ورزش سه‌ |
1 ماه پیش

ادعای فائقی: پرسپولیس مال وارث است ورزش سه

ادعای فائقی: پرسپولیس مال وارث است!

دولت در این 20 سال توان واگذاری این دو باشگاه را ندارد، همیشه جرقه‌هایی در خصوص واگذاری‌شان زده می‌شود اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

ادعای فائقی: پرسپولیس مال وارث است!

به گزارش "ورزش سه"، در روزهای اخیر اخبار امیدوارکننده‌ای در خصوص واگذاری دو باشگاهپرسپولیسواستقلالبه گوش رسید تا به نظر برسد بعد از گذشت 20 سال از آغاز خصوصی‌سازی این دو باشگاه بالاخره این موضوع در حال وقوع است. صحبت از واگذاری باشگاه پرسپولیس به سازمان تأمین اجتماعی بود و قرار بود این باشگاه به تأمین اجتماعی واگذار شود و بعد از آن وزارت ورزش اقدامات لازم را در خصوص واگذاری باشگاه استقلال انجام دهد. در این شرایط روز گذشته بحث واگذاری پرسپولیس توسط سازمان تأمین اجتماعی تکذیب شد تا مشخص شود که این همه هیاهو برای واگذاری این دو باشگاه برای هیچ است!

سعید فائقی، معاون اسبق سازمان تربیت بدنی، در خصوص بحث واگذاری این دو باشگاه به «ایران ورزشی» می‌گوید:«در بند 20 اساسنامه آمده است که یک مالک نمی‌تواند صاحب 2 باشگاه باشد و این غیرقانونی است. این در حالی است که دو تیم پرسپولیس و استقلال 20 سالی است که مالک مشترک دارد و این موضوع نتایج تمامی مسابقات دو تیم درلیگ برتررا زیر سؤال می‌برد. یعنی 20 سال است که نتایج تمام مسابقاتی که این دو تیم در لیگ برتر و حتی جام حذفی کسب کردند، قانوناً درست نیست.»

او در خصوص صحبت‌هایی که در خصوص واگذاری باشگاه پرسپولیس به سازمان تأمین اجتماعی مطرح شده بود، می‌افزاید:«سازمان تأمین اجتماعی از نظر قانونی نمی‌توانست سهامدار پرسپولیس باشد، چرا که این سازمان سهامدار باشگاه ذوب آهن است و در صورت واگذاری پرسپولیس به تأمین اجتماعی بحث مالکیت مشترک این تیم با ذوب آهن مطرح می‌شد. دولت در بحث واگذاری به دنبال این است تا سهام باشگاه را به جای بدهی‌هایی که دارد، به سازمان موردنظر واگذار کند که دولت به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار است و از این طریق می‌خواهد بدهی خود را بپردازد.»

معاون اسبق سازمان تربیت بدنی صحبت‌های خود را این گونه ادامه می‌دهد:«سؤال من این است که آیا در بحث واگذاری باشگاه پرسپولیس به تأمین اجتماعی منافع 20 میلیون کارگر در نظر گرفته شده بود؟ در واقع در صورت واگذاری پرسپولیس به تأمین اجتماعی ضرر و زیان‌های این باشگاه به گردن کارگر می‌افتاد و این به هیچ وجه کار شایسته‌ای نبود. 20 سال است که بحث واگذاری سرخابی‌ها مطرح شده اما دولت در این 20 سال توان واگذاری این دو باشگاه را ندارد، همیشه جرقه‌هایی در خصوص واگذاری‌شان زده می‌شود اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد.»

فائقی می‌گوید:«تنها راه حل واگذاری این دو باشگاه به بورس است و باید سهام این دو باشگاه به بورس برود و مردم سهام این دو باشگاه را خریداری کنند. حالا اگر دولت می‌خواهد در این دو تیم سهم داشته باشد می‌تواند بخشی از سهام این دو باشگاه را از طریق سهام عدالت واگذار کند. ما می‌توانیم قوانین دست‌وپاگیری را که در مسیر خصوصی‌سازی دو باشگاه وجود دارد، تغییر دهیم و آرام آرام دو تیم را واگذار کنیم.»

او با اشاره به این موضوع که شرایط واگذاری باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال متفاوت است، بیان می‌کند:«ببینید باشگاه پرسپولیس وارث خصوصی دارد، در واقع وارث خصوصی این باشگاه علی عبده است که به این باشگاه چشم دارد. حال باید فردی بیاید و وارث‌ها را راضی کند تا چشمی در سهام باشگاه پرسپولیس نداشته باشند. استقلال وقف عام است و در واقع در اختیار سازمان اوقاف است، می‌توان از سازوکار وقف استفاده کرد و این باشگاه را به بخش خصوصی واگذار کرد.»#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اولی هوینس با حضور در دادگاه به اتهامات فساد مالی در جام ‏جهانی 2006 پاسخ داد و گفت در فسادهای صورت‌گرفته هیچ نقشی ‏نداشته است.

یک ربع پیش

پاکو خمس لحظاتی پیش ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد.

یک ربع پیش

باشگاه اورتون که برای دومین بار در این فصل به کسر امتیاز محکوم ‏شده رسما علیه این حکم فرجام‌خواهی کرد. ‏

یک ربع پیش

ناصر علیزاده با پیروزی 5 بر صفر برابر حریف قزاقستانی در فینال اولین مدال طلای کشتی فرنگی ایران در آسیا را کسب کرد.

یک ربع پیش

عثمان دمبله در بازگشت به بارسلونا همراه با پاری سن ژرمن مورد توهین هواداران بارسلونا قرار گرفت.

یک ربع پیش

نوید عاشوری در تمرینات آماده‌سازی گل‌گهر پس از شروع سال جدید با مصدومیتی روبرو شد که دو سه ماه برای ریکاوری به زمان نیاز دارد.

یک ربع پیش

ژرژ ژسوس، سرمربی الهلال، در نشست خبری بازی با العین گفت ‏حذف کردن النصر نشان‌دهنده قدرت فوق‌العاده این تیم اماراتی ‏است. ‏

یک ربع پیش

قايقرانان ايرانى به دل آب خواهند زد تا شايد بعد از شمشيربازى اين قايقرانى باشد كه سهميه‌هاى دو نفره المپيك پاريس را كسب می‌كند.

یک ربع پیش

هربرت هاینر، رئیس باشگاه بایرن مونیخ، تایید کرد که ژابی آلونسو پیشنهاد این باشگاه را رد نکرده و تنها خواستار تمرکز روی برنامه‌هایش در بایرلورکوزن شده است.

یک ربع پیش

بیشتر...