هراس صهیونیست ها از شروع انتفاضه سوم فلسطینی ها

هراس صهیونیست‌ها از آغاز انتفاضه سوم فلسطینی‌ها
یک مقام اطلاعاتی سابق رژیم صهیونیستی در اظهارنظری از نشانه‌های آغاز انتفاضه سوم فلسطینی‌ها خبر داد.

به گزارشسراج24؛ژنرال «تامیر هیمان»، رئیس سابق سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نشانه‌های آشکاری از آغاز انتفاضه سوم فلسطینی‌ها وجود دارد.

هیمان اظهار داشت: این نشانه‌ها کاملاً عیان است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت، انتفاضه سوم فلسطین به‌نوعی دارای ویژگی‌های بی‌سابقه‌ای در مقایسه با انتفاضه‌های پیشین است.

وی افزود: مناطق فلسطینی فراتر از تصور خیلی از مردم دچار تنش و خشم است. باید عملیات تروریستی را که در بیت‌المقدس اتفاق افتاد و عملیات ربایش جسد «تیران بیرو» را به‌عنوان نشانه‌ها و شاخص بروز احتمالی انفجار سهمگین اوضاع در میان‌مدت دانست.

از سوی دیگر رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که اتفاقات کرانه باختری به‌مثابه انتفاضه‌ای متفاوت از دو انتفاضه دهه هشتاد و سال 2000 میلادی است و دارای ویژگی خشونت‌آمیزتر علیه ارتش این رژیم است.

به‌نوشته رسانه‌های اسرائیلی، مقامات امنیتی این رژیم نسبت به از کنترل خارج شدن اوضاع در شهرهای فلسطینی «بسیار نگران» هستند.

بهت و حیرت صهیونیستها از گروه هکری عصای موسی

گروه هکری موسوم به «عصای موسی» بخشی از فیلم دوربین‌های حفاظتی قدس اشغالی را منتشر کردند که در آن لحظات انفجار بمب در ایستگاه اتوبوس در این شهر به‌تصویر کشیده شده است.

رسانه‌های صهیونیستی با انتشار این فیلم اعلام کردند که هنوز مشخص نیست این فیلم به دوربین‌های پلیس، شهرداری یا چه ارگانی تعلق دارد.

پایگاه خبری واللا تأکید کرد پلیس و شهرداری قدس اعلام کرده‌اند هیچ تصویری از این عملیات ندارند و نمی‌دانند این تصاویر به چه دوربینی تعلق دارد.

البته این گروه هکری تهدید کرده است در آینده نزدیک تصاویر دیگری نیز در این خصوص منتشر خواهد کرد.

رسانه صهیونیستی «واللا» گزارش داد: گروه هکری عصای موسی اطلاعاتی از اسرائیل منتشر کرده است که میان آنها افراد اطلاعاتی رده‌بالا نیز وجود دارد چنانچه 3 ماه قبل اطلاعاتی را در خصوص «دیوید برنیاع» رئیس موساد منتشر کرد که از گوشی تلفن همراه وی استخراج شده بود.

حفره بزرگ امنیتی

از سوی دیگر «هیلل بیتون» روزین خبرنگار شبکه 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: نفوذ گروه هکری به دوربین‌های امنیتی یک سیلی محکم و حفره بزرگ امنیتی برای نهادهای امنیتی اسرائیل محسوب می‌‌شود.

«اور هیلر» خبرنگار شبکه 13 تلویزیون این رژیم نیز گفت: نهادهای امنیتی اسرائیل تحقیقات وسیعی در خصوص نفوذ به دوربین‌های امنیتی توسط هکرها آغاز کرده‌اند تا چگونگی این نفوذ و درز اطلاعات آن را مشخص نمایند.

با وجود آنکه جزئیات دو انفجار روز چهارشنبه به‌تدریج مشخص خواهد شد اما باعث گشودن صفحه‌ای قدیمی شد که اسرائیلی‌ها تصور می‌کردند آن را بسته‌اند.

فلسطینیان با خبری از خواب بیدار شدند که از سال 2016 تاکنون با آن در پایتخت اشغالی مواجه نشده بودند، زمانی که یک جوان فلسطینی به‌نام «عبدالحمید ابوسرور» از شهر «بیت‌لحم» پس از کار گذاشتن بمبی داخل یک اتوبوس اسرائیلی به شهادت رسید و اقدام وی منجر به مجروح شدن 21 نفر گردید که حال برخی از آنان وخامت داشت.

این خبر همچنین عملیات انفجار اتوبوس اسرائیلی در ایستگاه اتوبوس در غرب قدس را برای فلسطینیان یادآوری نمود که در سال 2011 انجام شده و طی آن یک جوان فلسطینی اهل قدس به‌نام «اسحاق عرفه» به شهادت رسید و از سوی دیگر 67 اسرائیلی در آن مجروح شده و یک زن نیز چند سال بعد به‌دلیل شدت جراحات وارده از این حادثه درگذشت.

ویژگی مکان عملیات

«خلدون البرغوثی» پژوهشگر متخصص در امور اسرائیل به الجزیره گفت: مکان و زمان وقوع عملیات اول ویژگی‌هایی استثنایی دارند چرا که این انفجار در ایستگاه اتوبوس به وقوع پیوست، مکانی که هر روز صبح مملو از اسرائیلی‌هایی است که می‌خواهند به محل کار، مدارس و دانشگاه‌های خود بروند.

