بیتوته |
۱ هفته پیش

بیوگرافی سعید امیر سلیمانی چکیده ای از گفت گو با ویسعید امیر سلیمانی و فرزندانش, بیوگرافی سعید امیر سلیمانی, سعید امیر سلیمانی

سعید امیر سلیمانی

 

زندگی هنری و شخصی سعید امیر سلیمانی

سعید امیرسلیمانیسال 1321 در سنگلج تهران متولد شد. وی کارگردان ، بازیگر و نویسنده ایرانی است که جزو پیشکسوتان هنر ایران محسوب می شود. سعید امیر سلیمانی 18 ساله بود که بازیگری را از تئاتر شروع کرد. او پدر کمند و سپند سلیمانی است که هردو به خوبی در عرصه بازیگری ایران شناخته شده اند.

چکیده ای از بیوگرافی سعید امیرسلیمانی

نام اصلی : سعید امیرسلیمانی

تاریخ تولد : 17 ابان 1321

محل تولد : سنگلج تهران 

پیشه : بازیگر ، کارگردان و نویسنده

 

بیوگرافی سعید امیرسلیمانی

سعید امیر سلیمانی پس از اینکه در سنگلج متولد شد ، در شهر شمیران بزرگ شد. پدر او بسیار به هنر و موسیقی علاقه داشت طوری که منزل وی ، جمعی از هنرمندان مطرح ان دوره مانند مرضیه ، ابولحسن خان صبا و غلامحسین بنان رفت و امد می کردند.

 

 تصاویر سعید امیر سلیمانی, سعید امیر سلیمانی و همسرش, فیلم قدیمی سعید امیر سلیمانی

بیوگرافی سعید امیر سلیمانی

 

سعید در چنین فضای هنری بزرگ شد و از همان کودکی به عرصه هنر علاقه مند شد. وی به دلیل استعداد زاتی که داشت از همان کودکی در مدرسه نمایش می ساخت و نمایش هایی که با پدر و مادر خود دیده بود ، خودش به همراه دوستانش اجرا می کرد.

سعید امیر سلیمانی تا چند سال پیش در دبی زندگی می کرد. و هنگامی که برای ایفای نقش در فیلم معمای شاه از او درخواست شد به ایران امد.

 

شروع فعالیت امیر سلیمانی

فعالیت حرفه ای او هنگامی که 18 ساله بود با ورود به تئاتر اناهیتا آغاز شد. تئاتر اناهیتا در ان زمان سرپرستان بنامی همچون مهین ، مهدی فتحی ، محمود دولت ابادی داشت. او در تئاتر اناهیتا به مدت یک سال دوره گذراند و برای اولین بار با یک نقش جانبی در تئاتر اتللو که نوشته شکسپیر بود ایفای نقش کرد.

با گذشت زمان و فعالیت در تئاتر اناهیتا ، با پیشنهاد محمود دولت ابادی به استخدام تئاتر درامد. بعد ها به همراه جمشید مشایخی ، ایرج امامی ، ازیتا لاچینی گروهی هنری تشکیل دادن که تا قبل از انقلاب فعال بود.

 

بازنشستگی و شروع مجدد امیر سلیمانی

امیر سلیمانی در سال 73 از اداره تئاتر بازنشسته شد و تا سال 1380 به طور پیوسته در سینما و تلوزیون فعالیت داشت. وی تا چند سال در دبی اقامت داشت تا اینکه با دعوت محمدرضا ورزی به ایران امد تا در سریال معمای شاه مجدد فعالیت خود را اغاز کند.

 

بیوگرافی سعید امیر سلیمانی, سعید امیر سلیمانی, تصاویر سعید امیر سلیمانی

سعید امیر سلیمانی به همراه بهروز وثوقی

 

خانواده سعید امیر سلیمانی:

کمند و سپند امیر سلیمانی فرزندان امیر سلیمانی هستند که خود نیز در جمع هنرمندان بازیگر قرار دارند و نقش های زیادی در کارانامه خود ثبت کرده اند.

