ورزش سه‌ |
۲ هفته پیش

حمله دوباره دبیر به پولادگر: درکی از کشتی نداری ورزش سه

کد خبر : 1873228 |10 اسفند 1401 ساعت 11:59 |9.4K بازدید |6دیدگاه

جایزه سال قبل با دلار 60 هزار تومانى چه ارزشی دارد؟

حمله دوباره دبیر به پولادگر: درکی از کشتی نداری!

علیرضا دبیر در جلسه هیات رییسه فدراسیون کشتی بار دیگر به معاون قهرمانی وزارت ورزش شدیدا انتقاد کرد.

حمله دوباره دبیر به پولادگر: درکی از کشتی نداری!

به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته جلسه هیات رییسه فدراسیون کشتی در حالی برگزار شد که در روزهای پایانی سال بار دیگر مسائل بودجه ای، بحث داغ این جلسه بود. مدت هاست که علیرضا دبیر در رسانه ها و جلسات داخلی فدراسیون کشتی روی کمبود بودجه این فدراسیون از سوی وزارت ورزش تاکید دارد و مسئولیت این اتفاق را برعهده پولادگر، معاون قهرمانی این وزارتخانه می داند.
در ادامه نگاهی به بخشی از صحبت های علیرضا دبیر در جلسه هیات رییسه فدراسیون کشتی می‌اندازیم که توسط سایت رسمی فدراسیون منتشر شده است.

* جریانی در وزارت ورزش می خواهد کشتی بالا نرود
بار مدال آوری ورزش کشور را کشتی به دوش می کشد اما متأسفانه در زمان تقسیم بودجه، دریافتی فدراسیون کشتی به هیچ وجه با مدال آوری آن همخوانی ندارد. من مشکل شخصی با کسی ندارم اما در وزارت ورزش نیز جریانی به دنبال این هستند که کشتی بالا نرود و تا کشتی می خواهد حرکت کند به دنبال زدن آن هستند، در حالی که کشتی جزئی از فرهنگ و میراث ایران است و همه باید برای اعتلای آن تلاش کنیم. ما در 5 رده نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان تیم به مسابقات رسمی بین المللی اعزام می کنیم که اگر دو رشته آزاد و فرنگی را درنظر بگیریم ما در 10 رده تیم های ملی را به مسابقات اعزام می کنیم و برای آماده سازی همین تیم ها نیز نیاز به برگزاری اردوهای چندماه است. بعنوان مثال می گویم در تابستان 400 کشتی گیر در خانه های کشتی هر روز اردو داشتند و هزینه تغذیه، اسکان، مکمل و پوشاک ورزشی داشتیم بعلاوه آن باید هزینه اعزام، اعم از تهیه بلیت هواپیما، هزینه هتل و هزینه های ثبت نام را نیز به دلار و یورو پرداخت کنیم.

* پولادگر درکی از کشتی ندارد
115 قهرمان جهان و المپیک را داریم که 305 مدال برای ورزش کشور کسب کرده اند و اگر به این جمع، دارندگان مدال های آسیایی و بازی های آسیایی را اضافه کنیم که تعداد آن چندین برابر خواهد شد. با این اوصاف بودجه کشتی با مدال آوری و افتخاراتش تطابق ندارد و به نظرم پولادگر درکی از کشتی ندارد و کار اجرا نیز بلد نیست و این‌ها یک گروه در وزارت ورزش هستند که ضد کشتی حرکت می‌کنند و نمی‌توانند افتخارات کشتی را ببینند. من به آن‌ها می‌گویم خُب شما چرا حسادت می‌کنید، بیایید و مثل کشتی شوید. کشتی موتور محرک ورزش ایران است، هر زمان که کشتی نتیجه گرفته سایر رشته ها نیز بالا آمده اند و هر زمان که کشتی افت کرده ورزش ایران افت کرده است.

1668704

* جایزه سال قبل با دلار 60 هزار تومانى چه ارزشی دارد؟
وزارت ورزش و جوانان هنوز جوایز سال 1400 کشتی گیران را نداده. دلار در آن زمان 25 هزار تومان بود و وزارت ورزش نیز جوایز را به صورت سکه پرداخت نمی‌کند و یک مصوبه ریالی برای آن دارد که مثلا به قهرمان جهان ما 80 میلیون تومان جایزه می دهند و الان که دلار نزدیک به 60 هزار تومان شده، دیگر آن پول ارزشی ندارد. ما باید خودمان درآمد داشته باشیم تا بتوانیم با مصوبه هیئت رئیسه جوایز میلیاردی به قهرمانان خود بدهیم، چرا که این کار باعث انگیزه در ورزشکاران می شود و کشتی گیری که جوایز خود را به موقع دریافت نکند، انگیزه ای برای کار کردن ندارد.

* گردش مالی فدراسیون کشتی امسال 250 میلیارد بود
عملکرد سالانه فدراسیون در سال 96 حدود 27 میلیارد تومان، در سال 97، 31 میلیارد تومان و در سال 98 نیز 38 میلیارد تومان بود. خوشبختانه عملکرد مالی فدراسیون در سال 99 به 54 میلیارد تومان رسید و این عملکرد در سال 1400، 131 میلیار تومان شد و در سال جاری نیز عملکرد ما به250 میلیارد تومان می رسد و سال بعد باید عملکردی بالای 300 میلیارد تومان داشته باشیم تا چرخ کشتی بچرخد.

سید محمد پولادگر
وزارت ورزش و جوانان
علیرضا دبیر
کشتیکشتی
گزارش خطاگزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...