راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

جزئیات از بین بردن ایرادات شورای نگهبان درباره لایحه بودجه راهبرد معاصر

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ از بررسی و رفع ایرادات شورای نگهبان نسبت به لایحه بودجه سال آینده در کمیسیون متبوعش خبر داد.

به گزارش راهبرد معاصر؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال 1403، گفت: رسیدگی به ایرادات و ابهامات شورای نگهبان نسبت به لایحه بودجه سال 1403 در دستورکار اعضای کمیسیون تلفیق قرار داشت.

وی با بیان اینکه در این جلسه ایرادات و ابهامات شورای نگهبان نسبت به بودجه سال 1403 بر طرف شد، گفت: ایرادات و ابهامات شورا در این دوره چندان زیاد و بنیادی نبود و بخش عمده‌ای از ایرادات شکلی از جمله تاکید بر استفاده از معادل فارسی برخی از واژه‌ها بود؛ یکی از مباحث شورای نگهبان ضمیمه کردن جداول بود که این موضوع نیز صورت گرفت.
نماینده محلات بیان کرد: گزارش کمیسیون تلفیق در این باره آماده و تقدیم هیئت رئیسه شد تا فردا در دستوکار جلسه علنی قرار گیرد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه درباره بخشی از جزئیات مصوبات کمیسیون تلفیق ، گفت: دولت 15 میلیارد دلار در لایحه بودجه 1403 به واردات کالاهای اساسی اختصاص داده بود، پیش از این مجلس مصوب کرده بود که 10 میلیارد یورو ارز برای تأمین کالاهای اساسی تخصیص یابد که این مصوبه مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت و اعضای کمیسیون در مصوبه خود تصویب کردند که 15 میلیارد دلار به تأمین کالاهای اساسی در سال 1403 اختصاص یابد.

حجت الاسلام سلیمی گفت: اعضای کمیسیون تلفیق در این جلسه همچنین سازوکار پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی را اصلاح کردند.

وی در ادامه اظهار کرد:علاوه بر این شورای نگهبان نسبت به مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق‌ها در سال 1403 هم ایراد گرفته بود که کمیسیون به مصوبه قبلی خود در این باره اصرار کرد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس اظهار داشت: اعضای کمیسیون همچنین در اصلاحیه دیگر خود سقف تسهیلات( وام ازدواج و فرزند آوری) را از 300 همت به 200 همت کاهش دادند.

حجت الاسلام سلیمی با بیان اینکه با بررسی امروز اعضای کمیسیون تلفیق، بودجه تراز است و نا‌ترازی وجود ندارد، گفت: اینکه موضوع ناترازی از سوی برخی از مسئولان دولتی بیان می‌شد وجود ندارد و با مصوباتی نمایندگان در جلسه علنی و کمیسیون تلفیق ناترازی در بودجه وجود ندارد./تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است این تیم بدون دروازه‌بان شماره یک تیم ملی ایران کار سختی مقابل ذوب‌آهن اصفهان دارد، اما سرخپوشان می‌توانند بر این مشکل غلبه کنند.

نیم ساعت پیش

شجاع خلیل‌زاده، مدافع تیم فوتبال تراکتور در میکسدزون خبری پس از باز با پرسپولیس با یکی از خبرنگاران درگیری لفظی پیدا کرد.

نیم ساعت پیش

رئیس اداره آموزش و پرورش آمل گفت: دانش‌آموزان منتخب دختر مقطع متوسطه مازندران به اردوهای راهیان پیشرفت درمناطق جنوب، شمال غرب و مرکز کشور اعزام شدند.

نیم ساعت پیش

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس از پاسخ دادن به خبرهای روزهای اخیر درباره حضور در لیگ ژاپن خودداری کرد.

نیم ساعت پیش

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در اعتراض به تصمیم داور دیدار با تراکتور کارت قرمز گرفت.

نیم ساعت پیش

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما قهرمان سه‌گانه ایران هستیم، البته با 30 درصد دریافتی در هفته هفدهم.

نیم ساعت پیش

رقابت نفس‌‌گیر 253 کاندیدای مجلس شورای اسلامی برای کسب هفت کرسی نمایندگی استان اردبیل از فردا آغاز می‌شود.

نیم ساعت پیش

شهاب زاهدی پس برتری پرسپولیس مقابل تراکتور بخاطر این پیروزی خدا را شاکریم.

یک ربع پیش

دبیر شورای نگهبان گفت: ظهور حضرت صاحب ‌الزمان (عج)، مصداق تحقق وعده‌ تخلف‌ناپذیر الهی یعنی برچیدن بساط ظلم و استقرار حکومت جهانی مستضعفین است.

6 دقیقه پیش

بیشتر...