خبرآنلاین |
1 ماه پیش

سهم خودروهای پلاک شهرستان در آلودگی تهران خبرآنلاین

سهم خودروهای پلاک شهرستان در آلودگی تهران

براساس مطالعات شهرداری تهران، سالانه میزان تولید و انتشار آلایندگی خودروهای پلاک شهرستان در پایتخت «در بخش آلاینده‌های گازی ۷۵ هزار تن و در بخش ذرات معلق ۴۱۵ تن برآورد شده است.»

به گزارشخبرآنلاین،در حالی که خودروهای پلاک شهرستان آلایندگی زیادی در پایتخت تولید می‌کنند، عضو شورای شهر تهران می‌گوید که «سیستمی برای دریافت عوارض از این خودروها نداریم.»

فارس در خبری نوشت:براساس مطالعات شهرداری تهران، سالانه میزان تولید و انتشار آلایندگی خودروهای پلاک شهرستان در پایتخت «در بخش آلاینده‌های گازی ۷۵ هزار تن و در بخش ذرات معلق ۴۱۵ تن برآورد شده است.»

تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران باعث بروز آلودگی هوا و ترافیک شده است. رئیس کمیسیون حمل‌ونقل ترافیک شورای شهر تهران جعفر تشکری هاشمی می‌گوید که «سیستمی برای دریافت عوارض از خودروهای پلاک شهرستان نداریم.» همچنین رئیس شورای شهر تهران مهدی چمران هم می‌گوید که پیشنهاد ما این بود که «خودروهایی که به تهران می‌آیند مدت محدودی در شهر حضور داشته باشند.»

بر اساس اطلاعات دوربین‌های تردد شمار در یک بازه زمانی یک ماهه، «سهم خودروهای پلاک شهرستان در تردد کل خودروهای عبوری شمارش شده در تهران ۲۸.۷ درصد بود.» رانندگان این خودروها چون می‌دانند اعمال قانون برای تردد آن‌ها به خصوص در محدوده طرح ترافیک صورت نمی‌گیرد، اقدام به مسافرکشی می‌کنند. این درحالی است که سال گذشته معاون وقت حمل و نقل ترافیک شهر تهران جلال بهرامی گفته بود که «بزودی این مشکل از طریق هماهنگی با مدیریت کلانشهرها برطرف می‌شود.»

مهاجرت‌های مجردی با خودرو برای کسب و کار به تهران علاوه بر مشکلات ترافیکی باعث بروز پدیده ماشین‌خوابی هم شده است.

کارشناس مسایل اجتماعی رضا شریفی می‌گوید که تردد خودروهای پلاک شهرستان «برای فعالیت در تاکسی‌های اینترنتی است» و نباید مانعی برای امرار معاش ایجاد کرد. کارشناس مسایل شهری مینا موحد با بیان اینکه «طرح ترافیک برای ساکنان تهران به عنوان یک محدودیت و برای پلاک شهرستانی‌ها یک امتیاز محسوب می‌شود، می‌گوید که «ترددهای غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک باید مشمول جریمه توسط پلیس شوند نه پرداخت عوارض.»

به گفته کارشناسان، باید سیستم یک‌پارچه دریافت عوارض در کشور اجرایی شود. همچنین باید سهم آلاینده‌ها را در تهران کم و نظارت دقیقی بر اجرای قانون هوای پاک بعد از ۷ سال از سوی نهادهای نظارتی صورت گیرد.

۲۳۳۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرمانده انتظامی استان از کشف ۱۰۲ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک در بازرسی از سواری پژو پارس در شهرستان فیروزآباد خبر داد.

دیروز

سازمان مدیریت بحران شهر تهران نقشه‌ای برای «تعیین مسیرهای ویژه تردد اضطراری» در شبکه معابر اصلی و فرعی تهیه کرده است.

10 ساعت پیش

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشداری ضمن اشاره به ماندگاری هوای گرم در استان تا جمعه (۵ مرداد)، نسبت به لزوم مدیریت مصرف برق و آب تاکید کرد.

23 ساعت پیش

سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی در برخی استان‌های کشور خبر داد که خطر خسارت به محصولات کشاورزی را در پی دارد و شدت این بارش‌ها در حد هشدار هواشناسی زرد خواهد بود.

دیروز

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان از تعطیلی پنج شنبه ها تا ۱۵ شهریور ماه در این استان خبر داد.

10 ساعت پیش

زاکانی در حالی از تعامل با شورای شهر تهران خبر می‌دهد که برخی از اعضای شورای شهر تهران معتقدند زاکانی، بیشترین تذکر را در همین سه سال گرفته و البته آنطور که نمایندگان پارلمان شهری می‌گویند پاسخ‌های کلیشه‌ای شهرداری تاکنون نتوانسته آنها را اقناع کند.

13 ساعت پیش

دو روز پیش سوسماری خانگی ۹۱ سانتی‌متری با نام «اوگی بوگی»  بعد از اینکه از خانه صاحب خود در  میدلتون گریخت، از آپارتمانی در این شهر سر درآورد.

20 ساعت پیش

شهرداری تهران ساختمان انجمن جامعه شناسی ایران را  پلمب کرد.

21 ساعت پیش

سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی در برخی استان‌های کشور خبر داد که خطر خسارت به محصولات کشاورزی را در پی دارد و شدت این بارش‌ها در حد هشدار هواشناسی زرد خواهد بود.

دیروز

بیشتر...