تیتر برتر |
۱ هفته پیش

پیش بینی قیمت طلا در هفته اول اردیبهشت 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

پیش بینی قیمت طلا در هفته اول اردیبهشت 1400

به گزارشتیتربرتر؛هر قطعهسکه بهار آزادیطرح امامی در بازار آزاد تهران امروز (پنجشنبه 19 فروردین ماه) به قیمت10میلیون و 540تومان به فروش رسید.

قیمت امروز سکه و طلا

قیمت هر قطعهسکه تمام‌بهار آزادیطرح جدید در معاملات صبح امروز به 10میلیون  و 540 هزار تومان رسید و قیمت سکه طرح قدیم نیز 10 میلیون و 300 هزار تومان اعلام شد.

همچنین قیمت نیم‌سکه 6 میلیون و 300 هزار تومان، ربع‌سکه 4 میلیون و  50 تومان و سکه گرمی 2 میلیون و 250 هزار تومان اعلام شد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم به یک‌ میلیون و  43 هزار و 441 تومان رسید.

هر اونس طلا، امروز به 1743/15  دلار  رسید و هر مثقال طلا 4 میلیون و 520 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

اردیبهشت 1400 قیمت طلا افزایش می یابد؟

کاهش حباب قیمت سکه علامتی مثبت به معامله گران است اما کاهشقیمت دلاردل خیلی از آنها را خالی کرده است.

سکه در معاملات پشت خطی محدوده ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی را از دست داد. به گفته فعالان، افت قیمت دلار خیلی زود بر روی انتظارات بازیگران بازار سکه اثرگذاشت و موجب ایجاد جو کاهشی در معاملات پشت خطی فلز گران بهای داخلی شد. به گفته فعالان، در صورتی که افت قیمت دلار ادامه پیدا کند، ممکن است قیمت سکه امروز به سوی پناه گاه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی حرکت کند.

سکه بازان بارها در سال جاری از این سطح حفاظت کرده اند و افت به زیر آن، می تواند انتظارات کاهشی را با قدرت زیادی فعال تر کند. البته سکه در روزهای اخیر بارها رفتار غیرمنتظره ای داشته است و ممکن است افت انتهای وقت دیروز در بازار روز پنج شنبه چندان جدی گرفته نشود. عامل تعیین کننده جهت قیمت سکه،روند قیمت دلارخواهد بود. اینکه اسکناس آمریکایی مرز ۲۵ هزار تومانی را حفظ کند یا از دست بدهد، برای سکه بازان اهمیت حیاتی خواهد داشت.

در بازار طلای جهانی نیز دیروز سیگنال افزایشی خاصی به سکه داده نشد.طلادر صورتی که بالای سطح هزار و ۷۵۰ دلاری برود، به قیمت سکه سیگنال صعودی خواهد داد و در صورت از دست دادن محدوده هزار و ۷۲۰ دلار، سکه بازان را تشویق به فروش خواهد کرد.

در این میان، کاهشحباب قیمت سکهبه محدوده ۴ درصدی تا حدی افزایشی های بازار را خوشبین کرده است. آن ها تصور می کنند هر چقدر حباب سکه کاهش پیدا کند، سکه ارزش واقعی بیشتری برای خرید پیدا می کند.

بهترین زمان فروش طلا در سال 1400

در میان چهار گزینه سرمایه‌گذاری برای افراد با سرمایه کم، بورس که مدتهاست چشم افراد زیادی را ترسانده است و ارز دیجیتال هم با وجود سودآوری قابل توجه، رشته بسیار تخصصی است و کارشناسان معتقدند که اگر افراد بدون آموزش لازم وارد این بازار شوند سرنوشتی مشابه سهامداران بورس خواهند داشت.

از بین دو گزینه دیگر یعنیدلار و طلا، دلار ریسکبیشتر و بازدهی کمتر در سال ۹۹ داشته است. از آن سمت دولت و بانک مرکزی بارها وعده داده که قیمت ارز را کاهش می‌دهند.

قیمت طلا هم گرچه تابعی از قیمت دلار است اما بسیاری از افراد اعتقاد دارند در حال حاضر گزینه قابل اعتمادتری برای سرمایه‌گذاری است و بسیاری از افراد می‌پرسند که آیا در حال حاضر خرید طلا منطقی است یا نه؟

میترا تاتاری، کارشناس بازارهای مالی در پاسخ به این پرسش می‌گوید: با توجه به اینکه تمام بازارهای ایران در حال حاضر در شرایط بلاتکلیفی به سر می‌برند،خرید طلا یا سرمایه‌گذاریدر بازارهای جدیدتر و به عبارتی جابه جایی سرمایه از بازاری به بازار دیگر اشتباه است و بهتر است افراد از این رفتارهای سرمایه‌گذاری اجتناب کنند.

او تاکید می‌کند: بلاتکلیفی در بازارها موجب شده که قیمتدلار و طلا و شاخص بورسدر محدوده مشخصی نوسان کنند و در شرایط حاضر سود خاصی نرسانند.

بنابراین با توجه به اینکهبازگشت امریکا به برجام، می‌تواند وضعیت بازارها را دستخوش تغییر کند، بهترین راه سرمایه‌گذاری در حال حاضر این است که فعلا پول خود را به هیچ کدام از این بازارها نبرده و افراد پول خود را در بانک سپرده کنند تا تکلیف بازارها روشن شود.

