خبرآنلاین |
2 ماه پیش

عکس دنباله داری که فضاپیمای ناجی کره زمین تشکیل داد خبرآنلاین

عکس | دنباله داری که فضاپیمای ناجی کره زمین تشکیل داد!

گجت نیوز نوشت: ماموریت دارت نقشی حیاتی در دفاع از کره زمین در برابر سیارک ها دارد. دانشمندان در مشاهدات خود متوجه شده‌اند که فضاپیمای دارت ناسا یک دنباله دار زیبا را ایجاد کرده است.

دارت یک آزمایش مهم در زمینه حفاظت از سیاره ما محسوب می‌شود. هدف این ماموریت پرتاب کردن فضاپیمایی بدون سرنشین برای تغییر مسیر یک سیارک است. چنین کاری می‌تواند روزی انسان را از مواجه شدن با یک سیارک یا دنباله دار خطرناک نجات دهد. خوشبختانه دیمورفس هیچ خطری برای ما ندارد.

عکس | دنباله داری که فضاپیمای ناجی کره زمین تشکیل داد!

در واقع هیچ سیارکی فعلا زمین را تهدید نمی‌کند؛ اما سیارک‌ها و اجرام آسمانی زیادی در فضا وجود دارند که هنوز شناسایی نشده‌اند. به همین خاطر اطلاعات به دست آمده از ماموریت دارت می‌تواند هر لحظه به کارمان بیاید. برخورد فضاپیمای DART با سیارک در دوشنبه ۴ مهر ماه رخ داد و در کمتر از دو روز دانشمندان با تلسکوپ‌های زمینی متوجه شکل‌گیری یک دنباله دار شدند.

در ۶ مهر ماه دو اخترشناس به نام‌های Teddy KaretaوMattew Knight با استفاده از تلسکوپ SOAR در شیلی به مشاهده دیمورفس پرداختند. آنها گمان می‌کنند دم جدید این سیارک حداقل ۱۰ هزار کیلومتر طول داشته باشد. این مشاهده و مشاهدات دیگر اخترشناسان می‌تواند در هفته‌های آتی تصویری کامل‌تر و دقیق‌تر از دنباله دار ایجاد شده توسط فضاپیمای دارت ناسا به ما بدهد.

دانشمندان امیدوارند که این ماموریت بتواند در نهایت از آمدن هر مهمان ناخواسته‌ای به کره زمین جلوگیری کند.

4141عکس | دنباله داری که فضاپیمای ناجی کره زمین تشکیل داد!#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

صدآنلاین نوشت: هر بیماری قبل از حاد شدن نشانه‌هایی در بدن بروز می‌دهد که با تشخیص سریع‌تر علامت‌ها می‌توانید مانع از آسیب دیدن‌تان شوید.

21 ساعت پیش

همشهری نوشت: کم‌آبی بدن می‌تواند باعث اختلال در متابولیسم، افزایش حس خستگی و خواب‌آلودگی و همچنین تشدید تحریک‌پذیری عصبی شود.

21 ساعت پیش

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که همه سلول‌ها با پیر شدن دچار تراکم پروتئین می‌شوند، درست مانند آنچه در اطراف نورون‌ها در آلزایمر، پارکینسون و دیگر بیماری‌های مغزی اتفاق می‌افتد. فهمیدن عملکرد آنها ممکن است راهبردهای جدیدی برای درمان بیماری‌های مرتبط با افزایش سن را آشکار سازد.

7 ساعت پیش

بهداشت‌نیوز نوشت: مصرف منظم و کافی کلسیم در تمام طول زندگی برای استخوان های ما ضروری است. برای جذب کامل و مناسب کلسیم هنگام گوارش، ویتامین D نقش بسیار مهمی بازی می‌کند.

17 ساعت پیش

تسنیم نوشت: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از مجروح شدن دو سرباز وظیفه در پی حمله مسلحانه در چابهار خبر داد.

14 ساعت پیش

ایران نوشت:پاییز سال گذشته مرد جوانی در جریان یک تعقیب و گریز پلیسی با شلیک گلوله یکی از مأموران از ناحیه کتف مجروح شد.

7 ساعت پیش

مهر نوشت: روز گذشته بود که خبری مبنی بر زخمی شدن سربازی به نام مرتضی امینی در کلانتری ۱۶۰ خزانه تهران به علت درگیری در فضای مجازی منتشر شد.

18 ساعت پیش

همزمان با روز جهانی معلولان، مدیر کمپین افراد دارای معلولیت در گفت‌وگو با خبرآنلاین از اجرای کامل و درست قانون حمایت از حقوق معلولان به‌عنوان مهمترین مطالبه این گروه از جامعه یاد می‌کند.

دیروز

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:برای سر و سامان دادن به وضعیت به وجود آمده در اثر ناآرامی‌های ماه‌های اخیر و رفع عوارض منفی آن، قوه قضائیه می‌تواند نقش مهمی داشته باشد.

7 ساعت پیش

بیشتر...