عصر ایران |
۴ هفته پیش

علیرضا دبیر: بزرگترین کمپ کشتی دنیا در ایران راه اندازی می شود

این کمپ به نام شهید «مصطفی صدرزاده» ۸ تشک کشتی دارد و از سالن فیزیوتراپی، ماساژ، سونا و استخر مجهز برخوردار است.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: تا چند روز آینده بزرگترین کمپ کشتی دنیا در ایران راه‌اندازی می‌شود و امکانات کاملی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا با اشاره به کسب ۱۱ سهمیه المپیک کشتی ایران اظهار داشت: باید به ملی‌پوشان و کادر فنی تبریک بگویم. شرایط سختی در تمرینات کشتی است و حضور در تمرینات از حضور در سربازخانه سخت‌تر است.

یک اتفاق رخ داد و حسین نوری در وزن ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی، سهمیه المپیک نگرفت. او اگر ۱۰ بار با حریف چینی مسابقه دهد برنده می‌شود. البته او شانس زیادی دارد اما در این خصوص سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی باید تصمیم بگیرد و قرار است ۲ اسم برای این وزن معرفی کند زیرا انتخاب کشتی‌گیر بر عهده سرمربی است.

رئیس فدراسیون کشتی که در یک گفتگوی تلویزیونی حضور یافته بود در خصوص موفقیت کشتی در المپیک اظهار داشت: من تیمی را در کشتی فرنگی گرفتم که یازدهم جهان شده بود و در کشتی آزاد نهم بود. بهترین کشتی‌گیر ما حسن یزدانی بود که به آمریکایی باخت و من اینگونه تیمی تحویل گرفتم و اکنون اینجا هستیم. اینکه کسی بگوید تیم یازدهم و نهم جهانی را قهرمان المپیک کنیم حرف بی‌ربطی است.

باید بدانیم که تفاوت مدال طلا و نقره زمین تا آسمان است. مدال طلای المپیک یکساله به دست نخواهد آمد بلکه نیاز به بیش از یک دهه کار دارد. بیشتر کشورها برنامه ۱۰ تا ۱۲ ساله دارند ما کجای این برنامه هستیم. المپیک آوردگاه آسانی نیست و هیچ کسی نمی‌تواند تضمین کند در المپیک مدال طلا می‌گیرد و من به عنوان یک آدم حرفه‌ای تضمین نمی‌دهم.

وی ادامه داد: البته این حرف‌های من دلیلی بر ناامیدی نیست. ما تلاش خود را خواهیم کرد تا بتوانیم بهترین‌ها را برای ایران به ارمغان بیاوریم. المپیک اگر میدان کوچکی بود قول بیش از ۱۰ مدال می‌دادم اما آنجا آوردگاه بهترین‌ها است. در المپیک سیدنی از ۸ وزن ما در ۵ وزن شانس طلا داشتیم و یک مدال گرفتیم. باید کشتی را به جایگاه اصلی خود برسانیم و این وظیفه من است. آنچه از دستم برآید به کار خواهم گرفت.

البته این با جیب خالی امکان پذیر نیست. سال ۹۵ کمیته المپیک بودجه ۵ میلیارد و نیم به ما پرداخت کرده است و دلار سه هزار تومان بوده است، اما سال گذشته به من ۳ میلیارد پرداخت کرد و پول گرایی را نیز پای بودجه نوشتند. در حال حاضر و با وضعیت دلار باید به ما ۵۵ میلیارد بودجه بدهند.

علیرضا دبیر با بیان اینکه به دنبال موقعیت نیست، عنوان کرد: من باید کارهای داخلی را انجام دهم و در دیدار با مقامات جهانی همواره از مشکلات و هزینه‌ها اعتراض دارم. ما برای اعزام هر کشتی‌گیر باید روزانه ۱۸۰ یورو پرداخت کنیم و این هزینه راحت نیست. به دنبال مقایسه رشته‌ها نیستم و بهتر است دیگران نیز فوتبال یا هر رشته دیگر را با آن رشته مقایسه کنند نباید آن را با کشتی مقایسه کنیم زیرا کشتی ورزش اول و مدال‌آور ما است. تا موقعی که آمریکا و روسیه در این رشته مدال‌آور هستند امکان حذف آن وجود ندارد.

وی با قدردانی از حمایت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک گفت: «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان و «سیدرضا صالحی امیری» رئیس کمیته ملی المپیک توجه ویژه‌ای به کشتی دارند اما میزان بودجه مصوب زیاد نیست و در حد هزینه‌های این رشته نمی‌باشد. من با مدیریت برخی از بودجه‌ها اقدامات زیادی در فدراسیون انجام دادم و خانه‌های کشتی را بازسازی کردم. حتی در دیدار با «نناد لالوویچ» به او اعلام کردم خانه کشتی ما از دفتر تو هم زیباتر است. البته یک ساختمان خانه کشتی در زمان رسول خادم بنا نهاده شده که بانک پشتیبان آن را تحویل نمی‌دهد، نمی‌دانم این کار برای شخص است یا کشتی؛ اگر برای کشتی است منافع ملی ایجاد می‌کند که مشکلات آن حل شود.

دبیر با اشاره به عدم موفقیت «عباس جدیدی» در انتخابات کشتی آسیا افزود: جدیدی را همه می‌شناسند و با بزرگان کشتی ایران و جهان رقابت داشته است. اما اینکه چرا او نتوانست رأی لازم را کسب کند باید از برخی خودفروخته‌ها پرسید. وی تا شب انتخابات توانسته بود لابی‌های لازم را انجام دهد اما متأسفانه نشد. امیدوارم دستگاه‌های ذیربط این را بررسی کنند.

