ورزش سه‌ |
۲ هفته پیش

شهرخودرو پیکان حفظ آخرین امیدها با سماجت ورزش سه

کد خبر : 1824251 |24 اردیبهشت 1401 ساعت 20:03 |5,488 بازدید |0دیدگاه

تساوی بهتر از شکست بود

شهرخودرو 1 - پیکان 1؛ حفظ آخرین امیدها با سماجت

فرصت‌طلبی مهاجم شهرخودرو باعث شد تا اشتباه خط دفاعی عنابی‌پوشان جبران شود و در نهایت نبرد شاگردان سیدعباسی و حسینی با تساوی به پایان برسد.

به گزارش "ورزش سه" هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی آغاز شده که در نخستین مسابقه این هفته در مشهد، تیم قعرنشین شهرخودرو که برای بقا در لیگ برتر تلاش می‌کند پذیرای پیکان تهران است؛ مشهدی‌ها برای زنده ماندن امیدشان به بقا در سطح اول فوتبال ایران نیازمند کسب 3 امتیاز خانگی هستند و در مقابل پیکانی‌ها با انگیزه بقا در نیمه بالای جدول رده‌بندی لیگ برتر به برد در مشهد نیاز دارند.

پیکان 8 بازی اخیرش را در لیگ برتر بدون برد پشت سر گذاشته و شاگردان حسینی به دنبال طلسم‌شکنی در مشهد هستند و در مقابل شهرخودرویی‌ها از 6 بازی اخیر خود تنها یکبار بازنده از میدان خارج شده‌اند و شاگردان سیدعباسی به دنبال کسب 3 امتیاز خانگی در روز بازگشت هواداران خود به ورزشگاه هستند.

نیمه اول مسابقه علی‌رغم برتری مالکیتی توپ فوتبال شهرخودرو، بدون خلق موقعیت جدی گلزنی روی دروازه دو تیم به پایان رسید تا دو تیم با انگیزه پیروزی پا به میدان مسابقه در نیمه دوم بگذراند.

در نیمه دوم هم بیشتر توپ و میدان در اختیار شهرخودرویی‌ها بود، اما روی یک اشتباه عجیب از سوی خط دفاعی شهرخودرو، پیکان به گل برتری توسط ابراهیم صالحی رسید که بعد از این گل، حملات پردامنه تیم مشهدی آغاز شد و در نهایت، ابوالفضل عکاشه مهاجم تعویضی شهرخودرو توانست بازی را به تساوی بکشاند تا به مانند بازی رفت، نبرد دو تیم با تساوی 1-1 به پایان برسد.

شهرخودرو با تساوی امروز، 16 امتیازی شد و در قعرجدول ماند؛ پیکان تهران هم با 34 امتیاز در رتبه هفتم جایگاه خود را حفظ کرد.

هفته بیست و هفتم لیگ برتر؛ شنبه: 1401/02/24 ساعت 18:00
استادیوم: ثامن‌الائمه مشهد / حدود 500 تماشاگر

داور: احمد محمدی / کمک‌ها: مهدی شفیعی و بهزاد پناهی؛ داور چهارم: مسعود حقیقی / ناظر: نادر جعفری

شهرخودرو خراسان:

یوسف بهزادی
محمدحسین حیدری
محمداحسان حسینی
مجتبی بیژن
مرتضی حسین‌زاده (69- معراج پورتقی)
ابراهیم رضازاده
علی طاهران (74- محمدرضا فلاحیان)
محسن ربیع‌خواه
محمد محمدزاده (56- فردین رابط)
ابوذر صفرزاده (56- محمدرضا رئوفی‌منش)
رحمان جعفری (74- ابوالفضل عکاشه)

سرمربی: داوود سیدعباسی

پیکان تهران:

