ایران آنلاین |
1 ماه پیش

غیبت مادورو از انظار عمومی ایران آنلاین

خاطرات 453 روز حضور در کاخ سفید
غیبت مادورو از انظار عمومی
مترجمان: مسعود میرزایی و بهجت عباسی

مخالفان بازی ای را شروع کرده بودند، بدون اینکه کوچکترین پیشرفتی حاصل کنند و این در یک حکومت دیکتاتوری، هرگز نمی‌توانست خبر خوبی باشد. اما این واقعیت که در یک دست از بازی موفقیتی حاصل نشده بود، با وجود ناامیدی ما، به این معنی نبود که ما کل بازی را باخته‌ایم.

 اکنون وظیفه مخالفان بود که بعد از زمین خوردن برخیزند، گرد و خاک از تن بزدایند و دوباره حرکت خود را از سر بگیرند. یکی از تأثیرات فوری این شکست این بود که تظاهرات بزرگی که گوایدو از قبل برای برگزاری آن در روز اول ماه مه برنامه‌ریزی کرده بود، آن قدر که انتظار می‌رفت گسترده نبود؛ هر چند که باز هم بسیار بزرگتر از راهپیمایی حامیان دولت بود. بسیاری از شهروندان که آشکارا درباره نحوه واکنش حکومت به حوادث روز قبل نامطمئن بودند از این که در خیابان‌ها حاضر شوند بیمناک و نگران بودند هر چند که تصویر مخابره شده ازکاراکاسنشان می‌داد مردان و زنان جوان وابسته به گروه‌های مخالف رژیم، هنوز آماده جنگیدن هستند. آنها به خودروهای زرهی پلیس که تلاش می‌کردند مانع از حرکت معترضان شوند، حمله ور می‌شدند. گوایدو نیز در بین جمعیت بود و در تمام طول روز یا سخنرانی می‌کرد یا در حال صحبت با اقشار مختلف مردم بود. او چندین بار خواستار ادامه اعتراضات مردمی و تداوم اعتصاب اعضای اتحادیه‌های صنفی بخش‌های عمومی و دولتی شد. او موفق شده بود در برخی بخش‌ها حمایت دیرینه اتحادیه‌های صنفی و کارگری از جنبش چاویستا را بشکند، جنبشی که یکی از حامیان اصلی مادورو به حساب می‌آمد. وضعیت نابساماناقتصاد ونزوئلااین پیام را حتی برای کارکنان بخش‌های دولتی داشت که تا تغییر مهمی رخ ندهد، اوضاع بهتر نخواهد شد. برخلاف گوایدو، مادورو همچنان از انظار عمومی غایب بود. او احتمالاً در همان پایگاه فورته تیونا تحت محافظت و مراقبت قرار داشت و حتی گفته می‌شد مشغول مقدمه چینی برای بازداشت‌های گسترده‌ای بود که گروه‌های مخالف دولت و مردم عادی نگران آن بودند اما خوشبختانه هرگز اتفاق نیفتاد./ ایران#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رژیم اشغالگر با بمباران اردوگاه «الشاطئ» و کشتار شماری از فلسطینیان از جمله چند کودک و زن، جنایت دیگری را در غزه مرتکب شده است.

1 ساعت پیش

وزیر آموزش و پرورش دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان در مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را ابلاغ کرد و بر اساس آن ثبت نام سال تحصیلی جدید در تمام دوره ها، الکترونیکی است.

1 ساعت پیش

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در تشریح تدابیر اتخاذ شده جهت مراسم حج امسال با توجه به اظهاراتی از سوی مقامات عربستان، گفت: وزیر بهداشت قول دادند که در صورت برگزاری مراسم حج و اعزام حجاج ایرانی، تامین واکسن کرونا برای حجاج را بدون نوبت انجام داده و واکسن برایشان تامین شود.

2 ساعت پیش

این روزها سایه خشکسالی بر زندگی مردمان اکثر نقاط کشور به‌ویژه مناطق خشک و نیمه‌خشک کشور سنگینی می‌کند، براساس آمارها و شواهد بارش‌ها در سال زراعی جاری بیش از ۳۰ درصد در چهارمحال و بختیاری کاهش داشته است و به گفته مسئولان تابستان سختی از نظر تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت در پیش خواهد بود.

2 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید کرد: اولویت اول ما در بحث انتخابات ایجاد انسجام، وحدت و امید آفرینی و توجه به متن انتخابات به منظور مشارکت حداکثری مردم و انتخاب فردی اصلح است.

2 ساعت پیش

عضو سابق هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه ما در کشور، مشکل ساختار در حوزه اخلاق در پژوهش داریم گفت: یعنی مرجع رسیدگی به مشکلات فساد اخلاق در پژوهش در ایران متفاوت با سایر نقاط دنیا است. در ایران، این نهاد، زیرمجموعه‌ای از دانشگاه‌ها و یا زیرمجموعه‌ای از وزارتخانه‌های علوم و بهداشت است که این خود، عامل فساد واقعی و رانت اصلی است زیرا در همه‌ جای دنیا به جز ایران، مرجع قضایی و انتظامی رسیدگی به اخلاق در پژوهش، جایی خارج از آن دانشگاه و آن وزارتخانه است.

2 ساعت پیش

بازیکنان و از همه بدتر برخی از پیشکسوتان دو تیم پرسپولیس و استقلال، با به راه انداختن یک درگیری خشن و پر از صحنه‌های تاسف‌برانگیز، ضعف‌های اخلاقی و حرفه‌ای فوتبال ایران را به رخ تماشاگران کشیدند.

3 ساعت پیش

پایگاه هوایی «حتسریم» صهیونیست‌ها با موشک های مقاومت هدف قرار گرفت.

3 ساعت پیش

یک جمعیت‌شناس ضمن تحلیلی از وضعیت جمعیت خانوارهای ایرانی در کشور طی سال‌های گذشته، به طرح جمعیت و تعالی خانواده اشاره می‌کند و می‌گوید:  موادی که در این طرح آمده، در راستای رفاه خانواده است و بخشی از آن جنبه‌های مالی دارد؛ اما اینکه آیا این مواد بتواند جواب دهد و به افزایش موالید و باروری کمک کند، بعید می‌دانم. زیرا به قدری بار مالی این طرح زیاد است که امکان اینکه صد درصد محقق شود، بسیار ضعیف است. اگر این طرح به صورت بسته سیاستی اجرا شود ممکن است جواب دهد، اما اینکه جنبه‌هایی که بار مالی ندارند را اجرا کنیم و جنبه‌هایی که بار مالی دارند را مسکوت بگذاریم، جواب نمی‌دهد.

3 ساعت پیش

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از اجرای بسته حمایتی جدید برای توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان در این صندوق خبر داد و گفت: این بسته جدید حمایتی دربردارنده ۳ نوع تسهیلات است.

3 ساعت پیش

دستگیری رئیس هیئت مدیره استقلال به اتهام موارد مالی، سوژه کارتونی از محمدرضا میرشاه‌ولد شده است.

3 ساعت پیش

دلیل فریادهای نیمکت نشینان استقلال بر سر مدافعان این تیم پس از گلزنی پرسپولیس مشخص شد.

4 ساعت پیش

گل محمدی بالاخره طعم پیروزی در دربی را چشید.

4 ساعت پیش

مغانلو با وجود ناکامی در گلزنی تأثیرگذاری خود را نشان داد.

4 ساعت پیش

وزارت اوقاف غزه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی مسجد «قلیبو» در شمال غزه را با خاک یکسان کرده است.

4 ساعت پیش

بیشتر...