خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

جهاد اسلامی: فشار مضاعف یمن بر صهیونیست ها آمریکا را آشفته کرده است ایسنا

جهاد اسلامی: فشار مضاعف یمن بر صهیونیست‌ها آمریکا را آشفته کرده است

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد ملت فلسطین از موضع یمن در این برهه تاریخی قدردانی می‌کند.

به گزارش ایسنا، علی ابوشاهین، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در مصاحبه با المسیره گفت: فشار زیادی که یمن در این مرحله بر رژیم صهیونیستی آورده آمریکا را به عنوان اولین حامی این رژیم دچار آشفتگی کرده است. راهپیمایی‌های مردم یمن بزرگترین راهپیمایی‌ها در حمایت از ملت فلسطین بوده است. همچنین از اقدامات رسانه‌های یمن قدردانی می‌کنیم.

ابوشاهین از مواضع سیاسی و نظامی یمن قدردانی کرد که تأثیر و فشار بسیار زیادی داشته و در ناکام گذاشتن آمریکا و انگلیس که ۲ حامی اصلی رژیم صهیونیستی هستند، موفق بوده است.

وی گفت: ما شاهد مواضعی بسیار مستحکم و جسورانه و حمایت گسترده از اظهارات اخیر عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن بودیم.

ابوشاهین خطاب به دشمنان گفت: یمن را آزمایش نکنید زیرا اقدامات یمن از زمان حمله صهیونیست‌ها تشدید شده است. ما امیدواریم کشورهای دیگر نیز از اقدام یمن درس بگیرند. کشورهایی هستند که اگر از یمن الگوبرداری کنند، چیزهای زیادی در این زمینه برای ارائه دارند.

ابوشاهین گفت: در مرحله اول میانجیگر قطری و بعد از آن مصر پیشنهاداتی را ارائه کردند. بعد از آن شاهد توافق پاریس بودیم که دشمن با آن مخالفت کرد. بعد از مخالفت دشمن پیشنهاد جدیدی ارائه شد که ما دیدگاه خود را درباره آن اعلام کردیم. دشمن تلاش کرد تا این توافق را از محتوایش خالی کند. زمانی که موضوع بازگشت آوارگان به شمال مطرح شد، دشمن تنها درباره بازگشت افراد مسن صحبت کرد و با بازگشت جوانان مخالفت کرد. زمانی که صحبت درباره آتش‌بس است دشمن خواهان چند ساعت مشخص است. درباره موضوع اسرا صحبت درباره آزادی ۱۵۰۰ اسیر بود اما دشمن این تعداد را به ۴۰۰ اسیر کاهش داد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نیرو‌های آمریکایی مدعی شدند که ۵ هواپیمای بدون سرنشین انصارالله یمن را منهدم کرده‌اند.

نیم ساعت پیش

چند سارق که صورت خود را پوشانده بودند، به یک جواهرفروشی در آمریکا حمله کردند.

نیم ساعت پیش

اردن امروز دوشنبه از نخست وزیر اسرائیل خواست تا از کشاندن منطقه خاورمیانه به تنش بیشتر با ایران خودداری کند.

یک ربع پیش

امین میرزازاده آخرین کشتی‌گیر ایران بود که در روز اول مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان روی تشک حاضر شد و در فینال 130 کیلوگرم مقابل مین سئوک کیم از کره‌جنوبی قرار گرفت و این کشتی را 5-صفر به سود خود تمام کرد.

نیم ساعت پیش

دونالد ترامپ وارد دادگاه شد تا با اولین محاکمه جنایی خود در نیویورک روبرو شود. اولین تصاویر ترامپ در داخل دادگاه منتشر شد./اصطلاحات نیوز

نیم ساعت پیش

ویدئویی از تعزیه خوانی استاد حسین خواجه امیری (ایرج) استاد برجسته آواز ایران در حاشیه یک مراسم منتشر شده است. حسین خواجه امیری در ۱۱ دیماه ۱۳۱۱ در نطنز به‌دنیا آمد. پدربزرگش ملا میرزا از خوانندگان بنام زمان ناصرالدین شاه بود و پدرش نعمت‌اللّه که از صدایی خوش و رسا برخوردار بود و ردیف می‌دانست، مدت‌ها او را تحت تعلیم خویش قرار داد. حسین در همان زمان در مراسم تعزیه‌خوانی شرکت می‌کرد و نزد تعزیه‌خوانانی که ردیف و دستگاه می‌دانستند، آواز آموخت.

1 ساعت پیش

دیشب در هفتۀ بیست‌ونهم شاگردان ژابی آلونسو در ورزشگاه خانگی شهر لورکوزن موفق شدند با گل‌های ویکتور بونیفیس، گرانیت ژاکا و فلورین ویرتز قهرمانی خودشان را در این فصل بوندس‌لیگا مسجل سازند. فلوریت ویرتز در بازی دیشب هت‌تریک کرد و زنندۀ سه گل پایانی بایرلورکوزن بود.

نیم ساعت پیش

پرسپولیس در حالی به استقبال دیدار هفته بیست و چهارم می‌رود که این تیم در دیدار رفت مقابل صنعت نفت با نتیجه ۲ بر ۲ مساوی شد.

نیم ساعت پیش

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا امروز (دوشنبه) گفت واشنگتن در حال «سازماندهی یک پاسخ دیپلماتیک» به حمله ایران است تا از تشدید تنش‌ها جلوگیری کند.

1 ساعت پیش

بیشتر...