۱ هفته پیش
2 بازدید

آیت‌الله خاتمی : هیچ‌کس خود را در حصار امن نبیند/ مبارزه با فساد مرز نمی‌شناسد

آیت‌الله خاتمی : هیچ‌کس خود را در حصار امن نبیند/ مبارزه با فساد مرز نمی‌شناسد

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری، تحقق عدالت را در گرو مبارزه قاطع با فساد و مفسدان به‌ویژه در حاکمیت قلمداد کرد و گفت: دستگاه قضا جز مبارزه با فسادی که مرزی نمی‌شناسد راهی ندارد، لذا نباید کسی خود را در حصاری امن ببیند و گمان کند به سراغ او نخواهند آمد.

آیت‌الله سید احمد خاتمیروز چهارشنبه درباره به بیانات رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با رییس و مسئولان عالی قضایی و همچنین رووسای کل دادگستری‌های سراسر کشور، با بیان اینکه تحقق عدالت به ویژه عدالت اجتماعی و اقتصادی از نکاتی است که روح نظام اسلامی را تشکیل می‌دهد، گفت: خداوند در  قرآن می‌فرمایند؛ ما انبیا را با دلایل روشن و میزان فرستادیم تا جامعه، جامعه عادلانه‌ای شود.  بنابراین نگاه ما به عدالت، راهبردی است و عدالت بدون مبارزه با فساد تحقق پیدا نمی‌کند.

سخنگوی هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری، تحقق عدالت را در گرو مبارزه قاطع با فساد و مفسدان به‌ویژه در حاکمیت قلمداد کرد و افزود: مانند چنین خصوصیتی را امیرالمومنین (ع) داشتند و حدود هفت نامه انقلابی و قاطع آن حضرت در نهج‌البلاغه به مسئولان متخلف تعلق دارد.

مبارزه با فساد مرزی نمی‌شناسد

آیت الله خاتمی عنوان کرد: دستگاه قضا برای آنکه طبق اصول اسلامی عمل کند، جز مبارزه با فسادی که مرزی نمی‌شناسد راهی ندارد،  لذا نباید کسی خود را در حصار امنی ببیند و گمان کند به سراغ او نخواهند آمد.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه مبارزه با فساد از گذشته آغاز شده است، خاطرنشان کرد: آنچه که در یک سال اخیر در مبارزه بی‌محابا، قاطع و قانون‌مدارانه با فساد در درون و بیرون قوه قضاییه، منتسبان و غیرمنتسبان به مسوولان انجام شده، جلوه‌ای از وعده ای است که به مردم داده شده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب مبنی بر استمرارحرکت تحولی قوه قضاییه در مبارزه با فساد، خاطرنشان کرد: حرکت تحولی در عرصه مبارزه با فساد همین حرکتی است که شکل گرفته،  آغاز شده و امیدواریم این حرکت مقدس بدون سستی و با قاطعیت ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: انتظار از قوه قضاییه و مردم به ویژه افرادی که به فضای مجازی دسترسی دارند این است که مراقب باشند در این عدالت‌طلبی، ظلمی یا حقی از کسی ضایع نشود چرا که حق‌الناس مفهومی فراگیر است و اگر بی‌گناهی به ناحق گناهکار  و یا گناهکاری به ناحق بی‌گناه معرفی شود، تجاوز به حق‌الناس است. 

تاکیدات رهبری برای تحقق حق ‌الناس و عدالت

آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: آنچه مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند تحقق واقعی حق‌الناس و عدالت در عرصه قضاوت است.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری به تاکیدات رهبر انقلاب بر  پیشگیری از جرم اشاره و تصریح کرد: ‌از وظایف قوه قضاییه در قانون اساسی پیشگیری از جرم است. بدان معنا که مسوولان به‌ویژه دستگاه قضایی راهکارها و تمهیداتی را تدارک ببیند که جرمی صورت نگیرد و این یک تدبیر خردورزانه، برای کاهش جرم و فساد در جامعه است.

وی یادآور شد: معاونتی در قوه قضاییه برای این عرصه تعریف شده و قطعا این مسائل در این معاونت مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و یکی از این تمهیدات،  آگاهی مردم از پیشزمینه‌های جرم است./ایرنا#‌اخبار
منبع: ایران آنلاین


مطالب پیشنهادی

رویارویی‌ پارلمانی احمدی‌نژادی‌ها با روحانی /قالیباف ضربه‌گیر می‌شود؟

نوع کنشگری اصولگرایان مجلس یازدهم در قبال دولت حسن روحانی به پرسش اصلی این روزهای محافل سیاسی تبدیل شده است.

نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش | نکات مهم و نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش

نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نکاتی پیرامون نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نحوه دم کردن انواع قهوه و روش دم کردن قهوه را در پرشین وی بخوانید

موفقیت حقوقی و مهم ایران در از بین بردن توقیف ۱.۶ میلیارد دلار /رسیدگی روند درخواست از صندوق بین‌المللی پول از سوی رئیس جمهور

رئیس جمهور درگفت وگو با رئیس کل بانک مرکزی به بررسی روند درخواست وام از صندوق بین المللی پول، پرداخت.

