خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

امنیت وارداتی نیست استفاده از ظرفیت کشورهای منطقه برای تامین امنیت رضوی

سرلشکر موسوی:
امنیت وارداتی نیست/ استفاده از ظرفیت‌ کشورهای منطقه برای تامین امنیت
به گزارشخبرگزاری رضوی،«ثابت محمد سعید رضا العباسی» وزیر دفاع عراق با حضور در ستاد ارتش با امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.
سرلشکر موسوی در این ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تاکید بر نزدیکی دو ملت ایران و عراق، گفت: ملت ایران اسلامی نسبت به مردم عراق علاقه قلبی خاصی دارند که یکی از دلایل این علاقه و قرابت، وجود عتبات‌ عالیات در کشور عراق است که با راهپیمایی اربعین این احساس درخشان‌تر و بیش از پیش شده است.
فرمانده کل ارتش با بیان اینکه ما همواره از درگاه خداوند بزرگ برای ملت بزرگ عراق، آرزوی عزت روزافزون، پیشرفت، ثبات و امنیت داریم، افزود: دلمان می‌خواهد عراق همواره سربلند و سرافراز باشد. پیشرفت، ثبات و عزت عراق را پیشرفت و ثبات خودمان می‌دانیم و هر کاری هم در راستای توسعه، پیشرفت و امیت عراق از دستمان بربیاید انجام خواهیم داد.
سرلشکر موسوی با تاکید بر اینکه امنیت وارداتی نیست، خاطرنشان کرد: کشورهای غربی با هدف ایجاد امنیت وارد کشورها می‌شوند، ولی هدفی جز چپاول ثروت آنها ندارند و کاری نیز برای ایجاد امنیت انجام نمی‌دهند. امنیت منطقه باید توسط خود کشورها و با تکیه بر ظرفیت‌های ملت‌ها و منطقه ایجاد شود.
تحصیل ۸ دانشجو عراقی در دوره فرماندهی و ستاد ارتش
فرمانده کل ارتش با اشاره به تبادل دانشجو بین دو کشور عراق و ایران، گفت: دوره گذشته در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش ۶ نفر از افسران عراقی حضور داشتند که پس از فارغ‌التحصیلی به عراق بازگشتند و در دوره جاری نیز تعداد ۸ دانشجو در دافوس مشغول طی دوره فرماندهی و ستاد هستند.
وی گفت: از استقرار دولت در عراق بسیار خوشحالیم. امنیت عراق را امنیت خودمان می دانیم و همانطور که به مرزهای خود حساس هستیم به مرزهای عراق نیز حساس هستیم. عراق، ایران و سوریه سابقه طولانی و تجربه‌ای ارزشمند در مبارزه با تروریسم دارند و آمادگی داریم این تجربیات را ارائه بدهیم.
سرلشکر موسوی تصریح کرد: دشمنان ایران و عراق به نزدیکی این دو کشور راضی نیستند و انواع توطئه‌ها و کارهای شیطانی را هم در عراق و هم در ایران انجام می‌دهند که این قرابت انجام نشود. اما این شیطنت‌ها هیچ تاثیری در روابط و احساسات قلبی ما نسبت به شما ندارد و آماده هستیم برای تعمیق این برادری و دوستی گام‌های بلندتری برداریم.
در ادامه این دیدار ثابت محمد سعید رضا العباسی وزیر دفاع عراق با تشکر از میزبانی جمهوری اسلامی ایران، از نقش کشورمان در مبارزه با گروههای تکفیری و داعش تشکر کرد و گفت: شاهد بودیم که چگونه رزمندگان ایرانی در مبارزه با داعش و کمک به ما جنگیدند و شهید دادند و ما قدردان این اقدام جمهوری اسلامی ایران و همکاری آنها هستیم.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره دو فرمانده بزرگ مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس، افزود: هیچ مانعی نمی‌تواند خللی در روابط برادرانه دو کشور و دو ملت ایجاد کند و امیدواریم این این روابط رو به گسترش باشد.
وزیر دفاع عراق با اشاره به تصمیم دولت عراق برای بازسازی نیروهای مسلح عراق پس از نبرد طولانی با جریان‌های تکفیری خاطرنشان کرد: قطعا از ظرفیت جمهوری اسلامی ایران در این خصوص استفاده خواهیم کرد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...