ورزش سه‌ |
۱ هفته پیش

روایت گل تاریخی یک ایرانی در لیگ ملت های یوفا ورزش سه

کد خبر : 1844978 |01 مهر 1401 ساعت 16:03 |26.8K بازدید |4دیدگاه

عبور از دیوار اسلواکی با پیراهن تیم ملی آذربایجان

روایت گل تاریخی یک ایرانی در لیگ ملت‌های یوفا

مدافع ایرانی تیم ملی آذربایجان از حس و حال خوب بعد از گل ارزشمندی که در بازی شب گذشته مقابل اسلواکی به ثمر رسانده می‌گوید.

روایت گل تاریخی یک ایرانی در لیگ ملت‌های یوفا

به گزارش "ورزش سه"،حجت حق وردیکه سومین سال حضورش در آذربایجان پشت سر گذاشته، در ترکیب تیم ملی این کشور در بازی شب گذشته در لیگ ملت‌های اروپا و مقابل اسلواکی زننده گل برتری تیمش بود. گلی که اکنون شانس این تیم را برای صعود به مرحله اصلی رقابت‌ها را زنده نگه داشته است. حق وردی که در این فصل به لیگ برتر بازگشته و پیراهن تیم تراکتور را بر تن دارد، درباره اتفاقاتی که باعث شده او راهی آذربایجان شود و همچنین اوضاع تیمش با خبرنگار ما گفتگو کرد.

شرایط آذربایجان بعد  از گل ارزشمند
تیم ملی الان خوب است و توانستیم دو بازی قبلی را ببریم. بلاروس و اسلاووکی را برنده شدیم و طبق شرایط جدول همه چیز دست خودمان است. بازی قزاقستان را اگر بتوانیم برنده شویم شانس صعود به عنوان تیم دوم را داریم. گروه سختی داشتیم و هم اسلاووکی به عنوان تیمی با کیفیت در آن حضور دارند. ترکیب 11 نفره آنها در لیگ ها معتبر اروپا حضور داشتند. گل اول را زدیم و خیلی فشار آوردند و دقیقه 91 پنالتی دادیم و مساوی شد. اما خوشبختانه در دقیقه 95 در کرنر گل زدم.

شانس صعود به مرحله بعدی را داریم

اگر سه امتیاز را نمی گرفتیم تقریبا شانس صعود نداشتیم. الان شرایط ما خوب شده. قبل از این بازی ها درگیر مقدماتی جام جهانی بودیم. صربستان و پرتغال از گروه ما بالا رفتند. بعد از آن تورنمنت الان درگیر لیگ ملت ها هستیم و امیدوارم بعد از جام جهانی که مرحله بعدی این رقابت ها برگزار می شود و با دستیابی به امتیاز جدال آخرمان با قزاقستان در آن حاضر باشیم.

15 بازی ملی با پیراهن تیم ملی آذربایجان
شرایط خوبی دارم و توانستم در این دو سالی که اینجا حضور دارم، 15 بازی ملی داشته باشم.  شرایط خوبی دارم و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و روزهای بهتری را نیز پشت سر بگذاریم. 15 بازی ملی کردم که 4 تا تدارکاتی بوده و 11 تای آن مقدماتی جام جهانی و ملت های اروپا بوده است و مسلما اینجا کار سخت است اما برای رقابت آماده‌ام.

ویدئو: 260842

مشکلی برای ارتباط گرفتن ندارم
رفته رفته توانستم اینجا بیافتم و در این دو سال هم باشگاهی و هم ملی جا افتادم و شرایط خوبی دارم. زبان آذری را البته کم متوجه می‌شوم و سعی می‌کنم روز به روز در این زمینه نیز بهتر شوم. اما زبان انگلیسی را راحت صحبت می‌کنم و بد نیست بدانید که اینجا اکثرا انگلیسی صحبت می‌کنند و از نظر ارتباط مشکلی نداریم. به زبان آذری و روسی حرف هم می‌زنند و همانطور که گفتم در تلاش هستم روز به روز از این جهت نیز بهتر شوم.
تراکتور در آذربایجان تیم شناخته شده و محبوبی است
بعد از قبول پیشنهاد بازگشت به لیگ ایران، طبیعتا نگران بودم. برای آنها مهم است که در لیگ خودشان بازی کنید چرا که بیشتر در چشم هستید و رصد می‌کنند. تیم ملی آذربایجان 7 لژیونر دارد و بقیه هم در تیم‌های قره باغ و نفتچی هستند. نگران بودم که برگردم و شاید در چشم نباشم. اما مزیتی که تراکتور دارد این است که در کشور آذربایجان محبوب است. خیلی ها دنبال می‌کنند و من هم می خواستم در چشم باشم و فراموش نشوم. اگر در تیم دیگری حضور پیدا می‌کردم شاید دیده نمی‌شدم. تراکتور اما برای آذربایجان شناخته شده است. سرمربی تیم ملی دو بازی اخیر را دیده بودند و شرایط بدنی من علیرغم اینکه دیر اضافه شده بودم توانستم نظر آنها را جلب کنم. سرمربی تراکتور هم فردی شناخته شده برای آذربایجان است و از انتخابی که کردم به نظرم خوب است و از تیم ملی دور نشدم و جایگاهم را از دست ندادم. رقابت سختی در تیم ملی هست و بازیکنان هم پست من در قره باغ و نفتچی هستند و شرایط سخت است.


