ایران آنلاین |
۱ هفته پیش

ایران یک اروگوئه صفر ایران آنلاین

ایران یک - اروگوئه صفر

تیم ملی فوتبال کشورمان در یک بازی حساب شده توانست با تک گل مهدی طارمی، اروگوئه را شکست دهد.

به گزارش ایران آنلاین، تیم های ملی فوتبال ایران و اروگوئه در راستای آماده‌سازی جهت حضور در جام‌جهانی قطر از ساعت ۱۹:۳۰ امروز (جمعه) در یک بازی تدارکاتی در ورزشگاه ان‌وی آره‌نا شهر سنت پولتن اتریش به مصاف هم رفتند.

قضاوت این مسابقه را والتر آلتمن با کمک‌های آندریاس استایدینگر  و مارکوس گوتسچی بر عهده داشت.

در حالی که اعلام شده بود بازی بدون تماشاگر برگزار می شود، تعدادی از هوداران کشورمان و اروگوئه در ورزشگاه حضور داشتند و دو تیم را تشویق می‌کردند.

بازی در حالی آغاز شد که علیرضا بیرانوند پس از چند بازی نیمکت نشینی در زمان اسکوچیچ، با حضور کی‌روش دوباره به ترکیب اصلی بازگشته بود و حضور مصطفی جلالی در دفاع چپ از جمله انتخاب‌های غیرقابل پیش‌بینی سرمربی پرتغالی بود.

غیبت مهدی طارمی در ترکیب اصلی یکی از نکات عجیب ترکیب اولیه ایران مقابل اروگوئه بود و کی‌روش که تیم ملی را با ترکیب ۱-۴-۴ به میدان فرستاده بود، ترجیح داد از سردار آزمون به عنوان مهاجم نوک استفاده کند.

ایران یک - اروگوئه صفر؛ تعظیم سوارز و یارانش به یوزهای ایرانی

تیم ملی کشورمان در دقایق اول بازی بیشتر توپ را در اختیار داشت و در اولین دقیقه بازی شوت مهدی ترابی از پشت محوطه جریمه را سرخیو روشه مهار کرد. هنوز یک دقیقه از جریان بازی نگذشته بود که رونالد آرائوخو مدافع اروگوئه و بارسا به دلیل مصدومیت از زمین بازی بیرون رفت و روخل جای او را گرفت.

در ادامه این شاگردان دیگو آلونسو بودند که برتری‌شان را دیکته کردند و مالکیت توپ و میدان را بیشتر در اختیار داشتند و در اولین موقعیت جدی اروگوئه، شوت سنگین داورین نونیز از پشت محوطه جریمه با شیرجه علیرضا بیرانوند به کرنر رفت.

ایران یک - اروگوئه صفر؛ تعظیم سوارز و یارانش به یوزهای ایرانی

ملی پوشان کشورمان هم با توجه به میدان داری اروگوئه با استفاده از ضد حمله به دنبال نزدیک شدن به دروازه روشه بودند اما حضور کم تعداد در حمله سبب می‌شد که موقعیت جدی برای تیم کشورمان به دست نیاید.

در دقیقه ۴۳ پاس به عقب نونیز در محوطه جریمه با سر، با شوت سوارز به سمت دروازه بیرانوند همراه شد که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

ایران یک - اروگوئه صفر؛ تعظیم سوارز و یارانش به یوزهای ایرانی

یک دقیقه بعد ضربه اولیویرا که از سامان قدوس توپ ربایی کرده بود، در داخل محوطه جریمه را بیرانوند مهار کرد تا در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم را اروگوئه‌ای‌ها هجومی‌تر آغاز کردند و در دقیقه ۴۸ ضربه ایستگاهی مستقیم فدریکو والورده از سمت چپ را با شجاع خلیل‌زاده با سر به بیرون فرستاد تا این ضربه خطرناک، بیرانوند را به خطر نیندازد.

دو دقیقه بعد باز هم این والورده بود که با شوت دیدتی از پشت محوطه جریمه، دروازه ایران را هدف گرفت که این بار هم بیرانوند با یک شیرجه دیدنی توپ را دفع کرد.

برتری شاگردان آلونسو که فشار بیشتری را در نیمه دوم برای رسیدن به گل در برنامه قرار داده بودند، ادامه داشت و در دقیقه ۵۴ شوت نونیز از پشت محوطه را بیرانوند دفع کرد تا همچنان توپی از خط دروازه‌ها رد نشده باشد.

ایران یک - اروگوئه صفر؛ تعظیم سوارز و یارانش به یوزهای ایرانی

اروگوئه‌ای‌ها که بیشتر روی شوت از پشت محوطه جریمه به دنبال رسیدن به گل بودند، در دقیقه ۶۱ این بار توسط شوت سوارز شانس‌شان را برای رسیدن به گل امتحان کردند اما ضربه مهاجم سابق بارسا و فعلی ناسیونال از کنار دروازه به بیرون رفت.