کمند در تاریخ 16 خرداد 1352 متولد شد و اولین فرزند سعید امیرسلیمانی است. کمند بازیگری را از 7 سالگی اغاز کرد. در ان زمان نمایش سنجاب ها را در تئاتر اجرا کرد. بعد ها در سال 1360 اولین تجربه بازیگری او در تلوزیون در سریال پدر سالار رقم خورد. در ان فیلم نقش اذر را اجرا کرد و یکی از ماندگار ترین تجربه های خود را رقم زد.

 

مادر کمند امیر سلیمانی, عکس های سعید امیر سلیمانی, سعید امیر سلیمانی و همسرش

سعید امیر سلیمانی و همسرش

 

سپند امیرسلیمانی که دومین فرزند می می باشد ، در تاریخ 28 اذرماه 1356 متولد شد. سپند نیز مانند دیگر اعضای خانواده به خوبی در نقش های خود درخشید و امروزه به شهرت رسیده است.

 

چکیده ای از گفت و گو با سعید امیرسلیمانی

بین همکارانتان بیشتر از همه با کدام یک صمیمی تر هستید؟

با خیلی از هنرمندان رابطه دوستانه دارم و نمی توانم اسم شخص خاصی را بیاورم چون رفاقت کردن را خیلی دوست دارم.

 

جای چه چیزی را در زندگی های امروزه خالی می بینید؟

مسلما خیلی چیز ها تغیر کرده اما اگر بخوام یکی را مثال بزنم ، پهن نشدن سفره است. زمان ما رسم بود در اصل قانون بود همه دور هم سر یک سفره جمع شویم، چیزی که امروزه کمتر دیده می شود. باور کنید دور هم جمع شدن می تواند بسیاری از گره های زندگی را حل کند.

 

سعید امیر سلیمانی و فرزندانش, بیوگرافی سعید امیر سلیمانی, سعید امیر سلیمانی

سعید امیر سلیمانی به همراه رضا عطاران

 

لطفا یک توصیه برای بهتر شدن حال روانی ما بکنید.

به نظر من تنها توصیه ای که می توان کرد این است که همیشه با دیگران صادق باشید و هرگز دروغ نگویید.دروغ پایه های خوبی و مهربانی را فرو میریزد و زندگی را به یک جهنم واقعی تبدیل می کند.

 

برای شما جشن تولدی برگزار می شد؟

در زمان کودکی ام این چیز ها زیاد مرسوم نبود ، اما چون عاشق جشن تولد هستم ، در بزرگسالی برای خودم جشن می گرفتم. بعد از ازدواجم همسرم و بچه هایم برایم جشن تولد می گیرند.

 

استاد امیرسلیمانی بهترین هدیه ای که گرفتید چیست؟

یادم نیست اما معمولا بچه ها و خواهرهایم برایم انچه نیاز دارم هدیه می خرند.هدیه دادن خیلی خوب است اما دور هم جمع شدن و جشن گرفتن از هدیه با ارزش تر است.

 

اقای امیر سلیمانی به نظر شما مهترین تفاوت نسل قبل با نسل الان چیست؟

دراصل نسل ما پویاتر و بی توقع تر بود درحالی که نسل امروزه خیلی شتابان حرکت می کنند و می خواهند ره صدساله را یک شبه طی کنند. اما قانون زندگی این نیست. یادم می آید وقتی می خواستم تئاتر ناهار لعنتی را کارگردانی کنم ، هر بار اقدام می کردم نمی شد. بار ها و بار ها تلاش می کردم اما نمی شد. تا اینکه با پافشاری و همت توانستم ان را انجام دهم. و اتفاقا ناهار لعنتی یکی از بهترین تئاتر های سال هم شد. می خواهم بگویم باید برای زندگی خوب جنگید همه زیبایی های زندگی به تلاش و به دست آوردن است.

