عصر ایران |
3 روز پیش

قضیه واکسیناسیون خارج از نوبت برخی مسوولان خبرنگاران چیست وزارت بهداشت پیگیری کند

منتظر توضیحات وزارت بهداشت و ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستیم.

عصر ایران-بنا به اسنادی که به دست عصرایران رسیده، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تعدادی از مسوولان این استان و برخی اعضای خانواده‌های آنان و در یک مورد، خدمتکار همسر یکی از مسوولان را در برابر ویروس کرونا واکسینه کرده است!

شرح عکس: بریده‌ای از لیست واکسیناسیون غیرقانونی

 واکسیناسیون

همچنین طبق لیستی که به دست ما رسیده، ۷۶ تن از خبرنگاران رسانه های اصولگرا و اصلاح طلب نیز خارج از نوبت و در اردیبهشت ۱۴۰۰ واکسن اسپوتنیک روسی و سینوفارم چینی دریافت کرده اند؛ حال آن که نوبت خبرنگاران و سایر گروه های در معرض خطر، هنوز فرا نرسیده است و قرار بود در مرداد واکسینه شوند. که معلوم نیست طبق برنامه واکسن دریافت کنند یا خیر؟ ضمن آن که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اعلام کرده است در راستای شفافیت، اسامی خبرنگارانی که در موعد قانونی واکسن دریافت می کنند، اعلام عمومی خواهد شد.

از این رو، جا دارد وزارت بهداشت در این باره تحقیق و نتیجه را به اطلاع عموم مردم برساند.

از دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز انتظار می رود در این باره توضیح دهد و اگر فهرست و اطلاعات موجود، نادرست است اعلام کند و اگر چنین اقدامی مرتکب شده، هم به مراجع قانونی و هم به افکار عمومی توضیح دهد؛ در حالی که روزانه شهروندان این کشور و از جمله اهالی استان فارس به خاطر کرونا فوت می‌کنند، به چه حقی برخی مسوولان و خبرنگاران را خارج از نوبت واکسینه کرده است؟

همچنین اقدام برخی خبرنگاران در پذیرش واکسیناسیون غیرقانونی و پیش از موعد را تقبیح می کنیم و آن را منافی اصول حرفه ای  می دانیم.

منتظر توضیحات وزارت بهداشت و ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستیم.#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از آن‌جا که هشدار هرچه زودتر حمله یا سکته قلبی در افراد اهمیت زیادی دارد، محققان پچ پوستی ساخته‌اند که با ارسال پالس‌های فراصوت بروز چنین خطراتی را هشدار می‌دهد.

پریروز

پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائاتی درباره احکام معاملات، وام، صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی و غسل منتشر شد.

پریروز

فهرست مشاغل مجاز به فعالیت در تهران و البرز از امروز (شنبه) اعلام شد.

پریروز

فروغی به فینال تیراندازی در ماده تپانچه 10 متر بازی های المپیک توکیو 2020 راه یافت.

پریروز

مدیر گروه مطالعات اندیشه‌ورزان در یادداشتی، جشنواره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس را عاملی مؤثر برای ورود پژوهش‌محور محققان و اندیشمندان دانشگاهی به این حوزه دانست.

پریروز

با وجود اعلام قبلی معاون گردشگری برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی از نیمه تیرماه، اما نماینده وزارت امور خارجه می‌گوید: ویزای توریستی به دستور ستاد ملی کرونا همچنان صادر نمی‌شود و متوقف است.

پریروز

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با تعطیلات عید سعید قربان 28 گشت ویژه راهداری و ترابری استان به منظور تشدید نظارت ها در شبکه راههای استان خدمات ارائه دادند.

پریروز

لبنان از دستگیری یک تبعه آمریکایی که اقدام به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی می‌کرده خبر داد. وی در فرودگاه بیروت دستگیر شده است. 

پریروز

دختر نوجوانی که در جریان یک درگیری دخترانه در یکی از بوستان‌های اصفهان قمه‌کشی کرده بود ضمن تعهد به تکرار نکردن این رفتار باید دوره‌های آموزشی و تربیتی را بگذراند.

پریروز

دسترسی به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات این روزها به یک نیاز تبدیل شده و محدود به شهرها نیست، کارنامه دولت تدبیر و امید در توسعه فناوری اطلاعات با پوشش صد درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار یزد و افزایش ۴۸ برابری پهنای باند اینترنت استان بیانگر اقدامات موثر دولت در این زمینه است.

پریروز

زن جوان که به‌دنبال اختلاف خانوادگی دچار افسردگی و اعتیاد شده بود خودش را از پشت‌بام خانه به پایین پرت کرد. به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چند روز قبل ساکنان یک ساختمان با شنیدن صدای مهیبی به کوچه دویدند و ناگهان با پیکر در هم شکسته و خونین زن جوان همسایه رو به رو شدند که روی زمین افتاده بود. با اعلام ماجرا به امدادگران اورژانس و مأموران پلیس دقایقی بعد تیم جنایی در محل حاضر شد، امدادگران اورژانس مرگ وی را تأیید کردند و بدین ترتیب تحقیقات آغاز شد.

پریروز

طبق زمان‌بندی اعلام شده قاعدتا باید حقوق همه‌ی گروه‌های بازنشستگی واریز شده باشد و تا چند روز آینده نیز باید وام ۱۰ میلیون تومانی برای بیش از ۲۰ هزار بازنشسته پرداخت شود.

پریروز

هر روز بر میزان استفاده از روبات‌ها در جنبه‌های مختلف زندگی بشر افزوده می‌شود. حالا دیگر روبات‌ها در صنایع، کشاورزی، ساخت‌وساز، مراقبت‌های پزشکی، جراحی و... مورد استفاده قرار می گیرند و هرچند تلاش می‌شود تا روبات‌های ساخت بشر ارتباط نزدیکی با انسان‌ها داشته باشند اما هنوز هم به‌نظر می‌رسد تا رسیدن به این مرحله راه درازی در پیش باشد.

پریروز

دو دختر 60 و 65 ساله پدر سرطانی خود را به قتل رساندند.

پریروز

شهید باقری در بحبوحه عملیات رمضان با اشاره به واقعه‌ای منحصربه فرد در تاریخ اسلام گفت: کجا سابقه داشته در یک امتی یا یک شهری ۲۰۰ شهید ببرند و یک روزه تشییع جنازه کنند و ۳۰ کیلومتر طول تشییع‌کننده‌ها باشد.

پریروز

بیشتر...