در ایران نخواستند مرا ببینند
قبل از اینکه به آذربایجان بیایم عملکردم در لیگ ایران خوب بود. مخصوصا چند سالی که در پیکان بودم و مربیانی که با آنها کار کردم این را می‎توانند بگویند. همیشه انتظار داشتم که شانس دعوت داشته باشم. بدشانسی داشتم که دوره آقای کی‌روش بود و یک سری نفرات خاص دعوت می‌شدند. نفراتی که مورداعتماد ایشان بودند و نتیجه گرفته بود و خیلی سخت بود ورود به این لیست. شاید اگر در تیم دیگری بودم شانس بیشتری داشتم. اینکه از پیکان دعوت شوم اما سخت بود. سال آخری که در پیکان بودم و مصادف با حضور اسکوچیچ بود و توانستم عملکرد خوبی داشته باشم. اردویی که منتخب نفرات لیگ دعوت شدند و حتی آقای فرکی گفتند دعوت می‌شوی اما دعوت نشدم. بعدش راهی لیگ آذربایجان شدم و علیرغم روزهای سختی که برای نمایش خودم داشتم و فوتبالی تاکتیکی‌تر را به نمایش می‌گذارند، توانستم خودم را وفق بدهم و این پیشنهاد به من رسید. هر بازیکنی آرزویش است که در سطح ملی بازی کند. در کشورهای مختلف بازیکنان برای حضور در رده ملی برای کشور دیگری بازی می‌کنند و اینجا که آذربایجان و شانس حضور برابر تیم های مطرح اروپایی و حتی ترانسفر را داشت و احساس خوبی داشتم و خیلی از مسائل را در نظر گرفتم و با توجه به شرایطم بهترین انتخاب می‌توانست باشد. هر بازیکنی دوست دارد برای کشورش بازی کند اما با توجه به شرایطم این تصمیم را گرفتم. از انتخابی که داشتم خوشحالم و خیلی راحتم و همه چیز خوب است.

اسلواکی ما را دست کم گرفت و انگیزه گرفتیم
نه فقط من و همه تیم خیلی انگیزه داشتیم. بازی قبلی را برابر بلاروس برده بودیم و بازی رفت را مقابل اسلواکی در باکو باخته بودیم. قبل و بعد از بازی مصاحبه های تندی کرده بودند. بازی رفت را متاسفانه باختیم و همه انگیزه داشتیم برنده شویم و جبران کنیم. با توجه به شرایط جدول و پتانسیل تیم، تیم برتری در این رقابت ها بودیم. همه انگیزه برنده شدن داشتیم. شخصا به عنوان دفاع به دنبال گل نخوردن بودم و تا دقیقه 90 در زمین خودشان فشار زیادی وارد کردند. گل دقیقه 91 و به صورت پنالتی ناحق بود و بازی به تساوی کشیده شد. در صحنه کرنر اما با تمام توان همه ما، دنبال این بودیم که گل را بزنیم و به تفکری که در ذهن داشتیم رسیدیم و خوشحالم که توانستیم برنده باشیم و گل بزنم.