 

زندگی

سعید امیر سلیمانی در جشن تولد نوه اش

 

چطور بیماری خود را شکست دادید؟

وقتی شنیدم به سرطان مثانه مبتلا شدم ، کنار درمان های طبی که داشتم با روحیه ای بالا ، انرژی مثبت و توکل به خدا به جنگی به این بیماری رفتم و خداروشکر توانستم از این بیماری رهایی یابم. می خواهم بگویم همه چیز به طرز تفکر ما و اینکه ما چقدر امیدوار هستیم بر می گردد.

اگر انسان امیدش را از دست بدهد دیگر انگیزه ای برای زندگی نخواهد داشت. من خیلی از افراد را می شناسم که با همین طرز تفکر مثبت توانسته اند بیماری های سخت خود را شکست دهند.

 

 سعید امیر سلیمانی و فرزندانش, بیوگرافی سعید امیر سلیمانی, سعید امیر سلیمانی

سعید امیر سلیمانی به همراه سیروس گرجستانی

 

سعید امیر سلیمانی یکی از پیشکسوتان عرصه هنر که به خوبی در تمامی نقش ها درخشیده اند متاسفانه دچار یک بیماری سرطان شد اما وی با امید و توکل به خدا به جنگ این بیماری رفت و توانست ان را شکست دهد.

 

جدول فیلم های تلویزیونی سعید امیرسلیمانی

کلبه عمو پورنگ  با خانمان 

 

ملکاوان 
 دوقلو ها خانواده دکتر ماهان  معمای شاه  
 تبریز در مهپدرخوانده شبی از شب ها 
 فرار بزرگدیوانه در شهر  فرمان  
رستوران خانوادگی  تازه چه خبر همسایه  جوان امرزو 
 بگذارید اتاب برآیدعروسی 77  پسری به نام قدرت
جدال بی حاصل  ماجراهای اقا جمال  خانه عشق  
 دبیرستان حضراءجهان وارونه  عیاران  
 یک داستان خورشید بر خاک  چراغ خانه 
 اخرین گام  بهار بهار مدرس  
 مخمصه شاه دزدهزار دستان  
 سلطان صاحبقران گذر خلیل ده مرده داستان های مولوی 

 

اثار سینمایی سعید امیرسلیمانی

لب خط  هزارپا سوفی و دیوانه 
 آشوب فوتبالیست ها  جنگجوی پیروز  
 کمیته مجازات  مهریه بی بی لبه تیغ  
 ابادانی ها  دلشدگان دندان طلا 
ناصر الدین شاه اکتور سینما   چون ابر در بهار روز باشکوه 
 جمیل کفش های میرزا نوروز  مردی که موش شد  
 جنجال بزرگ  دادشاه خط قرمز  
 گفت هرسه نفرشان سوته دلان  صدای صحرا 
اب  اب نبات چوبی  -

 

برخی تئاتر های سعید امیرسلیمانی 

1. فراموش نامه 

2. نعار لعنتی 

3. پایان اغاز 

4. پرستو ها

5. سایه سی مرغ

 

نمایش های خانگی امیرسلیمانی 

• هشتگ خاله سوسکه 

• قهوه تلخ

 

آلبوم تصاویر سعید امیر سلیمانی

 

تصاویر سعید امیر سلیمانی, سعید امیر سلیمانی و همسرش, فیلم قدیمی سعید امیر سلیمانی

سعید امیر سلیمانی به همراه مرحوم جمشید مشایخی

 

تصاویر سعید امیر سلیمانی, سعید امیر سلیمانی و همسرش, فیلم قدیمی سعید امیر سلیمانی

عکس قدیمی از سعید امیر سلیمانی

 

 سعید امیر سلیمانی و همسرش, سعید امیر سلیمانی و فرزندانش, بیوگرافی سعید امیر سلیمانی

سلیمانی به همراه دخترش کمند و پسرش سپند

 

بیوگرافی سعید امیر سلیمانی, سعید امیر سلیمانی, تصاویر سعید امیر سلیمانی

سعید امیر سلیمانی به همراه جمعی از هنرمندان

 

