6 روز پیش
3 بازدید

شکستن حلقه‌های تو در توی سوء مدیریت؛ ماموریت امروز جوانان | ایران آنلاین

قالیباف در پیام تصویری به مناسبت هفته بسیج بیان کرد
شکستن حلقه‌های تو در توی سوء مدیریت؛ ماموریت امروز جوانان

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جوان بسیجی باید امروز خودش را در مرکز عالم بداند، گفت: ماموریت امروز جوانان شکستن حلقه‌های تو در توی سوء مدیریت در کشور است.

 متن پیام تصویری محمدباقر قالیباف  به مناسبت هفته بسیج که صبح امروز ( یکشنبه، 2 آذرماه ) در آیین اختتامیه دومین جشنواره نجم ( نهضت جوانان مسله محور ) منتشر گردید، بدین شرح است:

«بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحیم
مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَ مِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا،

آغاز هفته بسیج را به تمامی بسیجیان مخلص و خدمت‌گزاری که در ۴۰ سال اخیر همواره برای فداکاری در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی و برداشتن بار مشکلات از دوش مردم آماده بودند را تبریک می‌گویم.

امروز بسیج مستضعفان مصداق واقعی شجره طیبه است و ریشه بسیج در فرهنگ قرآنی،  اهل بیت است و ریشه در آرمان های انقلاب اسلامی است و ثمرات آن از جمله محرومیت زدایی و دفع تهدیدات دشمن در دوران های گوناگون که دفاع مقدس چه در عرصه علمی، فرهنگی و اجتماعی و محرومیت زدایی بوده است.

رهبر معظم انقلاب بسیج را مکتبی‌ترین و مردمی ترین نیروی مقاومت جهانی نامیدند زیرا آنها باور به خدا و باور مردم را باور کردند و این اساس تشکیل‌دهنده بسیج است و منطق حاکم بر همه نیروهایی که در انقلاب اسلامی در حقیقت پیش قراول هستند و این موضوع بر تمام پیروزی هایی که انقلاب اسلامی به دست آورد حاکم است.

ما در تمامی سال‌های انقلاب اسلامی به عینه دیدیم که هر گاه مردم را به معنای واقعی در کارها دخیل دادیم و از نیروهای مردمی برای حل مشکل استفاده کردیم در هر عرصه‌ای موفق شدیم.

در دفاع مقدس خداباوری در کنار باور واقعی امام راحل به نیروهای مردمی بود و این بود که در دوران دفاع مقدس پیروزی را برای ما رقم زد؛ امروز در عرصه‌های محرومیت زدایی مشاهده می کنیم تا مردم در سیل پای کار نیایند نیروهای رسمی و دولتی و نهادها توان قدم برداشتن ندارند همین طور که در دوران دفاع مقدس تا بسیج به میان نیامد نتوانستند و اتفاقات کم نظیر در عرصه های مختلف اتفاق نیفتاد.

رهبر معظم انقلاب در ابتدای بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کردند که انقلاب اسلامی آغازگر عصر جدیدی در جهان است و انقلاب ما به رهبری حضرت امام نظام حاکم و تصمیم گیر جهان را به چالش کشید و مسیر جدیدی را آغاز کرد.

جوان ایرانی به ویژه جوان بسیجی باید امروز خودش را در مرکز عالم بداند، در این صورت است که تلاش ها و مجاهدت ها و وظیفه ای که بر دوش داریم معنای دیگری پیدا می‌کند؛ آن جوانی که در سال‌های دفاع مقدس از خانه، خانواده، درس و آرامش خود گذشت و در مقابل دشمن ایستاد تنها از یک شهر و چند کیلومتر خاک، سرزمین و وطنش دفاع نکرد بلکه از خودگذشتگی و ایثاری را که نشان داد در مدار مجاهدتی حرکت کرد که در نهایت به شکل‌گیری تمدن ایرانی و اسلامی در جهان منجر خواهد شد.

