خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

نحوه برگزاری مراسم شب های قدر در شهرهای قرمز نارنجی طرح ترافیک ادامه دارد خبرآنلاین

نحوه برگزاری مراسم شب‌های قدر در شهرهای قرمز و نارنجی/طرح ترافیک ادامه دارد؟

ایلنا نوشت: دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه در روز شنبه درباره ادامه لغو اجرای طرح ترافیک در تهران تصمیم گیری می شود، توضیحاتی درباره نحوه برگزاری شب های قدر در شهرهای قرمز و نارنجی ارائه کرد.

حسین قاسمی» دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره ادامه محدودیت ها در شهرهای قرمز و نارنجی گفت: براساس طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها تا زمانی که وضعیت شهرها از نظر بیماری تغییر پیدا نکرده است محدودیت ها ادامه پیدا می کند. یعنی اگر شهری قرمز است محدودیت های مربوط به شهرهای قرمز و اگر شهری در وضعیت نارنجی است محدودیت هایی که برای شهرهای نارنجی است، ادامه خواهد داشت. 

وی با اشاره به تمدید محدودیت ها به مدت یک هفته دیگر ادامه داد: تمدید محدودیت ها به مدت یک هفته دیگر برای این است که با همراهی مردم و دستگاهها در رعایت پروتکل ها بتوانیم روند تغییر وضعیت ها را به سمت بهتر شدن و بهبود وضعیت ها سوق دهیم. بنابراین تا زمانی که شهرهایی که در وضعیت قرمز هستند به وضعیت نارنجی تبدیل نشده اند و تا زمانی که شهرهای نارنجی به وضعیت زرد و آبی تبدیل نشده اند ما محدودیت ها را به قوت خود داریم. 

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه محدودیت هایی که در طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها اجرایی شده، به قوت خود باقی است، تصریح کرد: در شب های قدر براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا قرار است مراسم در فضای باز با حداقل جمعیت و در فاصله دو متری برگزاری شود. حداکثر زمان برگزاری مراسم نیز به مدت ۲ ساعت است و پروتکل ها به قوت خود در این شب ها باقی است. 

قاسمی درباره منع تردد شبانه در شب های قدر گفت: در سه شب قدر براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوعیت تردد شبانه اجرا نخواهد شد. مراسم شب های قدر در شهرهایی که دارای وضعیت قرمز و نارنجی هستند در فضای باز به مدت دو ساعت و با جمعیت محدود باید برگزار شود و در شهرهای زرد و آبی طبق همان محدودیت هایی که در طرح جامع دیده شده، مراسم شب های قدر برگزار می شود. 

وی درباره آخرین وضعیت شهر تهران و ادامه لغو اجرای طرح ترافیک گفت: در جلسه هفته گذشته لغو اجرای طرح ترافیک به مدت یک هفته بود یعنی از شنبه هفته گذشته تا شنبه ۱۱ اردیبهشت بود و باید ببینیم در جلسه روز شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی در این خصوص گرفته خواهد شد. 

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا درباره عدم رعایت پروتکل ها از سوی برخی از اصناف گفت: قاطبه اصناف در این مدت همکاری و همیاری خوبی داشتند به رغم همه مشکلات اقتصادی که دارند. به دلیل تحریم ها و مشکلاتی که دولت در بحث درآمدها داشت بسته های حمایتی به شکل کامل و مورد رضایت برای اصناف نبوده اما با همه مشکلات و گلایه هایی که اصناف دارند، همراهی قاطبه اصناف با رعایت پروتکل ها و اجرای محدودیت ها بسیار خوب بوده است. 

قاسمی یادآور شد: در صورت تخلف اصناف مردم می توانند به سامانه ۱۲۴ اتاق اصناف و یا پلیس اماکن اطلاع دهند ماموران اتاق اصناف یا پلیس اماکن با مراجعه به این اصناف تذکرات لازم را به آن ها می دهند تا ان شاءالله این اصناف نیز پروتکل ها را رعایت کنند البته همانطور که گفتم الحق و الانصاف اصناف همراهی خوبی با ما داشتند و براساس گزارش وزارت بهداشت الحمدالله روند صعودی بیماری کمتر شده است.

وی همچنین درباره مرزها و مبادی رسمی کشور گفت: مرزها ناظر بر دو حوزه است یکی مبادی رسمی ما است که با استفاده از گذرنامه تردد مسافران انجام می شود. با توجه به شیوع ویروس هندی مرزهای همجوار با پاکستان برای تردد مسافران بسته است اما برای برخی از گروه ها این محدودیت ها به گونه ای است که با اخذ تست pcr امکان پذیر است اما به صورت عموم بسته است. 

