هراس صهیونیست ها از شروع انتفاضه سوم فلسطینی ها

هراس صهیونیست‌ها از آغاز انتفاضه سوم فلسطینی‌ها
یک مقام اطلاعاتی سابق رژیم صهیونیستی در اظهارنظری از نشانه‌های آغاز انتفاضه سوم فلسطینی‌ها خبر داد.

به گزارشسراج24؛ژنرال «تامیر هیمان»، رئیس سابق سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نشانه‌های آشکاری از آغاز انتفاضه سوم فلسطینی‌ها وجود دارد.

هیمان اظهار داشت: این نشانه‌ها کاملاً عیان است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت، انتفاضه سوم فلسطین به‌نوعی دارای ویژگی‌های بی‌سابقه‌ای در مقایسه با انتفاضه‌های پیشین است.

وی افزود: مناطق فلسطینی فراتر از تصور خیلی از مردم دچار تنش و خشم است. باید عملیات تروریستی را که در بیت‌المقدس اتفاق افتاد و عملیات ربایش جسد «تیران بیرو» را به‌عنوان نشانه‌ها و شاخص بروز احتمالی انفجار سهمگین اوضاع در میان‌مدت دانست.

از سوی دیگر رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که اتفاقات کرانه باختری به‌مثابه انتفاضه‌ای متفاوت از دو انتفاضه دهه هشتاد و سال 2000 میلادی است و دارای ویژگی خشونت‌آمیزتر علیه ارتش این رژیم است.

به‌نوشته رسانه‌های اسرائیلی، مقامات امنیتی این رژیم نسبت به از کنترل خارج شدن اوضاع در شهرهای فلسطینی «بسیار نگران» هستند.

بهت و حیرت صهیونیستها از گروه هکری عصای موسی

گروه هکری موسوم به «عصای موسی» بخشی از فیلم دوربین‌های حفاظتی قدس اشغالی را منتشر کردند که در آن لحظات انفجار بمب در ایستگاه اتوبوس در این شهر به‌تصویر کشیده شده است.

رسانه‌های صهیونیستی با انتشار این فیلم اعلام کردند که هنوز مشخص نیست این فیلم به دوربین‌های پلیس، شهرداری یا چه ارگانی تعلق دارد.

پایگاه خبری واللا تأکید کرد پلیس و شهرداری قدس اعلام کرده‌اند هیچ تصویری از این عملیات ندارند و نمی‌دانند این تصاویر به چه دوربینی تعلق دارد.

البته این گروه هکری تهدید کرده است در آینده نزدیک تصاویر دیگری نیز در این خصوص منتشر خواهد کرد.

رسانه صهیونیستی «واللا» گزارش داد: گروه هکری عصای موسی اطلاعاتی از اسرائیل منتشر کرده است که میان آنها افراد اطلاعاتی رده‌بالا نیز وجود دارد چنانچه 3 ماه قبل اطلاعاتی را در خصوص «دیوید برنیاع» رئیس موساد منتشر کرد که از گوشی تلفن همراه وی استخراج شده بود.

حفره بزرگ امنیتی

از سوی دیگر «هیلل بیتون» روزین خبرنگار شبکه 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: نفوذ گروه هکری به دوربین‌های امنیتی یک سیلی محکم و حفره بزرگ امنیتی برای نهادهای امنیتی اسرائیل محسوب می‌‌شود.

«اور هیلر» خبرنگار شبکه 13 تلویزیون این رژیم نیز گفت: نهادهای امنیتی اسرائیل تحقیقات وسیعی در خصوص نفوذ به دوربین‌های امنیتی توسط هکرها آغاز کرده‌اند تا چگونگی این نفوذ و درز اطلاعات آن را مشخص نمایند.

با وجود آنکه جزئیات دو انفجار روز چهارشنبه به‌تدریج مشخص خواهد شد اما باعث گشودن صفحه‌ای قدیمی شد که اسرائیلی‌ها تصور می‌کردند آن را بسته‌اند.

فلسطینیان با خبری از خواب بیدار شدند که از سال 2016 تاکنون با آن در پایتخت اشغالی مواجه نشده بودند، زمانی که یک جوان فلسطینی به‌نام «عبدالحمید ابوسرور» از شهر «بیت‌لحم» پس از کار گذاشتن بمبی داخل یک اتوبوس اسرائیلی به شهادت رسید و اقدام وی منجر به مجروح شدن 21 نفر گردید که حال برخی از آنان وخامت داشت.

این خبر همچنین عملیات انفجار اتوبوس اسرائیلی در ایستگاه اتوبوس در غرب قدس را برای فلسطینیان یادآوری نمود که در سال 2011 انجام شده و طی آن یک جوان فلسطینی اهل قدس به‌نام «اسحاق عرفه» به شهادت رسید و از سوی دیگر 67 اسرائیلی در آن مجروح شده و یک زن نیز چند سال بعد به‌دلیل شدت جراحات وارده از این حادثه درگذشت.

ویژگی مکان عملیات

«خلدون البرغوثی» پژوهشگر متخصص در امور اسرائیل به الجزیره گفت: مکان و زمان وقوع عملیات اول ویژگی‌هایی استثنایی دارند چرا که این انفجار در ایستگاه اتوبوس به وقوع پیوست، مکانی که هر روز صبح مملو از اسرائیلی‌هایی است که می‌خواهند به محل کار، مدارس و دانشگاه‌های خود بروند.

