افزایش قیمت دلار با قیمت گذاری کاذب

افزایش قیمت دلار با قیمت گذاری کاذب
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از برخورد با اتاق‌های قیمت گذاری کاذب، معاملات صوری و خالی‌فروشی ارز کرده بودند، خبر داد.

به گزارشسراج24؛سرهنگ هدایت بهرامی با اشاره به اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در برخورد با دلالان ارز در روزهای اخیر گفت: با توجه به التهابات اخیر در جامعه و اغتشاشات پیش آمده و همچنین تبلیغات رسانه‌های معاند برای ایجاد التهاب در بازار و دیگر مؤلفه‌های اقتصادی و سیاسی، شاهد بروز برخی التهابات در بازار ارز بودیم. البته با توجه به اینکه ما پیش‌بینی کرده بودیم که دشمن حتماً در بازار و موضوعات اقتصادی ورود خواهد کرد، یکسری تمهیدات را اتخاذ کرده و برنامه‌ریزی‌هایی را از قبل انجام داده بودیم که با این موارد برخورد کنیم.

وی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌هایی که از قبل انجام شده و همچنین هماهنگی با دیگر دستگاه‌ها و انجام کارهای اطلاعاتی چندین عملیات پلیسی برای برخورد با سودجویان و متخلفان به اجرا درآمد، گفت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی با انجام این اقدامات نسبت به شناسایی سرشاخه‌ها و اخلالگران بازار که من به آنها لقب تروریسم اقتصادی را می‌دهم، اقدام کردند.

افزایش قیمت ارز با قیمت‌گذاری کاذب و معاملات صوری

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به اقدامات این افراد برای اخلال در بازار ارز اشاره کرد و گفت: این افراد برای اخلال در بازار ارز اقدام به ایجاد اتاق‌های قیمت گذاری کاذب، خالی فروش و انجام معاملات صوری کرده بودند و از این طریق موجب افزایش قیمت ارز شده بودند. همانطور که می‌دانید بار روانی افزایش قیمت ارز در معیشت مردم و قیمت دیگر کالاها نیز اثرگذار است و در همین راستا نیز پلیس امنیت اقتصادی به سرعت با هماهنگی دیگر دستگاه‌ها وارد عمل شده و با سودجویان و اخلالگران برخورد کرد.

بهرامی اقدامات انجام شده از سوی پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ را در کاهش قیمت ارز اثرگذار توصیف کرد و گفت: طی دوهفته اخیر با اقدامات انجام شده ازسوی همکاران من در پلیس امنیت اقتصادی، با اتاق‌های معاملات فردایی و قیمت گذاری‌های صورتی و کاذب برخورد شد. مأموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اجرای ۹ مرحله طرح عملیاتی برای برخورد با اخلالگران بازار ارز اقدام به تشکیل ۳۴ پرونده قضائی کرده و ۶۳ متهم را که در میان آنان افراد دانه درشت نیز قرار دارند، شناسایی و بازداشت کردند.

بازدید پلیس امنیت اقتصادی از صرافی‌ها

وی با بیان اینکه پلیس از واحدهای صنفی و صرافی‌ها نیز بازدید کرد، گفت: در جریان این بازدیدها با ۱۲ واحد صنفی متخلف که مجوزی برای خرید و فروش ارز نداشتند و اقدام به سوءاستفاده کرده بودند، برخورد شد. در مجموع سه میلیون و ۳۱۴ هزار عدد انواع واحد ارز از دلالان ارزی نیز کشف و ضبط شد، ارزش ریالی ارزهای کشف شده بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان بود.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به دشواری‌های کشف ارز از دلالان اشاره کرد و گفت: دلالان ارزی شگردهای پیچیده‌ای برای نگهداری ارز دارند و این مقدار ارز کشف شده از دست دلالان و اصطلاحاً از کف خیابان بوده است و از این رو رقم قابل توجهی محسوب می‌شود.

دلالان و اخلاگران زیر ذره‌بین پلیس

بهرامی با بیان اینکه با اقدامات پلیس در کنار سایر اقدامات حاکمیتی خوشبختانه شاهد کاهش قیمت ارز بودیم، گفت: مفسدین و اخلالگران اقتصادی باید بدانند که مأموران پلیس امنیت اقتصادی آنان را رصد کرده و با اقدامات مجرمانه آنان برخورد خواهند کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا از میان ۶۳ اخلالگر و دلال دستگیر شده، افرادی دارای ارتباط با خارج از کشور بودند یا خیر نیز گفت: این موضوع در حال بررسی است. البته به طور کلی این سودجویان با اقدامات خود آب به آسیاب دشمن ریخته‌اند، اما ما ارتباط این افراد را نیز بررسی کرده و اگر چنین موارد محرز شود، حتماً در پرونده آنان درج خواهد شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه طرح‌های پلیس برای مقابله با اخلالگران بازار ارز ادامه خواهد داشت، گفت: این افراد به طور محسوس و نامحسوس از سوی پلیس کنترل شده و با اقدامات مجرمانه آنان برخورد خواهد شد.منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هشدار داد جنگ در اوکراین ذخایر تسلیحاتی اتحادیه اروپا را خالی کرده است.

5 ساعت پیش

9 کشور از جمله آمریکا و انگلیس در بیانیه ای مداخله جویانه، ایران را به نقض حقوق زنان و دختران متهم کردند.

5 ساعت پیش

دانشگاه شهاب دانش بیش از ۱۰ هزار فارغ التحصیل و ۳۸۰۰ دانشجوی در حال تحصیل دارد اما زمین کافی برای جذب دانشجوی بیشتر در اختیار ندارد؛ مسئولان برای اختصاص زمین همکاری های لازم را داشته باشند.

5 ساعت پیش

دادگاه عالی بلژیک با صدور حکمی تبادل زندانیان با ایران را به حالت تعلیق در آورد.

5 ساعت پیش

رئیس مجلس شورای اسلامی با بین اینکه امور تصدی گری و ظرفیت ها باید به شورای برنامه ریزی استان ها واگذار شوند، گفت: متاسفانه در حال حاضر ظرفیت های بخش خصوصی در کشور خفه شده است و آنها معترض هستند و می گویند به پیمانکاران دست دوم تبدیل شده اند.

5 ساعت پیش

«برای داوری که پیش ‌از ‌این مسابقات مهمی از جمله دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۴، دیدار فینال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، دیدار فینال جام باشگاه‌های جهان ۲۰۱۵، دیدار فینال فوتبال المپیک ۲۰۱۶ ریو، دیدار نیمه‌نهایی جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۱۷ و دیدار رده‌بندی جام جهانی ۲۰۱۸ را قضاوت کرده، چنین تصمیمی حسابی عجیب بود؛ آن‌ قدر عجیب که شاید حالا بشود گفت این رسمش نبود آقای فغانی!»

6 ساعت پیش

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به توئیت‌های مداخله جویانه برخی کشورها و مقامات اروپایی در پی اجرای حکم اعدام یکی از اغتشاشگران در رشته توئیتی از این کشورها خواست از میزبانی و پشتیبانی و تشویق تروریست‌ها دست بردارند.

5 ساعت پیش

معاون وزیر جهاد گفت: با مشارکت مردم از میزان مرغ مازاد در بازار کاسته و قیمت به هزینه تولید نزدیک شده است.

6 ساعت پیش

تنهایی، احساسی است که بیشتر مردم آن را تجربه می‌کنند اما با گام‌های بسیار ساده می‌توان این احساس را از خود دور نگه داشت.

5 ساعت پیش

بیشتر...