پس از این شوت بیرانوند دچار آسیب‌دیدگی شد و جایش را به امیر عابدزاده داد تا اولین تعویض ایران در این بازی انجام شود.

پیس از فشار اروگونه در دقیقه ۶۵ ایران روی فرار مهدی ترابی و در یک دو با سامان قدوس، ملی پوش پرسپولیس با روشه تک به تک شد اما ضربه او خط عرضی زمین را طی کرد و از کنار دروازه به بیرون رفت.

فشار اروگوئه ادامه داشت و این بار در دقیقه ۶۶ پاس پشت مدافعان دلاکروز به ماتیاس مسیتو در مصاف تک به تک با عابدزاده رسید که ضربه مهاجم اروگوئه را دروازه‌بان ایران در دو مرحله با ضربه پا مهار کرد.

ترابی یک دقیقه بعد در نقش منجی دروازه ایران ظاهر شد و ضربه سر اروگوئه‌ای‌ها روی یک کرنر را از روی خط دروازه دفع کرد.

در دقیقه ۶۸ ادامه تیم ملی ۴تعویض همزمان انجام داد و مهدی طارمی، مهدی قلی‌زاده،کریم انصاری‌فرد و احمد نورالهی به جای علیرضا جهانبخش، سردار آزمون، مهدی ترابی و احمد جلالی وارد میدان شدند تا تیم ایران با این بازیکنان تازه نفس جریان بازی را عوض کند.

در حالی که فشار اروگوئه ادامه داشت اما در دقیقه ۷۹  همکاری دو یار تعویضی تیم ملی کشورمان، ایران را به گل رساند و طارمی روی پاس عقب کریم انصاری‌فرد از جناح چپ با یک بغل پای مطمئن، ایران را یک بر صفر از اروگوئه پیش انداخت.

در دقیقه ۸۲ اروگوئه می رفت که خیلی زود به گل تساوی برسد اما ضربه مهاجم اروگوئه در حالی که عابدزاده جلو آمده بود، با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۸۵، کی‌روش دست به یک تعویض دیگر زد و وحید امیری جایگزین سامان قدوس شد.

در ادامه فشار اروگوئه برای زدن گل مساوی بیشتر شد اما بازی خوب مدافعان ایران سبب شد تا تلاش سوارز و یارانش به نتیجه نرسید و تیم ملی کشورمان دست به یک کار بزرگ بزند و با نتیجه یک بر صفر اروگوئه را با تمامی ستاره‌هایش شکست دهد.

شکست مقابل ایران، اولین باخت اروگوئه با دیگو آلونسو بود، سرمربی‌ای که در ۷ بازی گذشته که هدایت اروگوئه را بر عهده داشته، ۶ برد و یک مساوی کسب کرده بود.

تیم ملی کشورمان پس از این برد روحیه بخش روز سه شنبه در دومین بازی تدارکاتی مقابل سنگال به میدان می‌رود.

ترکیب ایران

علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، حسین کنعانی، شجاع خلیل زاده، ابوالفضل جلالی، سامان قدوس، سعید عزت اللهی، احسان حاج صفی، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی و سردار آزمون

ترکیب اروگوئه

سرخیو روشه، رونالد آرائوخو، مارتین کاسرس، دامیان سوارز، ماتیاس اولیویرا، ماتیاس وسینو ، فدریکو والورده، رودریگو بنتانکور، فاکوندو پلیستری، داروین نونیز و  لوئیز سوارز

/انتهای پیام#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر خارجه فرانسه امروز با نقض قوانین بین المللی در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، موضع‌گیری خصمانه ای را علیه ایران مطرح کرد.

3 ساعت پیش

محمدمهدی اسماعیلی در سالن سینمایی وزارت ارشاد با اشاره به دیدار اخیرش با هنرمندان پیشکسوت تأکید کرد که هنرمندان از اجحافی که در حق آنان شده و صدای آنان به جایی نرسیده گله داشتند.

4 ساعت پیش

تهران - دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی سازمان زندان‌ها و مسئولان قضایی مستقر در زندان تهران بزرگ، بر ضرورت تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر وضعیت بازداشت‌شدگان تأکید کرد.

4 ساعت پیش

ساری - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: 2 روستا از مازندران در هشتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب درخشیدند.

4 ساعت پیش

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مجدداً مواضع گروه های تروریستی در اقلیم کردستان عراق را با پهپادهای مهاجر ۶ و راکت‌اندازهای چندگانه مورد حمله قرار داد.

4 ساعت پیش

خوابگاه دخترانه شهید احدی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور مسئولان دانشگاه افتتاح شد.

3 ساعت پیش

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۱۰ هزار و ۷۲۷ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

4 ساعت پیش

دادستان تهران از تشکیل پرونده قضایی در دادسرای جرایم جنایی برای بررسی علت فوت نیکا شاکرمی خبر داد.

4 ساعت پیش

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۳۸۰ بیمار کرونایی در کشور شناسایی و۱۰ نفر دیگر فوت شدند.

4 ساعت پیش

بیشتر...