خبرداغ |
۱ هفته پیش

پتروالفین پس از 10 سال توقف، فعال می شود

علی رستمی مدیرعامل شستا در جریان سفرهای مستمر خود و بازدید از شرکت‌های تابعه شستا با هدف رفع موانع تولید و انجام اقدامات لازم در این راستا، به همراه اسماعیل للـه گانی مدیرعامل بانک رفاه و اعضای هیئت مدیره و معاونین شستا به استان خوزستان سفر کرد.

پتروالفین پس از 10 سال توقف، فعال می‌شودبه گزارشخبرداغبه نقل از شستا رسانه، روز چهارشنبه 22 دی ماه 1400، علی رستمی مدیرعامل شستا به همراه اسماعیل للـه گانی مدیرعامل بانک رفاه و اعضای هیئت مدیره و معاونین شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، برای بازدید از شرکت‌های تابعه شستا در استان خوزستان به این استان سفر کردند.


براساس این گزارش علی رستمی مدیرعامل شستا در بازدید از شرکت پتروشیمی فن‌آوران با تاکید بر سیاست‌های کلان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی در راستای هم‌افزایی شرکت‌ها و دستگاه‌های تابعه افزود: بانک رفاه با ظرفیت‌های بسیار زیاد خود در حوزه تامین منابع مالی می تواند ضمن مشارکت در پروژه‌های مجموعه شستا، سرعت انجام آن‌ها را افزایش دهد.


مدیرعامل شستا با اشاره به توقف ده ساله پروژه پتروالفین فن‌آوران و نیاز به تامین منابع مالی این پروژه گفت: میزان سرمایه‌گذاری فاز اول این پروژه 500 میلیون یورو است و بانک رفاه می تواند با استفاده از ظرفیت‌های خود در تامین منابع مالی موردنیاز مشارکت کند.


وی پروژه افزایش ظرفیت متانول را از مهمترین پروژه‌های در دست اجرای پتروشیمی فن‌آوران برشمرد و افزود: در سال حمایت از تولید ضمن اجرایی شدن این پروژه، اقدامات لازم برای آغاز عملیات پروژه بازیافت دی اکسید کربن صورت گرفته است.

رستمی با تاکید بر سیاست شستا در حمایت از تولید ملی و استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش بنیان و متخصصان داخلی بیان داشت: برنامه‌ریزی و اقدامات لازم جهت کاهش وابستگی‌ شرکت‌ها به تجهیزات، دانش فنی و متخصصان خارجی طی بازه 5 ساله به صفر برسد.


مدیرعامل شستا، توسعه فعالیت‌ها در حوزه صادرات را امری حیاتی دانست و اظهار داشت: باید اقدامات و برنامه‎ریزی‌های لازم برای ایجاد ظرفیت‌های صادراتی محصولات تولید شده در صنایع پایین دستی این شرکت انجام گیرد.


وی ورود شرکت‌های شستا در ایجاد صنایع میان دست مانند تولید اسید سیتریک را مهم ارزیابی کرد و افزود: با توسعه و تکمیل زنجیره ارزش می توانیم ریسک سرمایه‌گذاری‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای را کاهش دهیم
رستمی تبدیل دارایی‌های غیرمولد به دارایی مولد را ضروری خواند و گفت: باید این دارایی‌ها از مجموعه خارج و با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های توسعه‌ای تبدیل به دارایی‌های مولد و سودآور کنیم.


وی افزود: پیام حضور مدیران و معاونین ارشد شستا در بازدید‌ از شرکت‌های تابعه، حمایت همه‌جانبه از تولید ملی و کارگران است.


اسماعیل للـه گانی مدیرعامل بانک رفاه نیز در این بازدید با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه صادرات و حجم صادرات انجام شده، گفت: پتروشیمی فن‌آوران دستارودهای خوبی در زمینه تولید، فناوری و تکنولوژی‌های روز دنیا داشته است.


للـه گانی با تاکید بر ظرفیت‌های این شرکت در راستای تبدیل شدن به یک هلدینگ پتروشیمی افزود: پتروشیمی فن‌آوران با ورود به صنایع پایین دستی چون متانول می‌تواند زنجیره ارزش خود را تکمیل و سودآوری شرکت را افزایش دهد.


مدیرعامل بانک رفاه، رویکرد تیم مدیریتی شستا در توسعه و تکمیل زنجیره ارزش مجموعه را قابل تقدیر خواند و افزود: بانک رفاه و شستا هر دو از یک خانواده و متعلق به سازمان تامین اجتماعی هستند و می توانند از ظرفیت‌های یکدیگر در راستای رشد و توسعه فعالیت‌ها بهره‌مند شوند.

