تیتر برتر |
1 ماه پیش

تحول بخش تعاون با حمایت بانک توسعه تعاون از استارتاپ ها تحقق می یابد تیتربرتر

تحول بخش تعاون با حمایت بانک توسعه تعاون از استارتاپ ها تحقق می یابد

به گزارشتیتربرتر؛ حجت اله مهدیان مدیر عامل بانک توسعه تعاونطی نشست با مدیران پارک علم و فناروی دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: امروزه شاهد هستیم محصولات و خدمات دانش بنیان در صنایع کشور موجب کاهش نیاز کشور در واردات و زمینه ساز تصمیمات راهبردی و هوشمندانه در صنایع کشور شده است و از این رهگذر، پیشرفت‌های درخور توجهی در صنایع گوناگون رخ داده است.

وی همکاری بانک توسعه تعاون با دستگاه‌های متولی فناوری و نوآوری کشور از قبیل معاونت علمی و فناروی رییس جمهور، صندوق نوآوری و شکوفایی و پارک‌های فناوری را بسیار دیرینه اعلام نمود و گفت: تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای عاملیت فیمابین منجر به حمایت از فعالیت‌های نوآورانه و دانش بنیان و ایجاد ارزش افزوده مناسب و تحقق تجارب ارزشمند در عرصه‌های گوناگون صنعتی شده است.

مهدیان خاطرنشان کرد: بسیار ارزشمند است که سهم زیادی از فرآیندهای پیچیده و مهم مهندسی در صنایع دریایی، نفت و گاز، کشتیرانی و صنایع راهبردی نیز از طریق پیشرفت دانش بومی و متخصصین داخلی انجام می‌شود و شتاب‌دهنده‌ها و استارتاپ‌ها به صنایع سنگین ورود پیداکرده و نخبگان با اتکا به دانش و تخصص خود کشور را از مراجعه دائمی به شرکت‌های خارجی جهت تعمیرات اساسی تجهیزات پیشرفته صنایع بی‌نیاز نموده و همچنین در ساخت و ایجاد بخش مهمی از ماشین‌آلات صنعتی به مرحله خودکفایی رسیده‌اند.

سید باقر فتاحی رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون نیز در این جلسه با اشاره به پیشرفت‌های حاصله واحدهای دانش‌بنیان، شتاب‌دهنده‌ها و استارتاپ‌ها در صنایع دریایی گفت: بانک توسعه تعاون در ساخت بزرگ‌ترین شناور تفریحی کشور مشارکت نموده و مراحل اجرا و ساخت آن طی ماه‌های گذشته به اتمام رسیده است و با ازسرگیری برنامه‌های گردشگری پس از بحران کرونا، این شناور از مزیت‌های جنوب کشور جهت جذب مسافر و گردشگر دریایی خواهد بود. وی همچنین به تأمین مالی شناورهای پشتیبان صیادی اشاره نمود و افزود: حضور این شناورها در افزایش بازدهی و کارآمدی شناورهای صیادی نقش مهمی ایفا می‌نماید و موجب افزایش درآمد و تسریع در چرخه صیادی و تحویل به بازار گشته است.

عباس نجفی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون با اشاره به تأمین مالی بانک توسعه تعاون در نوسازی ناوگان مسافربری مسیرهای مهم دریایی جنوب کشور افزود: تجارب بانک توسعه تعاون در اعطای تسهیلات به صنایع راهبردی کشور ارزنده بوده است.

امیر هوشنگ عصار زاده عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون نیز به نقش مهم تفاهم‌نامه میان بانک توسعه تعاون و پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی اشاره نمود و افزود: سازوکار مناسبی برای حمایت مالی از طرح‌های اقتصادی و کسب‌وکارهای فناورانه واحدهای مستقر در این مرکز طراحی و به اجرا درمی‌آید.

کوروش پرند رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی توضیحات جامعی از نحوه فعالیت شتاب‌دهنده‌ها، منتورها، استارتاپ‌ها و سایر فعالین پارک فناوری ارائه نمود و خاطرنشان کرد: ارکان مهم پیشرفت و فناوری در این مرکز گرد هم آمده‌اند و علاوه بر شتاب‌دهنده‌های فعال در عرصه‌های فنی و مهندسی؛ بخش‌های تخصصی و توانمندسازی در حوزه مشاوره مالی و منتورینگ، عاملیت و کارگزاری، تسهیلات مالی، سرمایه‌گذاری و مشارکت، تولید محتوای تخصصی و رسانه‌های اجتماعی نیز مشغول به فعالیت هستند.