رئیس فدراسیون کشتی این نوید را هم داد که تا چند روز آینده بزرگترین کمپ کشتی دنیا در ایران راه‌اندازی می‌شود. این کمپ به نام شهید «مصطفی صدرزاده» ۸ تشک کشتی دارد و از سالن فیزیوتراپی، ماساژ، سونا و استخر مجهز برخوردار است. به جرأت می‌گویم چنین کمپی را در نه تنها در کشتی بلکه در رشته‌های دیگر در ایران و دنیا ندیده‌ایم.#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رژیم اشغالگر با بمباران اردوگاه «الشاطئ» و کشتار شماری از فلسطینیان از جمله چند کودک و زن، جنایت دیگری را در غزه مرتکب شده است.

نیم ساعت پیش

وزیر آموزش و پرورش دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان در مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را ابلاغ کرد و بر اساس آن ثبت نام سال تحصیلی جدید در تمام دوره ها، الکترونیکی است.

1 ساعت پیش

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در تشریح تدابیر اتخاذ شده جهت مراسم حج امسال با توجه به اظهاراتی از سوی مقامات عربستان، گفت: وزیر بهداشت قول دادند که در صورت برگزاری مراسم حج و اعزام حجاج ایرانی، تامین واکسن کرونا برای حجاج را بدون نوبت انجام داده و واکسن برایشان تامین شود.

1 ساعت پیش

این روزها سایه خشکسالی بر زندگی مردمان اکثر نقاط کشور به‌ویژه مناطق خشک و نیمه‌خشک کشور سنگینی می‌کند، براساس آمارها و شواهد بارش‌ها در سال زراعی جاری بیش از ۳۰ درصد در چهارمحال و بختیاری کاهش داشته است و به گفته مسئولان تابستان سختی از نظر تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت در پیش خواهد بود.

1 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید کرد: اولویت اول ما در بحث انتخابات ایجاد انسجام، وحدت و امید آفرینی و توجه به متن انتخابات به منظور مشارکت حداکثری مردم و انتخاب فردی اصلح است.

1 ساعت پیش

عضو سابق هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه ما در کشور، مشکل ساختار در حوزه اخلاق در پژوهش داریم گفت: یعنی مرجع رسیدگی به مشکلات فساد اخلاق در پژوهش در ایران متفاوت با سایر نقاط دنیا است. در ایران، این نهاد، زیرمجموعه‌ای از دانشگاه‌ها و یا زیرمجموعه‌ای از وزارتخانه‌های علوم و بهداشت است که این خود، عامل فساد واقعی و رانت اصلی است زیرا در همه‌ جای دنیا به جز ایران، مرجع قضایی و انتظامی رسیدگی به اخلاق در پژوهش، جایی خارج از آن دانشگاه و آن وزارتخانه است.

2 ساعت پیش

بازیکنان و از همه بدتر برخی از پیشکسوتان دو تیم پرسپولیس و استقلال، با به راه انداختن یک درگیری خشن و پر از صحنه‌های تاسف‌برانگیز، ضعف‌های اخلاقی و حرفه‌ای فوتبال ایران را به رخ تماشاگران کشیدند.

2 ساعت پیش

پایگاه هوایی «حتسریم» صهیونیست‌ها با موشک های مقاومت هدف قرار گرفت.

2 ساعت پیش

یک جمعیت‌شناس ضمن تحلیلی از وضعیت جمعیت خانوارهای ایرانی در کشور طی سال‌های گذشته، به طرح جمعیت و تعالی خانواده اشاره می‌کند و می‌گوید:  موادی که در این طرح آمده، در راستای رفاه خانواده است و بخشی از آن جنبه‌های مالی دارد؛ اما اینکه آیا این مواد بتواند جواب دهد و به افزایش موالید و باروری کمک کند، بعید می‌دانم. زیرا به قدری بار مالی این طرح زیاد است که امکان اینکه صد درصد محقق شود، بسیار ضعیف است. اگر این طرح به صورت بسته سیاستی اجرا شود ممکن است جواب دهد، اما اینکه جنبه‌هایی که بار مالی ندارند را اجرا کنیم و جنبه‌هایی که بار مالی دارند را مسکوت بگذاریم، جواب نمی‌دهد.

2 ساعت پیش

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از اجرای بسته حمایتی جدید برای توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان در این صندوق خبر داد و گفت: این بسته جدید حمایتی دربردارنده ۳ نوع تسهیلات است.

3 ساعت پیش

دستگیری رئیس هیئت مدیره استقلال به اتهام موارد مالی، سوژه کارتونی از محمدرضا میرشاه‌ولد شده است.

3 ساعت پیش

دلیل فریادهای نیمکت نشینان استقلال بر سر مدافعان این تیم پس از گلزنی پرسپولیس مشخص شد.

3 ساعت پیش

گل محمدی بالاخره طعم پیروزی در دربی را چشید.

3 ساعت پیش

مغانلو با وجود ناکامی در گلزنی تأثیرگذاری خود را نشان داد.

3 ساعت پیش

وزارت اوقاف غزه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی مسجد «قلیبو» در شمال غزه را با خاک یکسان کرده است.

3 ساعت پیش

بیشتر...