خودروتک |
2 سال پیش

پاداش 700 میلیون دلاری برای ایلان ماسک

پاداش 700 میلیون دلاری برای ایلان ماسک

با افزایش ارزش سهام تسلا در بازار بورس آمریکا و محقق شدن اولین بخش از پاداش‌های اعطایی به مدیرعامل، میزان حقوق ماهیانه ایلان ماسک به ۷۰۰ میلیون دلار نزدیک می‌شود.

به گزارشخودروتکبه نقل از زومیت ، هفته گذشتهایلان ماسکدر توئیتی کوتاه نوشت که «سهام شرکت تسلا بسیار زیاد ارزش‌گذاری شده» و به‌دنبال آنتسلا۱۰ درصد از ارزشسهامخود به قیمت تقریبی ۱۴ میلیارددلاررا از دست داد. با وجود این اتفاق، ایلانماسکبه دریافتی پاداش ۷۰۰ میلیون دلار نزدیک‌تر می‌شود.

جمعه هفته گذشته اظهارات مدیرعامل تسلا درتوئیترباعث کاهش ۱۳ درصدی ارزش سهام این شرکت شد اما روز دوشنبه ورق برگشت و ارزش سهام تسلا ۸ درصدرشدداشت. به گزارش رویترز، افزایش ۸ درصدی سهام تسلا باعث شد تا در پایان روز ارزش این شرکت به۱۴۱/۱ میلیارد دلار برسد.

نکته‌ی اصلی برای ایلان ماسک این است که ارزش بازار تسلا به میانگین ۶ ماهه ۱۰۰/۲ میلیارد دلار رسید؛ این اتفاق باعث می‌شود تا اولین بخش از گزینه‌های دوازده‌گانه پاداش‌های تسلا به مدیرعامل به‌عنوان بخشی از پکیج پرداختی تصویب‌شده در سال ۲۰۱۸، محقق شود. ایلان ماسک همچنین با رسیدن میانگین یک‌ماهه ارزش بازار تسلا به ۱۰۰ میلیارد دلار و دستیابی به هدف رشد از پیش تعیین شده، به دو الزام دیگر دست یافته است.

هر کدام از بخش‌های دوازده‌گانه این بسته پاداش محقق شوند، ایلان ماسک امکان انتخاب خرید ۱/۶۹ میلیون سهم تسلا را با قیمت هر سهم ۳۵۰/۰۲ دلار به دست می‌آورد. از لحاظ تئوری چنین انتخابی به‌معنای این است که ماسک می‌تواند با فروش سهام خود به قیمت۷۶۱/۱۹ دلار، سود۶۹۴ میلیون دلار کسب کند.

ایلان ماسک برای مدیریت تسلا هیچ‌گونهحقوقیا پاداشی دریافت نمی‌کند و او تنها می‌تواند از انتخاب‌هایی که بر اثر افزایش ارزش بازار و دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده برای رشددرآمدو سوداین شرکت در اختیارش قرار می‌گیرد، بهره ببرد.

تسلا در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد در صورت انتشار سهام جدید این شرکت، ایلان ماسک می‌تواند به پاداش۵۵/۸ میلیارد دلاری دست یابد. هرچند که تسلا از آن زمان تاکنون از انتشار سهام جدید برای جبران پرداخت حقوق کارمندان خود استفاده کرد. با وجود این، پرداخت کامل تمام پاداش‌های دوازده‌گانه می‌تواند منجر به بیشترین حقوق ماهیانه در میان تمام مدیران تاریخایالات متحدهشود.

مجموعه کامل پاداش دریافتی ایلان ماسک در صورتی محقق خواهد شد که ارزشسرمایهبازار تسلا به ۶۵۰ میلیارد دلار برسد و این شرکت بتواند به چند هدف خود در زمینه‌ی درآمد و سود دست یابد.

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

استاندار گیلان گفت: خروجی‌ مراکز آموزشی و دانشگاهی باید به دروازه صنعت و تولید متصل شود تا رونق اقتصادی و اشتغال آفرینی را به همراه داشته باشد.

7 ساعت پیش

وزیر امور اقتصاد و دارایی آخرین وضعیت صدور مجوزهای کسب‌وکار را تشریح کرد.

6 ساعت پیش

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرهنگ بسیجی در بسیاری از امور راهگشا است، گفت: هرگاه در کشور دچار مشکل شدیم، به دلیل این است که از فرهنگ بسیج دور شده‌ایم.

5 ساعت پیش

روزبه چشمی که در بازی با انگلیس در بین دو نیمه تعویض شد به مرد اول جدال با ولز بدل شد. او با ضربه‌ای فوق‌العاده زیبا دروازه حریف را باز کرد تا راه برای پیروزی ایران هموار شود.

3 ساعت پیش

شبکه خبری المیادین به نقل از برخی منابع ایرانی ادعای مطرح شده در روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز درباره ایران را رد کرد. این روزنامه انگلیسی اخیرا ادعا کرده بود که سردار «اسماعیل قاآنی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جریان سفر به بغداد، تهدید کرده بود که در صورت عدم جلوگیری از نفوذ تروریست‌های تجزیه طلب به داخل خاک ایران، تهران عملیات زمینی در شمال عراق را آغاز خواهد کرد.

6 ساعت پیش

سخنگوی صنعت آب گفت: میزان بارندگی از ابتدای سال آبی تا کنون به ۲۸ میلیمتر رسیده که با اندکی اختلاف، مشابه سال گذشته، کشور با ۱۶ درصد کاهش بارندگی مواجه است.

6 ساعت پیش

هافبک تیم ملی فوتبال کامرون که در جریان دیدار تیمش برابر صربستان کفش‌هایی با طرح پرچم روسیه به پا داشت، می‌گوید که به خاطر کفش‌هایش هدف توهین قرار گرفته اما به گفته وی، بودن در جام جهانی را مدیون روسیه است.

6 ساعت پیش

کلینزمن پس از اظهاراتش در مورد سبک بازی ایران عنوان کرد که احساس می‌کند افراد دچار سوءتفاهم شده‌اند. سرمربی سابق تیم ملی آلمان در توییتر خود نوشت: نظرات من در مورد بازی ولز و ایران صرفاً مربوط به فوتبال بود، ولی بازتاب آن متاسفانه از بستر فوتبال خارج شد. من دوستان ایرانی زیادی دارم و همیشه برای ایرانی ها، فرهنگ و تاریخ آن‌ها احترام زیادی قائل بودم. برای آن‌ها بهترین‌ها را در مسابقات آرزو می‌کنم.

6 ساعت پیش

دادستان ایلام از آزادی ۱۲۴ نفر از بازداشتی‌های حوادث اخیر در ایلام خبر داد.

7 ساعت پیش

بیشتر...