تیتر برتر |
1 ماه پیش

اردیبهشت 1400 طلا بخریم یا نه سایت تیتربرتر TitreBartar com

اردیبهشت 1400 طلا بخریم یا نه؟

به گزارشتیتربرتر؛قیمت طلاپایین آمد و هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز با کاهش ۱.۲۳ درصدی، از ۱,۰۵۱,۱۰۰ (یک میلیون و پنجاه و یک هزار و یکصد ) تومان به ۱,۰۳۸,۴۰۰ (یک میلیون و سی و هشت هزار و چهارصد ) تومان رسید.

قیمت روز طلا در 21 فروردین 1400

آخرین نرخ مثقال طلا 18 عیار

در بازار امروز هر مثقالطلا 18 عیار نسبت به ۲ روز پیش، با ۵۱۰۰۰ تومان کاهش، ۴,۴۹۹,۰۰۰(چهار میلیون و چهارصد و نود و نه هزار) تومان نرخ گذاری شد.

آخرین نرخ سکه امامی

قیمت سکه امامی به10,410,000 (ده میلیون و چهارصد و ده هزار)تومان رسید که نسبت به 2 روز پیش، کاهش ۱.۶۴ درصدی داشته است.

آخرین نرخ نیم سکه

نیم سکه، امروز به۶,۲۰۰,۰۰۰ (شش میلیون و دویست هزار)تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، کاهش ۱.۶۲ درصدی داشته است.

آخرین نرخ ربع سکه

در بازار امروز ربع سکه نسبت به ۲ روز پیش، با ۱۰۰۰۰۰ تومان کاهش، ۳,۹۵۰,۰۰۰ (سه میلیون و نهصد و پنجاه هزار) تومان نرخ گذاری شد.

آخرین نرخ سکه گرمی

همچنین هر سکه گرمی با کاهش ۲.۲۷ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۲,۲۰۰,۰۰۰ (دو میلیون و دویست هزار) تومان معامله شد.

اردیبهشت 1400 بهترین زمان خرید طلا؟

صعود قیمت طلا ناتمام ماند. بازار طلای داخلی به دلیل شیوع کرونا و قرمز شدن تهران 10 روز تعطیل شد. اما معاملات سکه در جریان است. در روزی که قیمت طلا نزولی بسته شد و بازار طلای داخلی تعطیل است قیمت سکه چه مسیری را خواهد رفت.

روز پنج شنبه حباب سکه امامی به زیر محدوده ۴ درصدی رفت و قیمت نیز برای دقایقی وارد کانال ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی شد. از نگاه برخی تحلیل گران،‌ حباب سکهدر روز آخر هفته در اندازه ای بود که جذابیت خرید برای معامله گران ایجاد کند. اگر این دیدگاه درست باشد، روز شنبه باید شاهد افزایش قیمت ها باشیم. در کنار این محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی در سال ۱۴۰۰ به عنوان حمایت محکمی در بازار فلز گران بهای داخلی عمل کرده است. این موضوع نیز خریداران را احتمالا کمی بیشتر ترغیب خواهد کرد.

با این حال، در معاملات پشت خطی روز پنج شنبه و جمعه، نوسانات قیمت سکه تا حدی رفت و برگشتی بود و همین مساله پیش بینی قیمت برای روز شنبه را دشوار می کند.  برخی فعالان باتجربه بازار باور دارند، معامله گران تا اندازه ای به اخبار حساس شده اند و هر لحظه ممکن است روند قیمت دچار تغییرات معناداری شود. همین عامل موجب شده است که برخی از معامله گران بازار سکه و طلا تمایل زیادی برای خرید و فروش نداشته باشند.

در واقع در حالی که شواهد گذشته نگر نشان می دهند روز شنبه قیمت سکه می تواند در سمت صعودی قرار بگیرد، معامله گران نگران اخبار به احتمال زیاد وارد بازار نخواهند شد. به نظر می رسد احتیاط نقش پررنگی در رفتار این روزهای بازیگران سکه دارد.

تحلیل گران فنی بارها اشاره کرده اند که نقطه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی از جهت حمایت برای سکه اهمیت زیادی دارد. سکه با از دست دادن این حمایت حتی می تواند به سوی زیر ۱۰ میلیون تومان حرکت کند. برای افزایش قیمت نیاز است که محدوده های ۱۰ میلیون و ۸۰۰ و ۱۱ میلیون و۲۰۰ هزار تومان شکسته شوند.

قیمت طلا و قیمت دلار بال های موثر بازار سکه هستند. قیمت طلا جهانی در پایان کار بازار از اوج یک ماهه برگشت در بازار ارز نیز قیمت دلار رمق صعودی زیادی نشان نداده و در یک دامنه قیمتی نوسان کرده اما قیمت سکه نشان داده می تواند برخی اوقات بدون اهرم پرش کند. باید دید در بازار سکه علائم مثبت خریدها را زیاد می کند.

پیش بینی قیمت طلا  و سکه در اردیبهشت 1400

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به روندی که بازار طلا از حدود سه ماه پیش در پیش گرفته بیان کرد: قیمت طلا و سکه مدتی است که به ثبات رسیده و ما انتظار جهش یا سقوط قیمت‌ها را نداریم.

ابراهیم محمدولی با اشاره به وضعیت بازارطلا در هفته سوم فروردیناظهار کرد: هفته گذشته به دلیل پایین آمدن نرخ ارز و نوسان کاهشی اونس جهانی قیمت طلا و سکه اندکی ارزان شد.

او اضافه کرد: در هفته‌ای که گذشت قیمت طلا حدود ۳۰هزار، سکه امامی ۵۰۰هزار، نیم سکه ۴۰۰هزار، سکه ربع و یک گرمی هم به ترتیب ۲۰۰ و ۱۰۰هزار تومان کاهش یافت.

