خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

دخالت های غیرتخصصی در صنعت باعث آسیب جدی به تولید شده است ایسنا

دخالت‌های غیرتخصصی در صنعت باعث آسیب جدی به تولید شده است

ایسنا/اصفهانمدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان، دخالت‌های غیرتخصصی در صنعت را باعث آسیب‌های جدی به تولید دانست و گفت: ذوب‌آهن اصفهان، یک شرکت بورسی محسوب می‌شود باید نگاه دیگران به آن هم، نگاه به بخش خصوصی باشد و اجازه بدهند با اتکا به نیروهای توانمند خود و ظرفیت‌های بخش خصوصی، تولید و توسعه شرکت را پیش ببریم.

ایرج رخصتی در دیدار معاون هماهنگ‌کننده دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام از کارخانه ذوب‌آهن، با تشریح فرایند تولید در این شرکت، اظهار کرد: این شرکت با برنامه‌های هدفمند و دانش‌محور بر بخش عمده‌ای از مشکلات چیره شده که طراحی و تولید بیش از دوازده محصول جدید در چند ماه اخیر برای تنوع بخشی به سبد محصولات، رکوردهای گوناگون تولیدی و اجرا و تکمیل پروژه‌های نوسازی و توسعه‌ای ذوب‌آهن اصفهان را باید در راستای برنامه‌های هدفمند و شاخص محور این شرکت ارزیابی کرد.

وی با بیان اینکه ذوب‌آهن اصفهان با برخورداری از اتوماسیون مدرن و به‌روز، تمام فعالیت‌های تولیدی را بر خط و آنلاین پایش و کنترل می‌کند، افزود: این شرکت با دارا بودن کارگاه‌های پیشرفته پشتیبانی و ساخت، ۸۵ درصد از تجهیزات و قطعات مورد نیاز را بومی‌سازی کرده و ۱۵ درصد بقیه را نیز با حمایت از شرکت‌های توانمند داخلی و دانش بنیان کشور، تأمین می‌کند.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان با بیان اینکه در دوران کرونا اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی در منطقه را تأمین کردیم، گفت: با برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌های مختلف، میزان مصرف آب را از ۲۶ متر مکعب به ازای یک تن تولید به ۳.۴ متر مکعب کاهش دادیم.

وی همچنین برنامه و تلاش خستگی‌ناپذیر را باعث خنثی سازی تحریم‌های ظالمانه دانست و افزود: نگرش و رویکرد مجموعه ذوب‌آهن اصفهان به محدودیت‌ها، خلق فرصت‌های ارزشمند از دل تهدیدها است.

رخصتی با بیان اینکه حاشیه‌ها به‌عنوان موانعی بزرگ برای تولید و توسعه و آبادانی کشور، توان و رمق صنعتگران را می‌گیرند، تصریح کرد: در چنین شرایط سختی که صنایع برای تولید با موانع بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند انتظار داریم دولت، مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر نهادهای حاکمیتی اجازه ندهند برای صنایع حاشیه‌سازی شود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، دخالت‌های غیرتخصصی در صنعت را باعث آسیب‌های جدی به تولید دانست و گفت: اکنون که ذوب آهن اصفهان، یک شرکت بورسی محسوب می‌شود و باید نگاه دیگران به آن هم، نگاه به بخش خصوصی باشد و اجازه بدهند با اتکا به نیروهای توانمند خود و ظرفیت‌های بخش خصوصی، تولید و توسعه شرکت را پیش ببریم.

وی با بیان اینکه با فزایندگی تکنولوژی در عرصه رقابت، هیچ مجالی برای تعلل در پیشرفت و توسعه نداریم، تصریح کرد: باید با برنامه‌های دانش‌محور، شاخص‌دار و قابل پایش و صد البته با شتاب مناسب در مسیر تولید و توسعه حرکت کنیم و همچنانکه در دهه‌های اخیر رشد صنعت فولاد نسبت به سایر صنایع مناسب بوده است باید با دقت و موقعیت‌شناسی ویژه در عرصه رقابت جهانی برنده این میدان باشیم و ذوب آهن اصفهان دراین مسیر با تمام قدرت پیش می‌رود.

معاون هماهنگ‌کننده دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام در بازدید از کارخانه ذوب‌آهن اصفهان، این شرکت را پشتیبان رزمندگان در دفاع مقدس دانست و گفت: حضور کارکنان ذوب آهن اصفهان در جنگ تحمیلی، نشان دهنده ایثار و شهادت‌طلبی این صنعتگران است.

یوسف رضا سیف‌الهی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس، ذوب‌آهن اصفهان، نقشی انکارناپذیر در تامین رزمندگان آموزش دیده برای جنگ تحمیلی داشت، افزود: این شرکت در تامین تجهیزات، ادوات، خدمات فنی، مهندسی و لجستیکی برای جبهه و جنگ نیز سنگ تمام گذاشت.

وی، تولید و توسعه محصولات استراتژیک و مورد نیاز صنایع مختلف کشور در ذوب‌آهن اصفهان را قابل تقدیر دانست و تأکید کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام و به ویژه کمیته‌های تخصصی آن برای رفع موانع تولید و مشکلات صنایع به ویژه صنعت فولاد برنامه و اهتمام خاصی دارند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پارلمان مصر امروز(شنبه) با اصلاحات وزارتی پیشنهادی توسط رئیس جمهور این کشور موافقت کرد.

6 ساعت پیش

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: اجلاسیه ملی گروه‌های جهادی سیزدهم شهریورماه در شهرستان فردوس برگزار می‌شود.

6 ساعت پیش

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی از رایگان شدن خدمات درمانی حادثه‌دیدگان روستای چنارعلیا خبرداد.

6 ساعت پیش

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ترویج گفتمان دولت انقلابی را مستلزم ارتقاء سواد رسانه‌ای مدیران دانست و گفت: مهمترین مولفه در سرمایه اجتماعی ، اطلاع رسانی درست است و سرمایه اجتماعی از مسیر اطلاع رسانی درست محقق می شود.

6 ساعت پیش

منابع مطلع کُرد سوری از استقرار نیروهای ارتش سوریه در خطوط مقدم جبهه مقابله با حملات ترکیه در استان رقه خبر دادند.

6 ساعت پیش

هشدار رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا درباره نحوه ورود و سرمایه‌گذاری مردم در بازار رمزارز را ببینید.

6 ساعت پیش

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند گفت: اهدای اعضای بدن دختر نوجوان نهاوندی که دچار مرگ مغزی شده بود به ۴ بیمار نیازمند حیات دوباره بخشید.

6 ساعت پیش

دوازدهمین جلسه ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی کشور ظهر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

6 ساعت پیش

وحیدی یادآور شد: تشکلات اجتماعی هم به رفع آسیب های اجتماعی کمک می‌کنند و هم‌ می توانند از حقوق ملت دفاع کنند‌. وزارت کشور محلی است برای دفاع از این تشکل ها و حقوق ملت و منافع ملی .

6 ساعت پیش

بیشتر...