تاتاری همچنین ادامه می‌دهد: افرادی هم که از قبل دلار یا طلا خریده یا پول خود را به بورس برده، بهتر است که سرمایه خود را در همان بازارهای قبلی نگه دارند و فعلا ریسک جدید نکنند.

پیش بینی قیمت طلا در اردیبهشت 1400

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران روز پنجشنبه، ضمن اشاره به اینکه در حال حاضربازار طلاتحت تأثیر دو عامل اصلی انس جهانی و قیمت ارز قرار دارد، گفت: سال گذشته میلادی قیمت انس جهانی به دلیل شیوع کرونا و اثرات اقتصادی آن با افزایش حدود ۲ هزار دلاری رو به رو شد. درواقع به دلیل کاهش رشد اقتصادی و در نتیجه کاهش نرخ برابری ارزها قیمت انس جهانی افزایش پیدا کرد.

« محمدکشتی آرای» افزود: اما در سال جاری با توجه بهشروع واکسیناسیونو در نتیجه بهبود شرایط اقتصادی کشورها انس جهانی با کاهش مواجه شد. با وجود این در حال حاضر یک ثبات نسبی در قیمت انس جهانی حاکم است و نوسانات کنونی بین مثبت و منهای ۳ تا ۴ درصد انجام می‌شود.

وی به نوسانات قیمت دلار به عنوان دومین عامل تأثیرگذار دربازار طلاپرداخت و گفت: قبل از عید و با ورود قیمت دلار از کانال ۲۴ هزار تومانی به کانال ۲۵ هزار تومان بازار طلا نیز با نوسان همراه بود، اما بعد از عید این نوسانات به دلیل ثبات نسبی در قیمت دلار، چشمگیر نبوده و بازار طلا با نوسان جزئی همراه بوده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در ادامه افزود: البتهقیمت دلارمتأثر از شرایط برجام و گفت و گوهای در حال انجام است. اگر این گفت و گوها مثبت باشد و برای اقتصاد ما نتایج مثبتی داشته باشد قیمت دلار هم کاهش خواهد یافت و به تبع آن قیمت طلا و سکه نیز پایین خواهد آمد.

گزارش ازعلی اکبر رضایی7#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دست نوشته ای قدیمی از طارمی در خصوص اهدافش منتشر شد.

لحظاتی پیش

مهدی مهدوی‌کیا و حمید استیلی بازیکنان پیشین تیم ملی فوتبال ایران درباره گل مهدی طارمی به چلسی اظهار نظر کردند.

1 دقیقه پیش

وزیر ارتباطات توییتی درخصوص پیروزی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا منتشر کرد.

2 دقیقه پیش

چین روز جمعه از رکورد جدیدی در رشد اقتصادی خود در سه ماهه اول جاری میلادی خبر داد و رقم این رشد را در مقایسه با سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۸.۳ درصد اعلام کرد.

2 دقیقه پیش

ورزشکاران ایران در اولین دوره مسابقات ترامپولین مجازی درخشیدند.

2 دقیقه پیش

تهران-فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیام تبریکی به فرمانده کل ارتش ، ۲۹ فروردین ماه را یوم الله ظهور یک قدرت دفاعی انقلابی و مکتبی برای نظام و ملت ایران دانست و تاکید کرد: وحدت ارتش و سپاه آرزوهای دشمن را باطل ساخته است.

4 دقیقه پیش

صندوق بازنشستگی کشوری در آستانه صدور احکام بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری در سال۱۴۰۰، جزئیات و ضوابط اعمال «یک گروه بالاتر درباره بازنشستگان پیش از سال ۱۳۹۶» و نیز اعمال «امتیاز ایثارگری در احتساب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری» را اعلام کرد.

5 دقیقه پیش

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران حمایت خود را از علی لاریجانی برای انتخابات ریاست جمهوری تکذیب کرد.

5 دقیقه پیش

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ابرکوه با اشاره به افزایش ۱۵ درصد تولید محصول زعفران شهرستان در سال ۹۹ نسبت به سال ماقبل آن ،گفت: پار سال کشاورزان ۴۰۰ کیلوگرم زعفران خشک برداشت کردند.

6 دقیقه پیش

فورد رنجرر در ماه اکتبر نسخه‌های محدود Stormtrak و Wolftrak را تولید خواهد کرد که هر کدام به ترتیب به دنبال مشتریانی هستند که خودرویی آفرودی می خواهند.

یک ربع پیش

اجزای داخلی در تسمه ممکن است خراب و باعث ایجاد تنش در کمربندی آن و سایر اجزای لوازم جانبی شوند.

یک ربع پیش

تهران-رساله «نماز و روزه» رهبر معظم انقلاب اسلامی ، همزمان با فرارسیدن ماه پرفیض رمضان منتشر شد.

یک ربع پیش

اقتصاد آنلاین- فائزه بهرامی، قیمت محبوب‌ترین موبایل‌ها در بازار تهران به شرح جدول زیر است‎:

یک ربع پیش

مدافع چپ تیم فوتبال استقلال برای بازی مقابل الشرطه عراق در هفته دوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا وضعیت مبهمی دارد.

نیم ساعت پیش

اعلام جریمه های ثبت نکردن اطلاعات ملک در سامانه املاک,کدام خانه‌ها مشمول مالیات بر خانه‌های خالی می‌شوند,نحوه شناسایی خانه های خالی در سال 1400,نحوه شناسایی خانه های نوساز,جریمه های خانه های خالی در سال 1400

نیم ساعت پیش

بیشتر...