للـه گانی منابع صندوق توسعه ملی، منابع ارزی و داخلی بانک رفاه را از ظرفیت‌های این بانک در راستای سرمایه‌گذاری و مشارکت در پروژه‌ها خواند و اظهار داشت: بانک رفاه این امکان را دارد تا با معرفی سرمایه‌گذارن بخش خصوصی و ایجاد ظرفیت‌های مشارکت مردمی، تامین مالی پروژه‌های توسعه‌ای و صنایع پایین دستی را برعهده بگیرد.#‌اخبار منبع: خبرداغ

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اگر بیننده سریال «نیسان آبی» باشید حتما نام این بازیگر باسابقه را در تیتراژ آن دیده اید، هرچند ممکن است او را در این مجموعه ندیده باشید.

8 دقیقه پیش

ورود دولت به قیمت خودروهای بخش خصوصی اما بی‌سابقه نیست، چه آنکه در گذشته نیز حتی محصولات وارداتی هم درگیر این ماجرا شده‌اند.

13 دقیقه پیش

متخصصان هلندی در مطالعه ای تازه به بررسی تاثیر چاقی بر قلب کودکان چاق و دارای اضافه وزن پرداختند.

یک ربع پیش

یک عضو کمیسیون عمران مجلس از رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت خواست برنامه‌شان برای حذف ارز ترجیحی و سیاست‌های پولی و مالی را شفاف کنند.

یک ربع پیش

احیای کارخانه‌های تعطیل شده و راه اندازی خطوط تولید و بازگشت کارخانه های راکد به چرخه تولید از جمله اقدامات در اولویت وزارت کار در دولت سیزدهم است.

یک ربع پیش

این روز‌ها عبدالناصر همتی در صفحه شخصی خود به انتقاد از بانک مرکزی و دولت در کنترل آ‌مارهای پولی و ترازنامه بانک مرکزی پرداخته است.

نیم ساعت پیش

تهران-پژوهشگر سیره اهل‌بیت(ع) با بیان اینکه در زیارت حضرت زهرا (س) آمده که ایشان مادر همه مؤمنان است، گفت: حضرت فاطمه(س) با وجود چنین جایگاهی در احترام به مادر فرمودند: «إلزَم رِجلَها؛ فَإنَّ الجَنَّةَ تَحتَ أقدامِها؛ [۵] در خدمت مادر باش؛ زیرا بهشت زیر قدم‌های اوست.»

نیم ساعت پیش

ایسنا نوشت: احمد ناصر الصباح، وزیر امور خارجه کویت، شامگاه شنبه به عنوان اولین مقام از کشورهای حوزه خلیج فارس پس از بحران دیپلماتیک با لبنان به این کشور رفت و با نخست وزیر و دیگرمقامات لبنانی دیدار کرد.

نیم ساعت پیش

روند مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین تا اینجای کار ثابت کرده که یکی از پررنگ‌ترین فضاسازی‌های طیف غربی در کمتر از سه ماه رنگ باخته است. منابع دیپلماتیک از وین خبر داده‌اند که مذاکرات هسته‌ای با ایران در مسیر درستی حرکت می‌کند و احتمال شکل‌گیری توافق نهایی بیش از هر وقت دیگری افزایش یافته است.

نیم ساعت پیش

بانک اول - بانک شهر به منظور ارائه خدمات متنوع مالی به مشتریان خود طرحی به نام «نشان شهر» را تدارک دیده است. افراد به منظور برخورداری از این تسهیلات باید شرایط لازم را داشته باشند

نیم ساعت پیش

نیروهای دموکراتیک سوریه با تائید خبر ادامه درگیری‌ها در روز شنبه اعلام کرد نبردهای این روز در منطقه شمالی غویران متمرکز بود و در جریان حمله به مهاجمان چند تن از اعضای داعش کشته شدند.

نیم ساعت پیش

تهران-همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) مراسم اختتامیه جشنواره ملی کتابت قرآن کریم و معرفی برگزیدگان این جشنواره امروز برگزار می شود.

نیم ساعت پیش

شرفی ضمن اشاره به اینکه بر اساس صاحبان خاطره و بزرگان شهر بیشتر شهدا در گودال خشت‌مال‌ها و باغ خونی دفن شده‌اند، گفت: آیت‌الله خزعلی در مصاحبه‌ای به دفن شهدای گوهرشاد در باغ خونی اشاره دارند اما عده‌ای در کشور به دنبال تطهیر رژیم پهلوی هستند.

1 ساعت پیش

اسامی داوران قضاوت کننده بازی تیم های ملی فوتبال بانوان ایران و چین از سوی مسئولین برگزار کننده مسابقات اعلام شد.

1 ساعت پیش

امام‌ جمعه سلطانیه گفت: همه قرآن و عترت در وجود حضرت فاطمه زهرا (س) متجلی شده است.

1 ساعت پیش

بیشتر...