راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

روسیه برای چند سال دیگر نفت گاز دارد راهبرد معاصر

دبیرکل کمیسیون دولتی منابع معدنی روسیه اعلام کرد که این کشور حداقل برای 80 سال آینده گاز دارد.

به گزارش راهبرد معاصر؛  به نقل از تاس، ایگور شپروف، دبیرکل کمیسیون دولتی منابع معدنی روسیه، اعلام کرد که ذخایر نفت و گاز روسیه به ترتیب برای 39 و 80 سال آینده کافی هستند و منابع ذغال سنگ این کشور می‌تواند مدت زمان بیشتری بر اساس میزان برداشت کنونی دوام بیاورد.

 

وی گفت: بر اساس به‌روزرسانی داده‌های ثبت‌شده، منابع اثبات شده نفت روسیه برای مصرف 39 سال و منابع گاز هم برای 80 سال کفاف خواهند داد.

 

وی می‌گوید: این سوال مطرح می‌شود که برداشت چه مقدار از ذخایر نفتی روسیه سودآور خواهد بود و چه زمانی می‌توان از آنها استفاده کرد.

 

شپروف در این باره گفته که در حوزه نفت چنین ارزیابی‌هایی انجام شده و مطالعات نشان می‌دهد 65 درصد منابع کشف‌شده برای تولید سوددهی دارند و ممکن است خیلی زود شاهد برداشت آنها باشیم، در عین حال مابقی نفت نیاز به فناوری جدید برای تولید، ارائه امتیاز مالیاتی و توسعه اولیه میادین دارند.

 

وی می‌گوید: البته هنوز چنین مطالعه‌ای در حوزه نفت و ذغال سنگ انجام نشده و به همین دلیل است که جزئیات سودده بودند برداشت آنها هنوز مشخص نشده است./ فارس#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون اجرایی رئیس‌جمهور از شروع دور دوم سفرهای استانی آیت‌الله رئیسی پس از ارزیابی سفرهای دور اول خبر داد.

2 ساعت پیش

وزیر جهادکشاورزی با تاکید بر اینکه نگاه ما پایداری خودکفایی در گندم و نان است، گفت: در سال‌های گذشته خودکفایی گندم داشتیم، اما این حرکت سینوسی بود و ما به دنبال پایداری این امر هستیم.

2 ساعت پیش

اعلام برخی واردکنندگان و البته تائید مسئولان مربوطه از به سرقت رفتن قطعات خودروهای وارداتی که در گمرک و بنادر قرار دارد، حکایت دارد؛ آن طور که مدیر عامل سازمان اموال تملیکی گفته اکنون تعداد زیادی خودروی وارداتی دپو شده وجود دارد که بسیاری از قطعات آنها به سرقت رفته است.

2 ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به مهمترین اهداف پیاده‌روی اربعین گفت: موکب‌داران باید سیره امام حسین(ع) را به زائران تبیین و یادآوری کنند که باید توسط مبلغان انجام شود.

2 ساعت پیش

رئیس جمهور اوکراین با اعتراف به خطرناک‌بودن نیروگاه اتمی «زاپروژیا»، نسبت به خطر ناشی از بروز فاجعه در این نیروگاه، به اروپا هشدار داد.

2 ساعت پیش

ولیعهد عربستان سعودی درباره روابط دوجانبه با صدراعظم آلمان به صورت تلفنی گفتگو کرد.

2 ساعت پیش

رضا عطاران برای مقطعی در زمان ممنوع الکاری مجبور شد به شغلی بسیار متفاوت تر از بازیگری رو بیاورد.

2 ساعت پیش

زمان نشست خبری پیش از دیدار ملوان و استقلال از هفته دوم لیگ برتر مشخص شد.

2 ساعت پیش

بیشتر...