امروز نیز ایثار و فداکاری هر یک از ما را به جریان جهانی وصل می کند و در مقابل آن انفعال، بی خیالی و وادادگی در مقابل دشمنان ما را در شمار یاری رسانندگان به جریان باطل قرار خواهد داد؛ امروز همان جوانی که در گوشه ای از کشور عضوی از جریان مردمی و حرکت های جهادی و بخشی از مسیر محرومیت زدایی محسوب می شود مجاهدت هایی انجام می دهد که به صورت دقیق همتراز با آنچه  که مجاهدان فی سبیل الله در دوران دفاع مقدس می کردند؛ انقلاب اسلامی نه با جریان های گسترده مالی و یا پیوند با قدرت های استکباری که دقیقا با پیروی از سنت های الهی و اتکا به نیروهای مردمی و دو رکن مهمی که برخاسته از فرهنگ قرآنی و اهل بیت است پیش رفته و کار را تا امروز به جلو برده و این همان مسیری است که انبیا الهی در پیش می گرفتند.

امروز شما جوانان بسیجی که در تشکل‌های دانشجویی یا در مسجد و گروه‌های جهادی مشغول فعالیت هستید در واقع به ساختمانی شکل می‌دهید که می‌توان از آن به عنوان مستحکم‌ترین دژ دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی و بزرگترین سد در مقابل نقشه های مستکبران نام برد؛ ما تا نگاه تمدنی به فعالیت های خود نداشته باشیم علاوه بر اینکه با کمترین تهدیدات رنگ می‌بازیم و تسلیم می‌شویم انگیزه‌ای هم برای فعالیت نخواهیم داشت از سویی با سستی و کوتاهی ما به ویژه جوانان عزیز و پیش قراولان جوانان که نیروهای بسیجی و انقلابی این حرکت هستند اساس حرکت رو به جلو پیش می‌برند و با شدت گرفتن فعالیت های جوانان در سطح جامعه و افزایش تاثیرگذاری آنها این حرکت روز به روز قوی تر و منسجم تر خواهد بود؛ هیچ وقت خودتان را در حاشیه تحولات و تاثیرپذیر از اتفاق ندانید هر کدام از شما فردی بسیار موثر در تحقق اهداف نهایی انقلاب اسلامی و رساندن هست ها به یادها هستید و همه ما در هر جایگاهی که هستیم وظیفه داریم نشان دهیم دین و نظام اسلامی به عنوان مظهر تحقق سیاسی دین اسلام در اداره حکومت کارآمد است و در حقیقت وظیفه همه ما اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه است.

سوء‌مدیریت و ناکارآمدی به اندازه بی اعتقادی و وادادگی و التقاط فکری آسیب‌زا است،  این موضوع می‌تواند در مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی مانع ایجاد کند؛ ماموریت امروز همه جوانان ما در سراسر کشور شکستن حلقه‌های تو در توی سوء مدیریت در کشور است و بیگمان موتور تمامی حرکت‌های مردمی، جوانان ایران زمین هستند و در بسیج  نیز جوانان حزب الهی در همه این سال‌ها پای کار بودند و پیشرفت حقیقی را رقم زدند؛ جوانان بسیجی سراسر کشور وظیفه‌ای بر عهده دارند و آن هم رفع مشکلات مردم در راستای اهداف انقلاب اسلامی و تبدیل شدن به موتور پیشران هستند و بدون پرده پوشی باید گفت امروز نظام بروکراسی و اداری در کشور حتی بیشتر از دشمن خارجی یعنی آمریکای جنایتکار مانع پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است جوانان حزب الهی باید منطق خداباوری و مردم باوری را به تمام عرصه‌های اداره جامعه بیاورند و همانطور که ما توانستیم نشان دهیم که چگونه این منطق به حفظ امنیت مردم در کشور خودمان و در سراسر منطقه کمک می کند چگونه خواهد توانست در معیشت مردم نیز موثر باشد و همین منطق اگر وارد عرصه محرومیت زدایی هم شود کاری می کند که نظام های جهانی آن را باور نخواهند کرد.

امروز جوانان ما همانگونه که در مقابل زیاده خواهی‌ها، ظلم و خوی استکباری آمریکا ایستاده‌اند، همانطور که در آرمان مقدس فلسطین قدمی عقب ننشسته‌اند و با تمام توان در مقابل غده سرطانی رژیم صهیونیستی قد علم کرده‌اند باید برای تغییر نظام بروکراسی حاکم بر کشور نیز خود را در خط مقدم قرار دهند. باید برای احصای نظام مسائل کشور نیز پیشقراول اول باشند. شما ماموران تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی هستید، ما می‌دانیم و مطمئنیم که راهکارهای متعددی برای پیشرفت کشور وجود دارد به شرط آن که هم انگیزه عمل کردن به آنها وجود داشته باشد و هم بتوانیم با جلب مشارکت‌های مردمی مانند سال‌های دفاع مقدس تحقق عملی آنها را در سطح جامعه ممکن سازیم.