فرهاد مجد کرمانشاهی
امیرحسین رنگرز جدی
امیرحسین غلامی
سامان فلاح
میلاد بدرقه
علی رمضانی (از دقیقه 80: تیتو اوکلو)
اسماعیل بابایی
غلامرضا ثابت ایمانی
محمد قاسمی‌نژاد (64- محمدجواد آزاده)
مجتبی حقدوست(64- محمدمهدی لطفی)
ابراهیم صالحی (87- محمدحسین فلاح)

سرمربی: مجتبی حسینی

کارت زرد:
پیکان: غلامرضا ثابت‌ایمانی (24) امیر حسین جدی (31)
شهر خودرو:محسن ربیع خواه (37)

شرح گل:
شهرخودرو 0-1 پیکان (دقیقه 76 ابراهیم صالحی):اشتباه عجیب و ناهماهنگی خط دفاعی شهرخودرو با دفع عجیب یوسف بهزادی همراه شد و ضربه دروازه شهرخودرو به ابراهیم صالحی کاپیتان پیکان برخورد کرد و این‌گونه گل اول بازی به سود پیکان به ثمر رسید.
شهرخودرو 1-1 پیکان (دقیقه 89 ابوالفضل عکاشه):روی پرتاب آکروباتیک فردین رابط، در شلوغی محوطه جریمه پیکان، معراج پورتقی صاحب توپ شد و در دهانه دروازه توپ را برای ابوالفضل عکاشه ساخت تا مهاجم تعویضی شهرخودرو گل تساوی را وارد دروازه پیکان کند.

دقایق حساس:
دقیقه 26: روی پاس رحمان جعفری، محسن ربیع‌خواه از پشت محوطه جریمه پیکان اقدام به شوت‌زنی کرد که شوت هافبک شهرخودرو به شکلی خطرناک از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.
دقیقه 27: ابراهیم رضازاده با حرکتی انفرادی پشت محوطه جریمه پیکان صاحب موقعیت شد و اقدام به شوت‌زنی کرد که مجد کرمانشاهی با واکنش مطمئن ضربه او را در اختیار گرفت.
دقیقه 29: روی غفلت خط دفاعی شهرخودرو، علی رمضانی درون محوطه جریمه تیم مشهدی صاحب موقعیتی ایده‌آل شد که ضربه محکم مهاجم پیکان به شکلی فوق‌العاده خطرناک از بالای دروازه یوسف بهزادی به بیرون رفت.
دقیقه 52: شوت ناگهانی اسماعیل بابایی از پشت محوطه جریمه شهرخودرو را یوسف بهزادی در دو مرحله مهار کرد.
دقیقه 55: در فرصتی تک به تک، جدی‌ترین موقعیت مسابقه روی دروازه پیکان خلق شد که ضربه رحمان جعفری را فرهاد مجد کرمانشاهی با واکنشی دیدنی دفع کرد.
دقیقه 67: با ارسال مرتضی حسین‌زاده، فردین رابط درون محوطه جریمه پیکان صاحب موقعیت شد که شوت رابط را مجد کرمانشاهی در اختیار گرفت.
دقیقه 73: شوت سرکش علی رمضانی از پشت محوطه جریمه شهرخودرو با اختلاف از بالای دروازه تیم مشهدی به بیرون رفت.

اتفاق ویژه:

تیم فوتبال پیکان برای نهمین‌بازی پیاپی ناکام در کسب پیروزی بود؛ در مقابل، شهرخودرویی‌ها علی‌رغم شکست فجرسپاسی فرصت فرار از قعر جدول را داشتند که با تساوی در خانه این فرصت از دست رفت تا کماکان قعرنشینی نماینده فوتبال خراسان رضوی در لیگ برتر ادامه پیدا کند.

بهترین بازیکن:

ابوالفضل عکاشه مهاجم تعویضی تیم فوتبال شهرخودرو با ورود به زمین مسابقه توانست جریان بازی را به سود تیمش تغییر بدهد و گل تساوی‌بخش عنابی‌پوشان مشهدی را به ثمر رساند؛ در کنار عکاشه که گلزن تیمش بود، اسماعیل بابایی هافبک پیکان و محسن ربیع‌خواه هافبک شهرخودرو هم جزو چهره‌های شاخص میدان مسابقه بودند.