پتانسیل تراکتور حضور در جمع سه تیم برتر لیگ است
آقای بردیف را شاید در ایران خیلی از فوتبالی‌ها نشناسند. اما در اروپا و همین آذربایجان خیلی‌ها می‌شناسند و برای تفکرات او احترام قائل هستند. آقای بردیف شناخت زیادی از فوتبال ایران در ابتدای حضورش نداشتند و این را هم در نظر داشته باشید که در ترکیب تراکتور نفرات زیادی تغییر یافتند و این زمان بر است که تیمی نتیجه بگیرد. طبیعتا در چند هفته اول تیم نتیجه نگرفت. اما رفته رفته هم در فوتبال و نتیجه گرفتن خوب عمل کردیم و نتیجه هم گرفتیم. با توجه به کادرفنی و بازیکنانی که داریم تراکتور روز به روز بهتر خواهد شد. نیاز به زمان داریم و در آینده مسلما بهتر هم خواهد شد. تراکتور تیم بزرگی است و با این همه هوادار پتانسیل حضور در جمع مدعیان را دارد و باید همیشه در جمع سه تیم برتر باشد. بازیکنان، کادرفنی و مدیریت خوب این تیم را رفته رفته بهتر خواهد کرد و امیدوارم آخر فصل جایگاهی که حق این تیم است، برسد. توقع خودمان هم این است که جزو همان چند تیم بالای جدول باشیم.

برابر پرسپولیس به دنبال سه امتیاز و برتری هستیم
بازی پرسپولیس و تراکتور همیشه جدا از بحث فنی یک سری حساسیت خاص دارد که البته می‌تواند روی شرایط فنی بازی تاثیر بگذارد. اینطور که گفته شده، احتمالا در این بازی تماشاگر نباشد  و شاید یک مقدار کار را برای دو تیم آسانتر کند. اما حریف ثبات بهتری داشته و البته هر دو تیم به دنبال سه امتیاز هستند. هر دو تیم بازیکنان باکیفیت و کادرفنی خوبی دارند و صد درصد بازی سختی برای هر دو تیم است. کاری به اینکه بازی در تهران برگزار می‌شود نداریم و برای سه امتیاز خواهیم رفت. بازی زیبایی هم خواهد شد و با توجه به کادرفنی و بازیکنان دو تیم کار سخت است و بازی زیبایی را شاهد خواهیم بود و تراکتور هم مسلما به دنبال سه امتیاز و برتری در این جدال خواهد بود.

تیم ملی آذربایجان
حجت حق وردی
فوتبال
گزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.

تیم ملی آذربایجانتیم ملی آذربایجان

مشاهده برنامه و نتایج تیم ملی آذربایجان، بازی بعدی تیم ملی آذربایجان و ویدئو خلاصه بازی های تیم ملی آذربایجان#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در فاصله کمتر از دو ماه تا آغاز جام جهانی 2022 قطر، تیم ملی ایران مورد توجه رسانه‌های بین المللی و خصوصا انگلیسی قرار گرفته است.

11 ساعت پیش

در هفته هفتم لیگ برتر، 6 گل توسط مدافعان تیم‌ها به ثمر رسید و این نشان می‌دهد که در فوتبال امروز وظیفه مدافعان تنها به دفاع کردن ختم نمی‌شود.

11 ساعت پیش

ارلینگ هالند، ستاره منچسترسیتی، از یکی از رمزهای موفقیتش در میدان نام برد که کمی عجیب به نظر می‌رسد.

11 ساعت پیش

عربستان سعودی به عنوان میزبان بازی‌های آسیایی زمستانی 2029 انتخاب شد.

11 ساعت پیش

قهرمان مسابقات یواس اوپن در بازگشت مجدد به تور تنیس دوباره شکست خورد.

11 ساعت پیش

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال توضیحاتی در مورد شایعات به وجود آمده در خصوص مدیریت و همچنین رفتار ساپینتو در دیدار با گل‌گهر ارائه داد.

11 ساعت پیش

سباستین تیگالی تنها یک گل با رکورد استثنایی فهد خمیس در ۱۷۵ گل زده فاصله دارد.

11 ساعت پیش

برای کارلو آنچلوتی لیگ قهرمانان از هر نظر اهمیت بیشتری نسبت به لالیگا دارد و او قهرمانی در این رقابت ها را به لالیگا ترجیح می دهد. کارلتو پاسخ اظهارنظر لئو مسی و ژاوی در مورد قهرمانی رئال را هم داد.

11 ساعت پیش

سرمربی استقلال نظاره‌گر دربی امیدهای دو باشگاه بزرگ فوتبال پایتخت شد.

11 ساعت پیش

بیشتر...