عکس های سعید امیر سلیمانی, سعید امیر سلیمانی و همسرش, سعید امیر سلیمانی

سعید امیر سلیمانی به همراه امیر جعفری و سید علی صالحی

 

زندگی نامه سعید امیر سلیمانی, خانواده امیر سلیمانی, مادر کمند امیر سلیمانی

سعید امیر سلیمانی در جمعی از هنرمندان

 

گردآوری :بخش بازیگران بیتوته

 
#‌بازیگران منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جولیا پانلی ، بیوگرافی جولیا پانلی ، بازیگر ایتالیایی فیلم گیسو ، جولیا پانلی کیست ، جولیا پانلی قبل از عمل ، جولیا پانلی و همسرش ، زندگی نامه جولیا پانلی، عکس های جولیا پانلی ، لوسیا در سریال گیسو ، تصاویر جولیا پانلی ،

14 ساعت پیش

بیوگرافی بهزاد خداویسی ، بهزاد خداویسی و همسرش ، بهزاد خداویسی ، بهزاد خداویسی بازیگر ، بهزاد خداویسی هنر پیشه سینما ، همسر بهزاد خداویسی ، عکس های بهزاد خداویسی ، بهزاد خداویسی و پسرش ، بیماری بهزاد خداویسی ، بهزاد خداویسی و همسر اولش ،

14 ساعت پیش

نگار فروزنده ، بیوگرافی نگار فروزنده، عکس های نگار فروزنده ، فیلم های تلوزیونی نگار فروزنده ، نگار فروزنده قبل از عمل،عکس های نگار فروزنده،عکسهای جدید نگار فروزنده،نگار فروزنده و همسرش،زندگینامه نگار فروزنده،نگار فروزنده در کودکی،عکس جوانی نگار فروزنده،زندگی نامه نگار فروزنده ،

14 ساعت پیش

صهبا شرافتی، بیوگرافی صهبا شرافتی ، صهبا شرافتی با همسرش ، صهبا شرافتی کیست ، عکس های صهبا شرافتی ، صهبا شرافتی بازیگر ، صهبا شرافتی بازیگر ن خ ، صهبا شرافتی قد ، صهبا شرافتی اینستاگرام ، زندگی نامه صهبا شرافتی ،

4 روز پیش

بیوگرافی نسرین مرادی ، نسرین مرادی ، نسرین مرادی و همسرش ، نسرین مرادی و کامبوزیا پرتوی ، عکس های نسرین مرادی ، نسرین مرادی بازیگر ، زندگی نامه نسرین مرادی ، همسر نسرین مرادی ، نسرین مرادی بازیگر نون خ ، نسرین مرادی اینستاگرام ،

5 روز پیش

بیوگرافی علی صالحی ، تصاویر علی صالحی ، تصویر علی صالحی ، فیلم های تلوزیونی علی صالحی ، عکس های علی صالحی ، سید علی صالحی بازیگر ، علی صالحی و مجید صالحی ، فیلم های علی صالحی ، علی صالحی و مادرش ، علی صالحی قد ، علی صالحی بازیگر نون خ ،

۱ هفته پیش

تصاویر فریبا ترکاشوند ، فریبا ترکاشوند در فیلم رسوائی،فریبا ترکاشوند ، بیوگرافی فریبا ترکاشوند و همسرش ، زندگینامه ی فریبا ترکاشوند ، بیوگرافی فریبا ترکاشوند ، عکس های فریبا ترکاشوند ، فریبا ترکاشوند و فرزندانش ،فریبا ترکاشوند فیلم ، فریبا ترکاشوند در دادستان ،

۱ هفته پیش

خسرو احمدی ، زندگی نامه خسرو احمدی ، بیوگرافی خسرو احمدی ، خسرو احمدی بازیگر ، علت لاغری خسرو احمدی ، تصاویر خسرو احمدی ، خسرو احمدی و همسرش ، فیلم های خسرو احمدی ، خسرو احمدی و پسرانش ، خسرو احمدی بازیگر سینما ،

۱ هفته پیش

بیشتر...