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

پیشنهاد عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان: ناطق‌نوری و امامی کاشانی بین ما و حاکمیت واسطه شوند

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و چهره نزدیک به عارف می‌گوید:با کمال تاسف مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد و روز به روز میزان دخالت حوزه نظارت در بخش اجرایی تحت تاثیر قانون نظارت استصوابی که انتظار داشتیم مجلس دهم این قانون را لغو بکند، بیشتر توسعه پیدا کرده است. 

کف کردن روغن | دلایل و از بین بردن کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو

کف کردن روغن و رفع کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو و نکات استفاده از روغن سرخ کردنی و نکات روغن سالم را در پرشین وی بخوانید

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

بو دادن بادام زمینی | روشی آسان و متفاوت برای بو دادن بادام زمینی

بو دادن بادام زمینی و بو دادن بادام زمینی در منزل و بادام زمینی و خواص بادام زمینی و بادام زمینی چه مواد مفیدی دارد و آشنایی با خواص بادام زمینی را در پرشین وی ببینید

ویدیو - سعید حدادیان : به احترام اقلا ده میلیون خانواده مذهبی ، بهتاش فریبا نباید می‌رقصید آقای تنابنده

سعید حدادیان درباره سریال پایتخت صحبت‌هایی کرد و نسبت به بعضی صحنه‌ها انتقاد کرد.

تاکید وزیر دفاع بر وحدت، برادری و تعامل میان ارتش و سپاه/نقش شهید صیادشیرازی در فرماندهی عملیات‌های بزرگ جنگ بی‌بدیل است

تسنیم نوشت: وزیر دفاع در پیامی عنوان کرد: حماسه‌آفرینی‌ها و نقش بی‌بدیل و بارز شهید پرافتخار صیادشیرازی در طراحی و فرماندهی عملیات‌های بزرگ در دوران هشت سال دفاع مقدس و خلق پیروزی‌های بی‌شمار از او خورشیدی بی‌بدیل ساخت.

یک توصیه به عقلای مجلس آینده

بیماری کرونا این روزها بر حوزه های سیاست، اقتصاد، جامعه و ...سایه انداخته و همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده است.

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

نمایندگانی که با پارلمان خداحافظی کردند/بازگشت قدیمی‌ها به بهارستان

پرونده انتخابات مجلس یازدهم در مرحله اول بسته شد و اکثریت پارلمان آینده برای ۴ سال در اختیار اصولگرایان قرار گرفت.

گپ و گفت خواندنی با یکی از کارگزاران رژیم پهلوی در مورد امام خمینی: یک پاپاسی از وجوهات را جابجا نمی کرد/امام خمینی در حد پاپ است

جماران نوشت: یکی از مسئولین رده بالای دولت شاه در مصاحبه ای گفت: تمام چیزی که به «سهم امام» معروف است پولی مال آنها است و طبق موازین شرعی از شیر مادر هم برای آنها حلال تر است. ولی تمام این پول از یک طرف می آید و از یک طرف دیگر می رود. آدمی که در حد پاپ است، زندگی او در حد ارزان ترین زندگی است.

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

سرنوشت دخل و خرج کشور در سال ۹۹ چه می‌شود؟

لایحه بودجه ۹۹ پس از ماه‌ها بررسی، امروز از سوی نمایندگان رد شد، اما باید دید که قوای مجریه و مقننه چه تصمیمی برای آن خواهند گرفت.

رهبر انقلاب به سخنان کدام مقام آمریکایی در سخنرانی امروز خود اشاره کردند؟

تسنیم نوشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی امروز به مصاحبه فرماندار ایالت ایلینوی آمریکا اشاره کردند که از زنده شدن غرب وحشی بعد از شیوع کرونا در آمریکا سخن گفته بود.

سلیمی‌نمین:هوچی‌گری،هم در جریان اصولگرا هست هم اصلاح‌طلب

عباس سلیمی‌نمین می‌گوید: آن چیزی که امروز جامعه را نسبت به عملکردها سرخورده و بی اعتماد کرده سیاست‌ورزی بیمار است. در سیاست ورزی بیمار، افراد و گروه‌ها به جای اینکه خودشان را اثبات کنند، نیروی مقابل را تخریب می‌کنند، هوچی‌گری می‌کنند و تهمت می‌زنند.

غفوری‌فرد: پیروز انتخابات ۱۴۰۰ یک‌ اصولگراست /قالیباف رئیس‌ مجلس می‌شود

غفوری فرد، عضو شاخص جبهه پیروان و نماینده ادوار مجلس می گوید: به احتمال خیلی خیلی زیاد در انتخابات ریاست جمهوری با رای بسیار بالایی نامزد اصولگرایان رای خواهد آورد.

ضدعفونی کردن معابر قم از سوی نیروهای حشدالشعبی صحت دارد؟

معاون سپاه علی‌ابن‌ابی‌طالب(ع) قم به ایرنا پلاس گفت:ضدعفونی معابر قم، کار اعضای الحشدالشعبی نبود.

مطالب مرتبط