خبرورزشی |
۱ هفته پیش

حساس ترین رقابت بین المللی برای کشتی گیران آزادکار المپیکی ایران خبر ورزشی

کاروان کشتی‌آزاد برای شرکت درمسابقات بین‌المللی جام زیلکوفسکی، صبح‌امروز راهی لهستان شد. مسابقات بین‌المللی کشتی‌آزاد جام زیلکوفسکی سه‌شنبه و چهارشنبه هفته‌جاری به‌میزبانی لهستان در شهر ورشو برگزار می‌شود.

حساس‌ترین رقابت بین‌المللی برای کشتی‌گیران آزادکار المپیکی ایران<br><br>

خبرورزشی- تیم منتخب کشتی‌آزاد کشورمان با ۸ کشتی‌گیر در ۴ وزن ۶۱، ۷۴، ۹۷ و ۱۲۵ کیلو و۳ مربی، برای شرکت دراین پیکارها راهی لهستان شد. آزادکاران ایرانی باترکیب رضا اطری (۶۱کیلو) مصطفی حسین‌خانی و یونس امامی (۷۴کیلو) محمدحسین محمدیان، علیرضا کریمی و علی شعبانی (۹۷کیلو) امیرحسین زارع و امین طاهری (۱۲۵کیلو) باهدایت غلامرضا محمدی، ابراهیم مهربان و حسن طهماسبی، به‌مصاف حریفان می‌روند. علی پورکریم نیز داور همراه کاروان اعزامی کشورمان است.

رضااطری نفر اول انتخابی و ملی‌پوش وزن‌اول (۵۷کیلو) کشورمان در بازیهای المپیک ۲۰۲۱ توکیو، برای دور نماندن ازشرایط مسابقه و هماوردی با مدعیان کشتی دنیا، همچنین به‌منظور جلوگیری از وزن کم‌کردن‌های اضافی و آزاردهنده، به‌جای وزن اصلی خود در وزن بالاتر (۶۱کیلو) مسابقات لهستان کشتی می‌گیرد.

 براساس برنامه اعلام شده مسابقات جام زیلکوفسکی، مدعیان ۵ وزن اول ۵۷، ۷۰، ۷۹، ۸۶ و ۹۷ کیلو فردا سه‌شنبه روی تشک می‌روند. مدعیان ۵ وزن پایانی ۶۱، ۶۵، ۷۴، ۹۲ و ۱۲۵ کیلو نیز روز چهارشنبه مبارزه می‌کنند. بنابراین فقط ۳ کشتی‌گیر ۹۷ کیلوی ایرانی در روزنخست این رقابت‌ها روی تشک می‌روند. نمایندگان کشورمان در ۳ وزن ۶۱، ۷۴ و ۱۲۵ کیلو نیز روز چهارشنبه کشتی می‌گیرند تا تکلیف ملی‌پوشان اعزامی کشورمان به المپیک در ۲وزن ۷۴و ۱۲۵ کیلو روشن شود. 

به‌همین دلیل نتایج و عملکرد نمایندگان کشورمان در ۳ وزن ۷۴، ۹۷ و ۱۲۵ کیلو، حساس‌ترین ومهم‌ترین رقابت بین‌المللی برای آزادکاران المپیکی کشورمان خواهد بود. 

باتوجه به‌این‌که رقابتهای جام زیلکوفسکی آخرین مسابقه دارای رنکینگ اتحادیه جهانی‌کشتی برای قرعه‌کشی و گروه‌بندی پیکارهای کشتی‌آزاد بازیهای‌المپیک محسوب می‌شود، همچنین با تصمیم کادرفنی تیم‌ملی، مرحله‌نهایی انتخاب ملی‌پوشان این ۳ وزن است، لذا عملکرد و نتایج آن برای کشتی‌گیران کشورمان، اهمیت و حساسیت دوصد چندان دارد. زیرا نفرات برتر این رقابتها، اگر از نفرات اعزامی کشورمان باشند، ضمن رسیدن به دوبنده تیم‌ملی در وزن مربوطه، از امتیازات رنکینگ اتحادیه‌جهانی نیز بهره‌مند می‌شوند.

بنابراعلام علیرضا دبیر رییس فدراسیون‌کشتی، به‌منظور معرفی لیست نفرات اعزامی به کمیته‌ملی‌المپیک، برای انجام امور اداری مربوط به اعزام نفرات نظیر دریافت روادید و ....  فرصتی باقی نمانده، لذا باید هرچه زودتر تکلیف ملی‌پوشان روشن شده و اسامی آنها به کمیته‌ملی‌المپیک اعلام شود. برهمین اساس و باتوجه به‌تصمیم غلامرضا محمدی و کادرفنی تیم‌ملی کشتی‌آزاد، اگر نتایج نفرات اعزامی کشورمان دراین مسابقات، چنگی به‌دل نزند یا کادرفنی برای معرفی ملی‌پوش المپیکی به جمع‌بندی و تصمیم‌نهایی نرسند، احتمال دارد درخلال مسابقات جام زیلکوفسکی، برای هر یک از این ۳ وزن که صلاح بدانند، مسابقه انتخابی رو در رو بین نفرات اعزامی ۷۴، ۹۷ و ۱۲۵ کیلو برگزار کنند.