البرغوثی ادامه داد: نهادهای امنیتی اسرائیل وقوع چنین عملیات‌هایی را با توجه به افزایش عملیات‌های فلسطینی از نوع حمله با چاقو و تیراندازی پیش‌بینی کرده بودند تا جایی که چند روز قبل یک خودرو در نزدیکی یکی از ایست و بازرسی‌ها بدون تلفات منفجر شد و این روند در نهایت به عملیات دومرحله‌ای قدس منتهی شد.

بر همین اساس نهادهای امنیتی اخیراً بر ضرورت کاهش و اجتناب از اموری که می‌تواند به تنش‌آفرینی منتهی شود تأکید داشته‌اند اما سطوح سیاسی اسرائیل منافع انتخاباتی خود را ترجیح داده به شهرک‌نشینان اجازه دادند تعرضات خود علیه فلسطینیان را در قدس و کرانه باختری با همکاری ارتش اشغالگر ادامه دهند.

این تحلیلگر افزود: همزمان با ادامه این تعرضات همبستگی با گروه‌های مقاومتی که ابتدا در جنین و پس از آن در نابلس پدید آمد افزایش یافت، لذا این قابل پیش‌بینی بود که عملیات‌های انجام‌شده توسط فلسطینیان به‌لحاظ کیفی توسعه یابد به‌ویژه آنکه اتهاماتی در خصوص اقدام برای وخامت اوضاع امنیتی کرانه باختری متوجه حماس گردید.

برخی از خبرنگاران اسرائیلی متخصص در امور امنیتی و فلسطین تأکید کردند: شهرک‌نشینان کم‌سن‌وسال قدس به چنین عملیات‌هایی عادت ندارند در حالی که بزرگترهای آنان عملیات‌های انفجاری در جریان انتفاضه دوم را با این عملیات به‌یاد آوردند.

روزهای سیاه

«ناصر الهدمی» رئیس کمیته مبارزه با یهودی‌سازی (شاخه قدس) تأکید کرد: عملیات بمب‌گذاری قدس روزهای سیاهی را برای اسرائیلی‌ها یادآوری کرد که در سال‌های انتفاضه گذراندند و شاهد عملیات‌های انفجاری وحشتناک در عمق اسرائیل به‌ویژه در شهری بودند که مدعی پایتختی آن برای اسرائیل هستند.

وی اضافه کرد: این دو انفجار پس از آن اتفاق افتاد که فلسطینیان با نوعی از حالت شکست مواجه شدند چرا که اسرائیلی‌ها اخیراً تعرضات خود به جان، مقدسات، شهرها و روستاهای آنان را افزایش داده بودند.

الهدمی گفت: ابتدا پس از شنیدن صدای انفجار کوچ اجباری از محله «الشیخ جراح» و گردش «ایتمار بن غفیر» با سلاح در این محله، روستای «البنی صموئیل»، «باب العامود» و مسجد الاقصی یادآوری شد، چنانچه راهپیمایی اسرائیلی پرچم و تجاوزات هرروزه آنان در شهر قدس را به‌یاد آورد، لذا این عملیات برای ایجاد نوعی توازن انجام شد و نه بیشتر.

وی ادامه داد: این عملیات برای این منظور انجام شد تا به اشغالگران و اسرائیلی‌ها یک بار دیگر تأکید کند که امنیت شخصی آنها در این سرزمین به‌مرور در حال کاهش یافتن است.منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با تصمیم رئیس‌جمهور، تا پایان ماه جاری ۱۰ تغییر مدیریتی در سطح ملی و استانی صورت می پذیرد.

3 ساعت پیش

در پی بارش شدید در اندونزی رانش زمین رخ داد.

3 ساعت پیش

در ادامه طرز تهیه کیک شب یلدا سه رنگ را می خوانید.

3 ساعت پیش

ایسنا نوشت: سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت: کرملین در حال تجزیه و تحلیل وضعیت مربوط به تعیین سقف قیمت نفت است و برخی از مقدمات برای مقابله با چنین روندی فراهم شده است.

3 ساعت پیش

ایلنا نوشت:حجت‌الاسلام والمسلمین منتظریدر پاسخ به سوال یکی از حاضران مبنی بر اینکه چرا گشت ارشاد تعطیل شد، ابراز داشت: گشت ارشاد ربطی به قوه قضائیه ندارد و از همان جایی که در گذشته تأسیس شد از همانجا نیز تعطیل شد. البته قوه قضائیه نظارت‌های خود را بر کنش‌های رفتاری در سطح جامعه ادامه می‌دهد.

یک ربع پیش

جماران نوشت: مجید انصاری گفت: مهمترین آسیب وارده به قوه مقننه و مجلس، که از خارج مجلس بر آن تحمیل شده، انحراف نظام انتخاباتی کشور از روح قانون اساسی در بررسی صلاحیت ها است؛ که این موضوع موجب شده است به تدریج مفهوم انتخابات آزاد رنگ ببازد و به سمت انتخاباتی تشریفاتی یا چند مرحله ای مبتلا شویم که امام از آن به قیّم مآبی یاد کرده اند.

3 ساعت پیش

فارس نوشت: سرتیپ رنجبرزاده گفت: نیروهای عراقی به ما وعده داده‌اند که  به این منطقه تجهیزات ارسال کرده و امنیت آن را تأمین کنند.

3 ساعت پیش

سازمان غذا و داروی آمریکا برای نخستین‌بار در تاریخ به داروی «ربیوتا» که درمانی به‌منظور کاشت مدفوع در روده است، مجوز اهدا کرد.

3 ساعت پیش

بهادری جهرمی سخنگوی دولت گفت: آیا می‌دانستید قبل از همه‌پرسی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بارها پیش نویس این قانون از رسانه ی ملی تا دانشگاه ها و... پخش و در مورد آن بحث و گفتگو شد.

3 ساعت پیش

بیشتر...