بهداشت نیوز |
4 روز پیش

تیم بهداشت جهانی وارد ووهان چین شد | بهداشت نیوز Write Email

تیم بهداشت جهانی وارد ووهان چین شد
تیم بهداشت جهانی متشکل از کارشناسان چندین کشور صبح امروز /پنجشنبه/ با هدف بررسی منشا ویروس کرونا وارد ووهان شد تا درباره نخستین جایی که این ویروس از آنجا گسترش یافت، گزارش تهیه کند.

به گزارشبهداشت نیوز، این هیات بین المللی متشکل از دانشمندان برجسته از ۱۰ کشور و منطقه عازم چین شده اند و از امروز همراه با همکاران چینی خود در تحقیقات علمی مربوط به کشف منشاء ویروس کرونا شرکت می کنند.

هریس سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در مصاحبه اختصاصی با «سی جی تی ان» تلویزیون انگلیسی زبان چین گفت: متخصصان ضمن آشنایی و تحقیق درباره اولین موارد مبتلاء به ویروس کرونا در شهر ووهان و راه های احتمالی عفونت، به تحقیقات روی حیوانات مختلف که ممکن است به همه گیری مربوط باشد، می پردازند.

او گفت: این هیات در جریان سفر به چین از روش های تحقیقاتی مختلف از جمله تحقیقات سرم آزمایشگاهی و تحقیقات آنتی بادی استفاده می کند.

هریس تأکید کرد: نباید انتظار بیش از حدی از تحقیقات هیات متخصصان برای یافتن پاسخ دقیق به همه سؤالات داشته باشیم، زیرا تحقیق در مورد همه گیری شدید ویروس به زمان کافی نیاز دارد.

وی به طور خاص ذکر کرد که ماموریت آنان اشتراک داده ها و نتایج تحقیقات، مطرح کردن برخی فرضیه های تحقیقاتی و سؤالات جهت دار است.

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی به طور مشخص بیان کرد که این سفر هیچ ارتباطی با سیاست ندارد و افزود: همانطور که مدیرکل سازمان بهداشت جهانی گفته، این سفر یک کار علمی است و هیچ ارتباطی با سیاست ندارد و باید در این کار از هر گونه مسأله سیاسی دوری کنیم.

«می فِنگ» سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت و سلامت چین نیز گفت: این هیات طبق مقررات و اقدامات چین برای پیشگیری و مهار شیوع کرونا، به محض ورود به چین قرنطینه می شوند. طی مدت زمان قرنطینه، دانشمندان و کارشناسان پزشکی چین به صورت ویدیویی با هیات کارشناسان بین المللی سازمان جهانی بهداشت تبادل نظر خواهند داشت.

 

منبع: ایرنا #‌اخبار_بهداشت
منبع: بهداشت نیوز


تبلیغات

مطالب مرتبط

شرکت اپل کار روی یک آیفون با صفحه نمایش تاشو را آغاز کرده که رقیب احتمالی مدلهای مشابه عرضه شده از سوی سامسونگ الکترونیکس و سایرین خواهد بود.

7 ساعت پیش

به نظر می‌رسد خطر کسر امتیاز هم‌ چنان باشگاه پرسپولیس را تهدید می‌کند.

7 ساعت پیش

لاری با اشاره به تقسیم بندی شهرها بر اساس چهار رنگ قرمز، نارنجی، زرد و آبی، گفت: در حال حاضر ۱۰ شهرستان در استان مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند.

7 ساعت پیش

مهدی قایدی که کم‌کم به روزهای اوج خود برمی‌گردد، علاوه بر یک تیم قطری از بایرلورکوزن آلمان هم پیشنهاد دارد.

7 ساعت پیش

همانطور که می‌دانید، ساختن یک خودروی سفارشی نیا

7 ساعت پیش

هروویه میلیچ با انتشار یک استوری از هواداران استقلال و مهدی قایدی تشکر کرد.

7 ساعت پیش

در مرحله نهایی رزمایش اقتدار دریایی ۹۹ نیروی دریایی ارتش، یگان‌های این نیرو با شلیک انواع موشک‌های کروز دریایی اهداف خود را مورد اصابت قرار دادند.

7 ساعت پیش

امام جمعه مشهد گفت: یکی از مواردی که خداوند در قرآن دستور اکید داده، چشم پوشی از نامحرم است که نقطه اجرای تقوای عملی در ارتباطات خانوادگی است.

7 ساعت پیش

رسانه قطری معتقد است باشگاه العربی با جانشین مهدی ترابی به توافق رسیده است.

8 ساعت پیش

ماکارونی لازانت تک ماکارون با مقدار ۵۰۰ گرم به قیمت ۸ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار به فروش می‌رسد.

8 ساعت پیش

یک زمین شناس گفت :امکان وقوع زلزله‌های بالای ۵ ریشتر روی گسل‌های فعال در مازندران وجود دارد.

8 ساعت پیش

به گفته سیدعباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، چند مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا انگلیسی در استان داشتیم و هفته آینده پاسخ آزمایشات، نتیجه را مشخص می‌کنیم.

8 ساعت پیش

کانال تلگرامی بنیاد راهبری فضای مجازی جبرئیل نوشت: بعد از مسدود کردن حساب ترامپ به دلیل ترویج شورش و خشونت در ایالات متحده، برخی از کارمندان توییتر از ترس انتقام‌جویی طرفداران او، حساب‌های خود را قفل و شخصی‌سازی کرده‌اند.

8 ساعت پیش

سخنگوی وزارت بهداشت جدیدترین موارد شناسایی و فوتی ناشی از کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد.

8 ساعت پیش

اگر دوست داشتید یک لیموزین بزرگ داشته باشید، ام

8 ساعت پیش