زنان تاثیرگذار در واقعه عاشورا فیلم all tv logo

نوار(عیوف) فرزند مالک از قبیله حضرمیان، همسر خولی بن یزید اصبحی بود. او زن خانه دار و ساکن کوفه بود و... واقعه عاشورا اتفاق افتاده بود و ...حسين بن علی(ع) و همه یاران با وفایش به شهادت رسیدند، عمر بن سعد، عصر عاشورا دستور داد تا سر مطهر امام شهیدان را برای ابن مرجانه بفرستند.

خولى بن يزيد و حمید بن مسلم مسئولیت این کار را عهده دار شدند. آن دو آن هنگام که به دارالاماره رسیدند، در آن ظلمکده بسته بود. خولی سر مطهر را به منزلش برد و سر را زير تَشتى( تنور) گذاشت و به بسترش رفت، نوار، همسر خولی جویای کار همسرش شد.

خولی به او گفت: ثروت روزگار را برای او آورده است. اين، سرِ حسين است كه در خانه توست! نوار گفت: واى بر تو!! تو سرِ پسر پيامبر خدا صلى الله عليه و آله را آورده اى! به خدا سوگند، هرگز سرم، با سر تو در يک خانه جمع نخواهد شد! نوار این را گفت و از جا برخاست.#‌اخبار_فیلم_و_صوت منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مریم معصومی مدتی میشه بازیگری رو بیخیال شده اما به شدت تو اینستاگرام فعاله و دستی جذاب هم بر آتش استایل و فشن داره!

1 ساعت پیش

حتما با این مشکل رو به رو شده اید که در زمان استفاده از خودروی شخصی خود، ماشین به سختی روشن میشود و یا مصرف سوخت خودرو به میزان قابل توجهی افزایش پیدا میکند. در صورت مشاهده چنین مواردی یکی از اولین حدس هایی که زده میشود، خرابی شمع خودرو است.

1 ساعت پیش

لیست قیمت جدید محصولات گروه بهمن موتور ویژه اردیبهشت ماه 1402 منتشر شد.

1 ساعت پیش

اعتماد آنلاین : تصویری از سالن مطالعه دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران منتشر شده که نشان از تفکیک جنسیتی در این دانشگاه دارد.

1 ساعت پیش

ویدا جوان بازیپگر سریال پژمان می باشد که این روزا بعد از شهرت تریپ میزنه عجیییب و دیده نشده و البته گاهی هم نامتعارف!

1 ساعت پیش

تصاویر مربوط به خودرو ب ام و X1 مدل 2023 را مشاهده می کنید.

1 ساعت پیش

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در نشست خبری با محوریت خودرو ری‌را بیان کرد: ۶۹ درصد از قطعات استفاده شده در خودروی ری‌را داخلی است، ظرف ۶ ماه تا یک سال آینده نیز، ۳۰ درصد وابستگی به واردات قطعات را کاهش خواهیم داد؛ چرا که یکی از استراتژی های مدیریت ارشد برای ایران‌خودرو، کاهش ارزبری محصولات است که ساپکو در حال پیگیری این استراتژی می باشد.

1 ساعت پیش

نخستین تصاویر از هیوندای سانتافه ۲۰۲۴ با طراحی کاملا متفاوت منتشر شد. در ادامه با جزئیات طراحی هیوندای سانتافه جدید آشنا می‌شویم.

1 ساعت پیش

رامسین کبریتی متولد ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۴۸ در شهر تهران می باشد برادر نسرین شهزک معروف به سپیده بازیگر قبل از انقلاب است.

1 ساعت پیش

بیشتر...