پیش‌ازاین رضا اطری، مرتضی قیاسی و حسن یزدانی در مسابقات‌انتخابی درون‌اردویی، صاحب دوبنده تیم‌ملی اعزامی به المپیک در اوزان ۵۷، ۶۵ و ۸۶کیلو شده‌اند. درپایان جام زیلکوفسکی نیز تکلیف ملی‌پوشان اوزان ۷۴، ۹۷ و ۱۲۵ کیلو روشن می‌شود تا شاگردان غلامرضا محمدی با ترکیب کامل و ۶ نفره به‌مصاف مدعیان المپیک ۲۰۲۱ توکیو بروند.#‌ورزشی #‌خبر_ورزشی منبع: خبرورزشی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عابدینی، دبیر کمیته علمی کووید ۱۹ گفت: خاصیت مغناطیسی ایجاد شده در بدن برخی دریافت کننده‌های واکسن کرونا ممکن است در هر نوع از این واکسن بروز کند. بر اساس فرضیه‌ها ممکن است این عارضه بر اساس مواد موجود در واکسن بروز کند. به دنبال یافتن دلیل علمی این موضوع هستیم.

۱ هفته پیش

«غیبت هنر» عنوان گزارشی است که در آن حضور بسیار کمرنگ اهالی فرهنگ و هنر در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری بررسی شده است.

۱ هفته پیش

مجری یک شبکه عراقی گفت: بهتر است بشار رسن در فصل آینده به پرسپولیس و ایران برگردد یا به یک لیگ اروپایی برود.

۱ هفته پیش

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: میزان اعمال قانون در طرح محدودیت تردد برای شهرهای گروه قرمز مبلغ یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی به میزان پانصد هزار تومان است.

۱ هفته پیش

بندرعباس-نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: حضور در انتخابات استفاده از حق و انجام تکلیف است و مشارکت درآن موجب افزایش عزت و استقلال کشور خواهد شد.

۱ هفته پیش

بوژیدار رادوشوویچ ، ناامید از بدقولی مدیران باشگاه به کشورش رفته و شاید این آغاز جدایی او از پرسپولیس باشد.

۱ هفته پیش

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعتبار رتبه‌بندی تامین می‌شود، به این پرسش پاسخ داد که آیا رتبه‌بندی معلمان با تغییر دولت متوقف خواهد شد؟!

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۴۰ درصد باقیمانده سهام عدالت چه زمانی آزادسازی خواهد شد، گفت: این موضوع وابسته به شرایط بازار است، اگر شرایط بازار مناسب شود اقدامات لازم برای آزادسازی ۴۰ درصد دوم سهام عدالت انجام می شود.

۱ هفته پیش

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، دوشنبه، همچنان تحت تاثیر گزارش هفته گذشته که نشان می‌داد تورم آمریکا بیش از حد انتظار بالا رفته است، رشد کرد.

۱ هفته پیش

باشگاه الهلال عربستان اعلام کرد با لئوناردو ژاردیم سرمربی پرتغالی سابق موناکو قراردادی یک ساله امضا کرد.

۱ هفته پیش

تیم ملی فوتبال ایران برای دیدارهای مقدماتی جام جهانی از پیراهن‌های جدید سفید و قرمز استفاه خواهد کرد.

۱ هفته پیش

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران در حال حاضر ۱۶ برابر سقف تعیین‌شده در برجام است.

۱ هفته پیش

یکی از چالش های افرادی که صاحب ایده و دانش هستن

۱ هفته پیش

در نمایشگاه «اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تامین نیازهای شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر»، شرکت‌های پتروشیمی بندر امام، کارون، اروند، شهید تندگویان، خوزستان، بوعلی سینا، شرکت فجر انرژی خلیج فارس و شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی در منطقه با هدف تأمین نیازهای خود از واحد‌های تولیدی منطقه ماهشهر و با حضور مدیران عامل این شرکت‌ها ۶۶ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

۱ هفته پیش

بیمه تعاون در راستای سیاست های ترویج علم در صنعت بیمه، اقدام به دستاوردهای پژوهشی متخصصان آکادمیک کرده است.

۱ هفته پیش

بیشتر...