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ادامه داد: فرآیند تجاری نیز به قوت خود باقی است چراکه از ابتدای شیوع کرونا محدودیت ها در خصوص تردد مسافران است و بخش تجاری که شامل واردات و صادرات و ترانزیت می شود، با رعایت پروتکل ها امکان پذیر است. 

قاسمی همچنین درباره آخرین وضعیت تردد از مرزهای عراق گفت: تا ۱۵ اردیبهشت ماه ممنوعیت تردد مسافران از این مرزها عملیاتی می شود و بعد از ۱۵ اردیبهشت مجددا بررسی می شود و چنانچه نیاز بود ممنوعیت مجددا استمرار پیدا خواهد کرد. 

۲۳۵۲۳۷#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیماری کرونا بسیار پیچیده و عوارضی که این بیماری بر بدن افراد بهبود یافته می گذارد متنوع است. همچنین واکسنها هم عوارض متعددی نشان می دهند.

7 ساعت پیش

مهر نوشت: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرمانشاه گفت: احتمال خشک شدن کامل سراب نیلوفر در این شهرستان در پی خشکسالی وجود دارد.

10 ساعت پیش

فارس نوشت: مدیر مرکز مدیریت راه ها گفت: طبق اطلاعات دوربین های نظارت تصویری در حال حاضر، ترافیک در محورهای هراز، کندوان و فیروزکوه، آزادراه تهران - پردیس، محور قدیم تهران - بومهن و محور تهران - فشم سنگین است.

10 ساعت پیش

در بررسی‌هایی که روی تمام واکسن‌های کوید۱۹ انجام شده است نشان می‌دهد، بیشتر عوارض جانبی این واکسن‌ها کم و ناچیز است. در واقع هر زمان که عارضه‌ای جانبی بر اثر تزریق واکسن پیش می‌آید، به‌طور معمول چند روز بیشتر نمی‌ماند و زود درمان می‌شود.

12 ساعت پیش

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آمار کرونا در شبانه روز گذشته را اعلام کرد.

12 ساعت پیش

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خوزستان از مجروح شدن سه نفر بر اثر تیراندازی در مراسم یزله خوانی روز عید فطر در شهر سوسنگرد خبر داد.

12 ساعت پیش

فارس نوشت: یک محموله سلاح با هوشیاری دستگاه‌های امنیتی در ثلاث باباجانی کشف و ضبط گردید. بنابر اعلام مراجع ذی صلاح، این سلاح‌ها مخصوص عملیات ترور هستند.

13 ساعت پیش

فارس نوشت: مسؤول ایستگاه آتش‌نشانی لواسان گفت: جسد کوهنوردی که روز جمعه به همراه دوستان خود به کوه رفته و مفقود شده بود، صبح امروز پس از ۵ شبانه روز در لواسان پیدا شد.

13 ساعت پیش

تسنیم نوشت: مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به ورود محموله ۱۰ میلیونی واکسن کرونا در خرداد از طریق هلال احمر به داخل کشور گفت: تمام محموله‌های وارد شده توسط سازمان در فرودگاه تحویل وزارت بهداشت و درمان می‌شود.

13 ساعت پیش

فارس نوشت: مدیرعامل اتحادیه مرکزی زنبورداران ایران با انتقاد از بی‌اعتنایی به مرگ زنبورهای عسل در کشور گفت: بر اساس آخرین گزارش‌های استانی، مرگ زنبورهای عسل در برخی از استان‌ها به بیش از ۵۲ درصد جمعیت رسیده، که آمار فاجعه‌باری است.

13 ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران نوشت: مدیرکل هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع گرد و خاک با منشا عراقی هشدار داد.

14 ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران به نقل از اینسایدر، نوشت: متخصصان آمریکایی می‌گویند زیاده روی در مصرف میوه‌ها می‌تواند باعث به خطر افتادن سلامت بدن شود

14 ساعت پیش

مهر نوشت: مدیرکل هواشناسی استان تهران از تداوم رگبار و رعدوبرق تا اوایل هفته آتی در استان تهران خبر داد.

14 ساعت پیش

ایرنا به نقل از ساینس نوشت: محققان ایتالیایی دریافتند پادتن‌های ویروس کرونا که در اثر ابتلا به کووید ۱۹ در بدن بیماران تولید می‌شود، به مدت هشت ماه پس از ابتلا به بیماری در بدن آن‌ها باقی می‌ماند.

14 ساعت پیش

فارس نوشت: رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خطاب به مدیران کل ادارات ثبت اسناد و املاک استان‌ها، گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و واحدهای اجرایی نباید به نحوی عمل کنند که اقدام آن‌ها منجر به تعطیلی کارخانجات شود.

15 ساعت پیش

بیشتر...