خبرآنلاین |
12 ماه پیش

انسیه خزعلی :۹۰ درصد دستگیرشدگان اغتشاشات مردان بوده اند زنان چطور در صدر کشته ها مطرح می شوند دشمنان از زنان در براندازی، استفاده ابزاری می کنند

انسیه خزعلی :۹۰ درصد دستگیرشدگان اغتشاشات مردان بوده‌اند/ زنان چطور در صدر کشته‌ها مطرح می‌شوند؟ / دشمنان از زنان در براندازی، استفاده ابزاری می‌کنند

مهر نوشت : معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت:در حال حاضر دشمن در تلاش است که چهره‌ای به غلط از زنان ایرانی ترسیم کند و شرایط ایران را در حوزه زنان بسیار سیاه جلوه دهد.

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری در نشست توانمندسازی زنان برای آینده پایدار که در کمیسیون ملی یونسکو ایران برگزار شد، اظهارداشت: در حال حاضر موضوع پیشرانی زنان در امور مطرح است و به نوعی توانمندسازی زنان انجام گرفته هر چند که باز هم می‌توان به این مسئله پرداخت.

خزعلی با بیان اینکه متأسفانه در حال حاضر دشمن در تلاش است که چهره‌ای به غلط از زنان ایرانی ترسیم کند و شرایط ایران را در حوزه زنان بسیار سیاه جلوه دهد گفت: در اغتشاشات اخیر ۸۸ درصد دستگیرشدگان مردان و ۱۲ درصد زنان بوده‌اند که البته اکنون آمار حتی بیشتر شده و ۹۰ درصد مردان و ۱۰ درصد دستگیرشدگان زنان بوده‌اند حال این سوال مطرح است که چطور علیرغم اینکه مردان در صف اول درگیری‌ها بوده‌اند، زنان در صدر کشته‌ها مطرح می‌شوند.

وی گفت: در سناریوهای دشمنان از زنان استفاده شده و در مباحث براندازی و اغتشاشات از آنها به عنوان وسیله برای رسیدن به هدف استفاده می‌شود. این مظلومیت زنان است.

معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهور گفت: حدود یک سال گذشته میزان قهرمانی و مدال آفرینی زنان در کشور در حوزه‌های ورزشی ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

خزعلی گفت: ان شاءالله حرکت‌های خوبی از سوی یونسکو در ایران داشته باشیم و به صورت عینی و عملی فعالیت زنان در حوزه‌های مختلف و توانمندی‌های آنها به جهانیان نشان داده شود و به نظرم در شورای عالی یونسکو جای زنان خالی است.

بیشتر بخوانید :

  • بهادری جهرمی: دولت به انسیه خزعلی «تذکر» داد، پسرش به ایران بازگشت

  • تنوع فرهنگی خانواده انسیه خزعلی / از فرزند و خواهرزاده های ساکن غرب تا برادری که با حبیب آهنگ خوانده / چرا با تنوع در جامعه مبارزه می کنید؟

  • فعال حقوق زنان: انسیه خزعلی، اصلا اینکاره نیست / او خانم جلسه‌ای است / رئیسی اگر می‌خواهد بگوید صدای زنان را شنیدم باید خزعلی را عزل کند

  • انسیهخزعلی: حجاب، شبیه «کمربند ایمنی» است / اسلام به آسان‌گیری معروف است / باید به شرایط «زمان و مکان» در اجتهاد توجه کرد

۲۱۲۲۰#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در ارائه آموزش با کیفیت تنها مانده‌ایم، گفت: در هر تکلیف گروهی که آموزش و پرورش به وسط میدان آمده است، پشتش خالی مانده است؛ نمونه آن اجرای طرح "نماد" (نظام مراقبت‌های اجتماعی دانش آموزان) است.

نیم ساعت پیش

روح‌الله مدبر، تحلیلگر مسائل روسیه با بیان اینکه سفر رئیس‌جمهور کشورمان به روسیه به هدف‌گذاری و نفوذ ایران در بازارهای روسیه، توسعه و باز کردن مسیر تجاری ایران با روسیه منجر می‌شود، گفت: روسیه بازار بی‌نهایت بکر و فرصت‌های ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری ایران و توسعه تجارت خارجی دارد که تأمین‌کننده منافع ملی ماست.

یک ربع پیش

رئیس‌جمهوری تاجیکستان، دستور داد به تعداد خانوار‌های این کشور شاهنامه حکیم «ابوالقاسم فردوسی» منتشر شود و به طور رایگان در دسترس آن‌ها قرار گیرد.

یک ربع پیش

تالار بزرگ شهر کاشان جمعه ۱۷ آذرماه ساعت ۱۸ میزبان مراسم پایانی هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند خواهد بود.

5 دقیقه پیش

در دیدار رئیس کل بانک مرکزی و وزیر تجارت، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان بر استفاده از ارزهای ملی دو کشور به جای دلار در مبادلات تجاری و اقتصادی تأکید شد.

نیم ساعت پیش

مشکلات رفلاکس نوزادان شیرخوار می‌تواند ناشی از تغذیه نادرست مادر باشد.

یک ربع پیش

ایسنا نوشت: توماس مسی، جمهوری‌خواه عضو مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای اعتراف کرد که واشنگتن در ۲۰۱۴ به سرنگونی دولت قانونی و منتخب اوکراین کمک کرد.

نیم ساعت پیش

اتحادیه جهانی کشتی اسامی ۵ کاندیدای کسب عنوان برترین آزادکار جهان در سال ۲۰۲۳ میلادی را اعلام کرد.

نیم ساعت پیش

لیلی عاج در یک گفت‌و‌گو از عصبانیت منافقین برای ساخت فیلم سرهنگ ثریا گفت.

یک ربع پیش

بیشتر...