البرغوثی ادامه داد: نهادهای امنیتی اسرائیل وقوع چنین عملیات‌هایی را با توجه به افزایش عملیات‌های فلسطینی از نوع حمله با چاقو و تیراندازی پیش‌بینی کرده بودند تا جایی که چند روز قبل یک خودرو در نزدیکی یکی از ایست و بازرسی‌ها بدون تلفات منفجر شد و این روند در نهایت به عملیات دومرحله‌ای قدس منتهی شد.

بر همین اساس نهادهای امنیتی اخیراً بر ضرورت کاهش و اجتناب از اموری که می‌تواند به تنش‌آفرینی منتهی شود تأکید داشته‌اند اما سطوح سیاسی اسرائیل منافع انتخاباتی خود را ترجیح داده به شهرک‌نشینان اجازه دادند تعرضات خود علیه فلسطینیان را در قدس و کرانه باختری با همکاری ارتش اشغالگر ادامه دهند.

این تحلیلگر افزود: همزمان با ادامه این تعرضات همبستگی با گروه‌های مقاومتی که ابتدا در جنین و پس از آن در نابلس پدید آمد افزایش یافت، لذا این قابل پیش‌بینی بود که عملیات‌های انجام‌شده توسط فلسطینیان به‌لحاظ کیفی توسعه یابد به‌ویژه آنکه اتهاماتی در خصوص اقدام برای وخامت اوضاع امنیتی کرانه باختری متوجه حماس گردید.

برخی از خبرنگاران اسرائیلی متخصص در امور امنیتی و فلسطین تأکید کردند: شهرک‌نشینان کم‌سن‌وسال قدس به چنین عملیات‌هایی عادت ندارند در حالی که بزرگترهای آنان عملیات‌های انفجاری در جریان انتفاضه دوم را با این عملیات به‌یاد آوردند.

روزهای سیاه

«ناصر الهدمی» رئیس کمیته مبارزه با یهودی‌سازی (شاخه قدس) تأکید کرد: عملیات بمب‌گذاری قدس روزهای سیاهی را برای اسرائیلی‌ها یادآوری کرد که در سال‌های انتفاضه گذراندند و شاهد عملیات‌های انفجاری وحشتناک در عمق اسرائیل به‌ویژه در شهری بودند که مدعی پایتختی آن برای اسرائیل هستند.

وی اضافه کرد: این دو انفجار پس از آن اتفاق افتاد که فلسطینیان با نوعی از حالت شکست مواجه شدند چرا که اسرائیلی‌ها اخیراً تعرضات خود به جان، مقدسات، شهرها و روستاهای آنان را افزایش داده بودند.

الهدمی گفت: ابتدا پس از شنیدن صدای انفجار کوچ اجباری از محله «الشیخ جراح» و گردش «ایتمار بن غفیر» با سلاح در این محله، روستای «البنی صموئیل»، «باب العامود» و مسجد الاقصی یادآوری شد، چنانچه راهپیمایی اسرائیلی پرچم و تجاوزات هرروزه آنان در شهر قدس را به‌یاد آورد، لذا این عملیات برای ایجاد نوعی توازن انجام شد و نه بیشتر.

وی ادامه داد: این عملیات برای این منظور انجام شد تا به اشغالگران و اسرائیلی‌ها یک بار دیگر تأکید کند که امنیت شخصی آنها در این سرزمین به‌مرور در حال کاهش یافتن است.منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر خارجه قطر با محکوم کردن تداوم جنایات صهیونیست‌ها علیه غیرنظامیان غزه اعلام کرد باید یک بازنگری در نظام بین‌المللی برای ایجاد نظامی بدون زور و تبعیض انجام شود و بحران غزه میزان شکاف شرق و غرب و استانداردهای دوگانه جهانی را فاش کرد.

یک ربع پیش

بر اثر وقوع طوفان‌های سهمگین در ایالت تنسی آمریکا دستکم ۶ تن کشته و برق خانه ده‌ها هزار نفر قطع شده است.

یک ربع پیش

ایسنا نوشت: سازمان همکاری اسلامی، جنایت رژیم صهیونیستی در اردوگاه «الفارعه» در نزدیکی شهر «طوباس» واقع در شمال کرانه باختری که منجر به شهادت شش فلسطینی شد را محکوم کرد.

نیم ساعت پیش

نماینده مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد از تدوین ویرایش اول سند ملی مبارزه با فساد تا پایان امسال خبر داد.

یک ربع پیش

جوان یزدی مبلغ ۱۰ میلیون تومان اولین حقوق دریافتی خود را صرف آزادی یک زندانی جرائم غیر عمد کرد.

یک ربع پیش

کتاب «قاتل مودب» خاطراتی صریح از حزب بعث، صدام و سیاست‌های داخلی و خارجی رژیم عراق است، که با روایت صلاح عمر العلی عضو سابق شورای رهبری حزب بعث عراق نگاشته شده است.

4 دقیقه پیش

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: تاکنون یافته‌ای مبنی بر مازوت‌سوزی در سطح تهران نداشته‌ایم.

یک ربع پیش

آماری از غیبت و تاخیر نمایندگان در طول جلسات صحن علنی برای بررسی برنامه هفتم توسعه را در این اینفوگرافیک می‌بینید.

نیم ساعت پیش

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اقدام بی پایه و اساس و مداخله‌جویانه دولت‌های آمریکا، انگلیس و کانادا در اعمال تحریم علیه برخی اتباع ایرانی، این اقدام را قویا محکوم کرد.

یک ربع پیش

بیشتر...