به گفته محمدولی، یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر کاهش قیمت طلا و سکه نبود تقاضا است چراکه بازار طلا همچنان در حالت رکود قرار دارد و از وقتی که بحث برجام پیش آمده کسی به سمت خرید و فروش طلا و سکه نمی‌رود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به تاثیر بحثبرجام در قیمت طلاتصریح کرد: در حال حاضر قیمت طلا و سکه تا حدودی به ثبات رسیده و صرف انتشار چند اظهارنظر منفی یا مثبت قیمت‌ها زیاد بالا و پایین نمی‌شود اما بالاخره برجام یکی از حساس‌ترین موضوعاتی است که هر تصمیمی درمورد آن بر قیمت ارز وطلا و سکهتاثیر خواهد گذاشت.

او اضافه کرد: مسلما چنانچه اخبار خوبی از آینده روابط سیاسی به گوش برسد بر نرخ ارز و طلا و سکه هم اثر مثبتی خواهد گذاشت.

گزارش ازعلی اکبر رضایی#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رژیم اشغالگر با بمباران اردوگاه «الشاطئ» و کشتار شماری از فلسطینیان از جمله چند کودک و زن، جنایت دیگری را در غزه مرتکب شده است.

1 ساعت پیش

وزیر آموزش و پرورش دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان در مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را ابلاغ کرد و بر اساس آن ثبت نام سال تحصیلی جدید در تمام دوره ها، الکترونیکی است.

1 ساعت پیش

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در تشریح تدابیر اتخاذ شده جهت مراسم حج امسال با توجه به اظهاراتی از سوی مقامات عربستان، گفت: وزیر بهداشت قول دادند که در صورت برگزاری مراسم حج و اعزام حجاج ایرانی، تامین واکسن کرونا برای حجاج را بدون نوبت انجام داده و واکسن برایشان تامین شود.

1 ساعت پیش

این روزها سایه خشکسالی بر زندگی مردمان اکثر نقاط کشور به‌ویژه مناطق خشک و نیمه‌خشک کشور سنگینی می‌کند، براساس آمارها و شواهد بارش‌ها در سال زراعی جاری بیش از ۳۰ درصد در چهارمحال و بختیاری کاهش داشته است و به گفته مسئولان تابستان سختی از نظر تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت در پیش خواهد بود.

1 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید کرد: اولویت اول ما در بحث انتخابات ایجاد انسجام، وحدت و امید آفرینی و توجه به متن انتخابات به منظور مشارکت حداکثری مردم و انتخاب فردی اصلح است.

2 ساعت پیش

عضو سابق هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه ما در کشور، مشکل ساختار در حوزه اخلاق در پژوهش داریم گفت: یعنی مرجع رسیدگی به مشکلات فساد اخلاق در پژوهش در ایران متفاوت با سایر نقاط دنیا است. در ایران، این نهاد، زیرمجموعه‌ای از دانشگاه‌ها و یا زیرمجموعه‌ای از وزارتخانه‌های علوم و بهداشت است که این خود، عامل فساد واقعی و رانت اصلی است زیرا در همه‌ جای دنیا به جز ایران، مرجع قضایی و انتظامی رسیدگی به اخلاق در پژوهش، جایی خارج از آن دانشگاه و آن وزارتخانه است.

2 ساعت پیش

بازیکنان و از همه بدتر برخی از پیشکسوتان دو تیم پرسپولیس و استقلال، با به راه انداختن یک درگیری خشن و پر از صحنه‌های تاسف‌برانگیز، ضعف‌های اخلاقی و حرفه‌ای فوتبال ایران را به رخ تماشاگران کشیدند.

2 ساعت پیش

پایگاه هوایی «حتسریم» صهیونیست‌ها با موشک های مقاومت هدف قرار گرفت.

2 ساعت پیش

یک جمعیت‌شناس ضمن تحلیلی از وضعیت جمعیت خانوارهای ایرانی در کشور طی سال‌های گذشته، به طرح جمعیت و تعالی خانواده اشاره می‌کند و می‌گوید:  موادی که در این طرح آمده، در راستای رفاه خانواده است و بخشی از آن جنبه‌های مالی دارد؛ اما اینکه آیا این مواد بتواند جواب دهد و به افزایش موالید و باروری کمک کند، بعید می‌دانم. زیرا به قدری بار مالی این طرح زیاد است که امکان اینکه صد درصد محقق شود، بسیار ضعیف است. اگر این طرح به صورت بسته سیاستی اجرا شود ممکن است جواب دهد، اما اینکه جنبه‌هایی که بار مالی ندارند را اجرا کنیم و جنبه‌هایی که بار مالی دارند را مسکوت بگذاریم، جواب نمی‌دهد.

2 ساعت پیش

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از اجرای بسته حمایتی جدید برای توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان در این صندوق خبر داد و گفت: این بسته جدید حمایتی دربردارنده ۳ نوع تسهیلات است.

3 ساعت پیش

دستگیری رئیس هیئت مدیره استقلال به اتهام موارد مالی، سوژه کارتونی از محمدرضا میرشاه‌ولد شده است.

3 ساعت پیش

دلیل فریادهای نیمکت نشینان استقلال بر سر مدافعان این تیم پس از گلزنی پرسپولیس مشخص شد.

3 ساعت پیش

گل محمدی بالاخره طعم پیروزی در دربی را چشید.

3 ساعت پیش

مغانلو با وجود ناکامی در گلزنی تأثیرگذاری خود را نشان داد.

3 ساعت پیش

وزارت اوقاف غزه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی مسجد «قلیبو» در شمال غزه را با خاک یکسان کرده است.

3 ساعت پیش

بیشتر...