاق به وقوع پیوست.

1 ساعت پیش

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با وزیر خارجه هند، وی را از چگونگی دفاع مشروع ایران و تنبیه رژیم اسراییل مطلع کرد.

1 ساعت پیش

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

1 ساعت پیش

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند.

1 ساعت پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

1 ساعت پیش

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

1 ساعت پیش

نماینده چین با اشاره به اقدام تلافی‌جویانه نظامی ایران علیه اسرئیل گفت: از اقدام ایران ابراز نگرانی عمیق می‌کنیم ولی ایران تاکید کرده که این اقدام تلافی‌جویانه بوده و اتمام یافته است.

1 ساعت پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

1 ساعت پیش

رسانه‌های یمنی از تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به استان تعز واقع در جنوب غرب یمن خبر دادند.

1 ساعت پیش

بیشتر...