*در حاشیه:
* با گذشت بیش از 800 روز از دوری هواداران مشهدی از ورزشگاه‌ها، امروز مجوز حضور آن‌ها در مصاف شهرخودرو-پیکان صادر شده و حدود پانصد تماشاگر خود را به ورزشگاه ثامن‌الائمه رسانده‌اند تا از عنابی‌پوشان مشهدی حمایت کنند.
* بعد از شکست مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی، داوود سیدعباسی سرمربی شهرخودرو 3 تغییر را در ترکیب تیمش اعمال کرده تا تیم مشهدی با سیمایی جدید مقابل پیکان صف‌آرایی کند.
* مجتبی حسینی سرمربی باتجربه پیکان بعد از شکست خانگی تیمش برابر سپاهان، مجدداً ترکیب پیکان را دستخوش تغییراتی کرده و با حضور 4 جدید در ترکیب اصلی امیدوار به طلسم‌شکنی در مشهد است.
* تیتو اوکلو مهاجم خبرساز سودانی که در آستانه پیوستن به شهرخودرو بود اما در نهایت با پیکان قراردادش را به امضا رساند، امروز روی نیمکت پیکان حضور دارد.
* پیش از شروع مسابقه، داوود سیدعباسی سرمربی شهرخودرو به رسم میهمان‌نوازی به سوی نیمکت پیکان رفت و برخورد گرمی را با مجتبی حسینی سرمربی پیکان و دستیاران او داشت.
* سیدمهدی سیدصالحی مدیر تیم شهرخودرو به دلیل محرومیت امروز روی نیمکت تیم مشهدی حضور ندارد.
* خطای امیرحسین جدی روی رحمان جعفری در دقیقه 44 در نزدیکی محوطه جریمه پیکان، با تصمیم داور مسابقه بدون اخطار تشخیص داده شد؛ در صورت نشان دادن کارت زرد، مدافع پیکان دواخطاره شده و از میدان مسابقه اخراج می‌شد.
* در دقیقه 44 به دلیل اعتراض شدید کادرفنی شهرخودرو، حامد طباطبایی مربی گلرهای این تیم با کارت زرد جریمه شد.

لیگ برتر
پیکان
شهرخودرو مشهد
فوتبال


#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به نظر می‌رسد یحیی گل‌محمدی قصد دارد نام دو بازیکن خارجی تیمش را در لیست مازاد قرار بدهد.

4 ساعت پیش

اعضای تیم فوتبال سپاهان طی چند روز اخیر برای دومین مرتبه به استان خوزستان سفر کردند.

4 ساعت پیش

رئال مادرید روزهای تلخ و شیرین فراوانی مقابل نمایندگان انگلیس در لیگ قهرمانان داشته است.

4 ساعت پیش

کریم بنزما قصد دارد فصل تاریخی خود را با درخشش در فینال مقابل لیورپول تکمیل کند.

4 ساعت پیش

قرمزهای پایتخت درحالی برای برگزاری اردوی پیش از بازی با شهرخودرو راهی هتل شده‌اند که کاپیتان‌های خود را به همراه ندارند.

4 ساعت پیش

مدافع راست تیم فوتبال مس رفسنجان ابراز امیدواری کرد هواداران این شهر در آینده تیم خودشان را در رقابت با بزرگان تشویق کنند.

4 ساعت پیش

رئال امشب پنجمین فینال لیگ قهرمانان خود در هشت سال اخیر را پیش رو دارد و همیشه سعی کرده یکسری موارد خرافی را برای رسیدن به قهرمانی لحاظ کند!

4 ساعت پیش

به نظر می‌رسد که پائولو دیبالا نهایتا راهی یکی از دو تیم رم یا اینتر خواهد شد.

4 ساعت پیش

به نظر می‌رسد عثمان دمبله در آستانه توافق با باشگاه چلسی قرار گرفته است.

4 ساعت پیش

بیشتر...