عصرهامون |
۱ هفته پیش

عصر هامون - وقتی از افراد در معرض خطر و قرنطینه معکوس صحبت می کنیم، دقیقا منظورمان چیست؟

محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: منظور از قرنطینه معکوس این است که افراد مبتلا به بیماری های مزمن، زنان باردار و افراد مسن از شرایطی که احتمال ابتلاء آنان به بیماری کرونا را افزایش می دهد اجتناب کنند.
به گزارشعصرهامون، محمد هاشمی شهری بیان کرد: تقریبا نیمی از متوفیان کرونا را مبتلایان به دیابت، پرفشاری خون و بیماران قلبی تشکیل می دهند و این درصدها در استان ما هم مشابه سایر نقاط کشور است.

وی افزود: بعد از شروع همه گیری، عفونت ناشی از کرونا به یکی از اصلی ترین علل مرگ مادران باردار در استان ما تبدیل شده است.

به گفته این مقام مسئول، منظور از قرنطینه معکوس این است که افراد مبتلا به بیماری های مزمن، زنان باردار و افراد مسن از شرایطی که احتمال ابتلاء آنان به بیماری کرونا را افزایش می دهد اجتناب کنند.

وی ادامه داد: با وجود آبی شدن وضعیت استان هنوز هم افراد سالم بدون علامت در جامعه حضور دارند و بیماران مزمن تا جائی که امکان دارد نباید در محیط های جمعی حاضر شوند.
 
 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: در صورتی که بیماران مزمن مجبور به حضور در محیط های شلوغ باشند، رعایت شیوه نامه های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله با دیگران اهمیت بیشتری دارد.

هاشمی شهری تصریح کرد: علاوه بر خود بیماران اعضاء خانواده و اطرافیان این گروه از افراد هم باید به انجام قرنطینه معکوس کمک کنند.

انتهای پیام/


#‌اخبار #‌سیستان_و_بلوچستان
منبع: عصرهامون


تبلیغات

مطالب مرتبط

مشهد- دبیر یازدهمین دوره جشنواره شعر رضوی به زبان عربی گفت: خوشبختانه این جشنواره مورد توجه شاعران قرار گرفته و هر ساله و به صورت مستمر شرکت کنندگانی از خارج ایران داریم.

9 دقیقه پیش

رئیس جمهوری ونزوئلا حمله به خط لوله گازی کمپانی نفت و گاز دولتی "پترولئوس دو ونزوئلا" را که باعث آتش سوزی گسترده در تاسیسات آن در ایالت آنسوآتگی در شمال شرق این کشور شد، محکوم کرد.

12 دقیقه پیش

مدیرکل گمرک ایلام گفت: در سال جاری ۷۹۲ هزار تن کالا از مرز مهران به عراق صادر شده است.

یک ربع پیش

یک رسانه عرب زبان نوشت که اگر رئیس جمهوری پیشین آمریکا در پرونده‌های قضایی مطرح شده علیه او محکوم نشود، ممکن است که بار دیگر به کاخ سفید بازگردد اما با این وجود؛ حکام عرب به شدت از پیروی از دیکته‌های او حتی در آخرین لحظات حضورش در کاخ سفید پشیمان هستند.

نیم ساعت پیش

رییس مرکز مدیریت سوانح و فوریت های پزشکی رفسنجان گفت: در پی دو حادثه رانندگی در محورهای رفسنجان متاسفانه دو نفر جان خود را از دست دادند و سه نفر مجروح شدند.

نیم ساعت پیش

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با اعلام خطر و هشدار نسبت به بروز موج چهارم کرونا در مناطق جنوب استان فارس گفت: افزایش میزان مراجعه کنندگان افراد مشکوک کرونایی طی روزهای گذشته امکان دارد وضعیت این مناطق را برای روزهای آینده دچار چالش جدی کند.

نیم ساعت پیش

مت رایان سنگربان استرالیایی برایتون با قراردادی تا پایان فصل به آرسنال ملحق شد.

نیم ساعت پیش

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان اعلام کرد: در سال جاری مورد قطعی مبنی بر ابتلای حیات وحش و پرندگان مهاجر حاضر در زیستگاه های آبی استان به بیماری های آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و کرونا دیده نشده است.

نیم ساعت پیش

علیرضا سلیمی خراشاد از انجام حدود 55 هزار تست مولکولی تشخیص کرونا در مجموع آزمایشگاه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از افراد مشکوک به این بیماری خبر داد.

نیم ساعت پیش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی حجت‌الاسلام والم

1 ساعت پیش

عبدالحسین سجادی گفت: از ابتدای امسال 103 زندانی جرائم غیرعمد از زندان های سیستان و بلوچستان زندان آزاد شدند.

1 ساعت پیش

مهدی ترابی در آستانه بازگشت به تیم فوتبال پرسپولیس قرار گرفته اما در این راه موانعی هم وجود دارد.

1 ساعت پیش

رئیسی گفت: امسال ٢٢ بهمن به شکلی برگزار می‌شود که افراد تجمع نداشته باشند و این مراسم با موتوری یا خودروهای شخصی است.

1 ساعت پیش

کاپیتان سابق پرسپولیس در پایان بازی با استقلال پیراهن این تیم را درخواست کرد.

1 ساعت پیش

متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه، در مورد وضعیت بیماری مهرداد میناوند، توضیحاتی ارائه داد.

1 ساعت پیش