ما در مجلس از همه جوانان عزیز به ویژه از جوانان بسیجی و حزب الهی سراسر کشور خواهشمندیم تا به ما برای تحقق چهار هدف اصلی مجلس که همان شفاف‌سازی، مردمی‌سازی، هوشمندسازی و کارآمدسازی است کمک کنند، سازوکارهای جلب مشارکت نیازمند تدوین است و ساختار مجلس و سایر نهادهای تصمیم گیر در کشور باید از وضعیت بسته فعلی تغییر پیدا کنند و جوانان هستند که به طور عملیاتی در پیشبرد این امور موثر واقع می‌شوند مخصوصا با حرکت‌های دانش بنیاد که امروز در محیط جوانان و دانشگاه فراهم شده است.

جوانان باید بدانند راه را باید باز کنند، همانگونه که تاثیر گذار هستند خودشان مسیر و محیط اطراف را تغییر دهند با همه مشکلاتی که وجود دارد و همه فشارها و موانعی که ممکن است بر سر راه شما ایجاد کنند. ما همین مشکلات را در دوران جوانی و در سال‌های دفاع مقدس به خصوص در سال‌های ابتدایی که مدیریت جنگ در دستان بنی صدر به عنوان فرمانده کل قوا بود، اینگونه بود، آنها حتی به ما فشنگ نمی‌دادند، اجازه ورود به خط مقدم جبهه را به ما نمی‌دادند، آن زمان هم جوان‌ها را از در بیرون می‌کردند آنها از پنجره وارد می‌شدند. برای تاثیر گذاری، جنگیدن، مطالبه‌گری و نقش آفرینی، برای جلوگیری از تعمیق روش‌های  مدیریتی مغایر با آرمان‌ها و باورهای انقلاب اسلامی، ما نباید منتظر کسی شویم و نباید تردید به در خودمان راه بدهیم و یا حضور خودمان را بی تاثیر بدانیم، نا امیدی سم کار تشکیلاتی است و مخدر از کار انداختن توان مطالبه‌گری و تاثیرگذاری جوانان است.

شما جوانان تاثیر گذارترین قشر در زیست بوم انقلاب اسلامی هستید، تک تک شما مهم هستید و ارزش کار خودتان و اثرگذاریتان را دست کم نگیرید. نقش آفرین امروز بسیج دانشجویی در نهضت مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی شما حرکت بسیار درخشان و قابل تقدیری است، هسته‌های مسئله محور بسیج دانشجویی نشانگر آن است که بسیج در تلاش خواهد بود تا در حل مسائل جامعه نقش آفرینی کند و جوان بسیجی طلایه دار و پیش‌قراول و پیش آهنگ این حرکت در کشور است.

امروز بیش از  ٢ هزار هسته مسئله محور شما فعال است در صورتی که این هسته ها با نهادهای سیاست گذاری مرتبط شوند و با واقعیت روز جامعه عجین باشند و در نهایت بتوانند در الگوی مدیریت جهادی در عمل برای رفع مشکلات مردم به خصوص مشکلات محرومان و مستضعفان که ولی نعمتان ما هستند فعال شوند، نهضتی به بزرگی دفاع مقدس را نسل امروز جوان ان‌شاءالله رقم خواهد زد.

ما در مجلس تمام ظرفیت خودمان را برای تسریع این حرکت به میدان آورده‌ایم و مطمئنیم که با نقش آفرینی هرچه بیشتر جوانان ایران زمین، تخصص‌گرایی و علم گرایی آنها در کنار روحیه جهادی حل هر مشکلی را ممکن خواهند کرد. همان‌طوری که روزی بر هم زدن نقشه‌های دشمن در کشور و در منطقه به نظر غیر ممکن می‌رسید، همانطور که روزی موفقیت در دروان دفاع مقدس غیر ممکن به نظر می‌رسید امروز نیز با اطمینان به شما می‌گویم که تامین منطق سنت‌های الهی و رویکرد مردم باوری ان‌شاءالله مشکلات اقتصادی نیز قابل مدیریت و حل شدن است و این می‌تواند ما را قوی‌تر کند، ایران را قوی کند، اگر ایران را قوی کند یعنی تک تک مردم ایران قوی شوند و این مقدمات تشکیل تمدن اسلامی با همین فعالیت‌ها و با همین رویکردها را فراهم خواهد کرد. برای همه شما آرزوی موفقیت توام با شادابی و نشاط و عاقبت بخیری دارم.