گفتنی است در این جلسه حمیدرضا البرزی مدیر امور اعتباری بانک توسعه تعاون و عزیز گرد مشاور اقتصادی پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی نیز نقطه نظرات تخصصی در خصوص همکاری‌های مشترک و تنظیم تفاهم‌نامه را ارائه دادند.

در این جلسه اعضای چندین شتاب‌دهنده فعال درزمینه صنایع دریایی، حفاری صنایع نفت و گاز و ساخت شناور دریایی به تبیین اقدامات و فعالیت‌های خود در مرکز مبادرت ورزیدند.#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: معاونت ارجاع دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان موظف شده پرونده‌های مربوط به تظاهر به عمل حرام و روزه خواری در انظار و اماکن عمومی را به صورت روزانه و به قید فوریت به شعبه دادستانی به عنوان شعبه تخصصی ارجاع و شعبه دادستانی نیز موظف به رسیدگی روزانه و فوری آن شده است.​

یک ربع پیش

فایل صوتی کامل برنامه ماه من شبکه ۳ سیما مسیحیان از امیرالمؤمنین صلوات الله علیه می گویند سحر دوم؛ سحر پنجشنبه 26 فروردین 1400 سخنران: حجت الاسلام کاشانی

یک ربع پیش

یک کارشناس صنعت خودرو در خصوص اما و اگر‌های عرضه خودرو در بورس کالا، توضیحاتی داد.

یک ربع پیش

مدیر کل امور بین الملل وزارت کار ضمن تشریح جزئیات همکاری با عراق، گفت: اسناد برای همکاری با ۱۲ کشور همسایه همچون ترکمنستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان و ... نیز آماده است.

یک ربع پیش

ایرنا نوشت:سخنگوی وزارت خارجه چین حمله خرابکارانه به تأسیسات هسته ای نظنز را شدیدا محکوم کرد و گفت: ماهیت حمله به تاسیسات هسته ای بسیار جدی است و ممکن است موجب عواقب غیر قابل پیش بینی شود. چین با این اقدامات قاطعانه مخالف است.

یک ربع پیش

باشگاه‌های بزرگ اروپایی از هر ترفندی که شده استفاده می‌کنند تا ارلینگ هالند راضی به حضور در تیم‌شان شود.

نیم ساعت پیش

صبح امروز (پنج شنبه) محموله ای از چین حاوی ۴۰۰ هزار دوز و

نیم ساعت پیش

سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری خود اعلام کرد که گفتگوهای غیرمستقیم ایران و آمریکا برای بازگشت به تعهدات برجامی روز پنج شنبه در وین از سرگرفته می شود.

نیم ساعت پیش

اینستاگرام در یک آزمایش جهانی که از روز چهارشنبه آغاز ش

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری در ناتو اظهاراتی را در واکنش به تصمیم ایران برای آغاز غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم و مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای مطرح کرد.

نیم ساعت پیش

بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی امروز در نیمه شرقی کشور یعنی خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

نیم ساعت پیش

هر هفته در سال دست‌کم یک روز جهانی برای توجه مردم کره

نیم ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه آغاز غنی‌سازی 60 درصد یکی از الزامات قانون اقدام راهبردی بود، گفت: در ماده یک این قانون سازمان انرژی اتمی مکلف شده برای تامین نیازهای کشور در صورت لزوم بیش از 20 درصد غنی سازی کند.

نیم ساعت پیش

منچستریونایتد با خیال راحت، آرسنال با ترس و رم برای شکستن طلسم قهرمانی در لیگ اروپا پیش می‌روند.

نیم ساعت پیش

نماینده دائم روسیه در وین بر لزوم اجرای تعهدات همه طرفین در چارچوب توافق هسته‌ای، بعنوان تنها راه حل مشکلات کنونی در مسیر احیای کامل برجام، ازجمله تحقق لغو تحریم‌های ضدایرانی از سوی آمریکا تأکید کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...