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته»/

ایسنا#‌اخبار
منبع: ایران آنلاین


مطالب پیشنهادی

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

رییس مجلس ترکیه جویای حال علی لاریجانی بعد از ابتلا به کرونا

ایسنا نوشت: مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه طی تماس تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن آرزوی بهبودی برای وی درباره اقدامات مشترک دو کشور برای مهار کرونا گفت وگو کرد.

این شَبَحِ ارتش ایران، قاتل شناورهای چند میلیون دلاری در خلیج فارس است + عکس

باشگاه خبرنگاران نوشت: نیروی دریایی ارتش همواره جهت حفظ منافع دریایی کشور نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد.

تغییر چهره سیاسی پارلمان یازدهم /سونامی اصولگرایان به بهارستان رسید

نتیجه یازدهمین دوره انتخابات مجلس تغییر حداکثری در چهره سیاسی پارلمان را رقم زد و اکثریت نمایندگان مجلس فعلی حداقل برای ۴ سال آینده در پارلمان حضور نخواهند داشت.

تقابل کودکانه با دولت را کنار بگذارید

با معرفی منتخبان حاضر در مجلس یازهم و ترکیب نمایندگان، یکی از نگرانی‌هایی که در ارتباط با مجلس وجود دارد، این است که در شرایط تحریمی و فشارهایی که به کشور وارد می‌شود برخی تندروی پیشه کنند و تقابل با دولت را جزو برنامه‌های مجلس آینده قرار دهند.

وقتی پیام رهبر انقلاب مانع هجمه به یک شهید شد

تسنیم نوشت: اکبر نبوی به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی می‌گوید: «به شکل مشخص نوع کنش رهبری نسبت به شهادت مرتضی، کنش معناداری بود. حضور ایشان بر سر پیکر شهید و شرکت در تشییع ایشان و پیامی که دادند، به نظر من بسیار مهم و معنادار بود. »

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

از بین بردن چربی خورشت | راه کاری موثر برای از بین بردن چربی خورشت

از بین بردن چربی خورشت و راه از بین بردن چربی خورشت و چگونه چربی خورشت را از بین ببریم و چرب شدن زیاد خورشت را در پرشین وی بخوانید

جایگزین آب آهک در مربای کدو | جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست

جایگزین آب آهک در مربای کدو و جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست و خواص کدو حلوایی و مربای کدو حلوایی چگونه طبخ می شود را در پرشین وی بخوانید

مصوبه مهم دولت درباره افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در سال ۹۹

در جلسه امروز هیئت وزیران، که به ریاست حجت‌الاسلام روحانی، رئیس جمهوری برگزار شد، میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در سال ۱۳۹۹ مشخص شد.

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

وزیر دولت اصلاحات می گوید: پیش بینی ما این است که اگر اجازه دهند کاندیدای مورد نظرمان را وارد صحنه انتخابات ۱۴۰۰ کنیم اوضاع تغییر خواهد کرد. اما مردم دیگر با کاندیداهای دست دوم، اجاره ای و ... پای صندوق نمی آیند.

علت تیره شدن خورش قیمه | علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد

علت تیره شدن خورش قیمه و علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد و خوشرنگ شدن خورشت و چگونه خورشت قیمه خوشرنگ طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش | نکات مهم و نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش

نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نکاتی پیرامون نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نحوه دم کردن انواع قهوه و روش دم کردن قهوه را در پرشین وی بخوانید

اگر خورش شور شد چکار کنیم | اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود

اگر خورش شور شد چکار کنیم و اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود و چند روش کاربردی برای رفع شوری غذا را در پرشین وی بخوانید

ماجرای توئیت جنجالی میرسلیم

فارس نوشت: دفتر سیدمصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره یک توییت توضیحاتی ارائه کرد.

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

زمانه فتح «سنگر به سنگر» اصولگرایان فرا رسیده است؟

آیا اصولگرایان می توانند پس از راه یافتن به بهارستان، پاستور را نیز ضمیمه فتوحات خود کنند؟ آیا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ که یک سال و چندماه دیگر موعد آن است، قدرت به جناح راست بازخواهد گشت؟ پاسخ به این چنین سوالاتی، بی شک با درنظر گرفتن عوامل متعدد امکان پذیر است.

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

مطالب مرتبط