از نظر حقوقی در زمینه میراث فرهنگی مشکلی در کرمان نداریم all tv logo

مدیرکل حقوقی و مشاور وزیر میراث‌فرهنگی:
از نظر حقوقی در زمینه میراث فرهنگی مشکلی در کرمان نداریم
کرمانکرمان

جمشید جعفرپور مشاور وزیر و مدیرکل امور حقوقی و املاک وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: همکاریدستگاه قضاییاستان کرمان یکی از مهم‌ترین دلایل نداشتن مشکل حقوقی در این استان است که خوشبختانه در سایۀ این همکاری‌ها توانسته‌ایم به توفیقات مهمی در حیطۀ حفظ و صیانت از مواریث فرهنگی و گردشگری و رفع مشکلات حقوقی و قضایی دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه باید شعب ویژۀ پرونده‌های قضایی میراث‌فرهنگی تعیین شود، بیان کرد: تعیین شعب ویژه برای رسیدگی به موضوعات میراثی می‌تواند در رفع چالش‌های این حوزه بسیار مؤثر باشد.

جعفرپور افزود: دستگاه قضا مسئول صیانت از بیت‌المال است و مواریث فرهنگی یکی از مهم‌ترین بیت‌المال‌های ما هستند.

دادستان کرمان نیز با بیان اینکه پرونده‌های قضایی مرتبط با آثار تاریخی و میراث‌فرهنگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند، از اهتمام ویژه به‌منظور رسیدگی به پرنده‌های میراث‌فرهنگی در دادسرای کرمان خبر داد و گفت: این پرونده‌ها با تعیین شعبه و قاضی ویژه، همچون سایر موارد با حساسیت و جدیت پیگیر می‌شوند.

مهدی بخشی افزود: استان کرمان بیشتر به پسته و معادن کشور و جهان جلوه داده شده در حالی که در حال حاضر پایتخت مقاومت بودن جهان اسلام و میراث‌فرهنگی، شاخصۀ مهمی است که این استان باید با آن هویت شناخته شود و هفت‌هزار اثر شناخته‌شده، ١٠ اثر ثبت جهانی و ٧٠٠ اثر ملی در کرمان وجود دارد.

وی با اشاره به توسعۀ گردشگری مقاومت به‌واسطۀ وجود مرقد شهید سلیمانی بیان کرد: معادن استان بالاخره تمام می‌شود؛ اما آن‌چه مانا است، میراث فرهنگی است و وظیفۀ همۀ ما حمایت از این آثار است.

دادستان کرمان حضور بی‌رویۀ اتباع در بافت قدیمی شهر که هیچ دلبستگی به هویت فرهنگی ما ندارند را از موجبات آسیب‌دیدگی این مناطق اعلام کرد و گفت: مواریث فرهنگی ما باید به دست خودمان باشد.

بخشی افزود: اگر استان کرمان حائز رتبه‌های برتر کشور به لحاظمیراث تاریخیو فرهنگی است، باید با این رتبه نیز دیده شود و امکانات و اعتبارات لازم را برای این استان در نظر بگیرند.

باشگاه خبرنگاران جوانکرمانکرمان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با تصمیم رئیس سازمان تیم‌های ملی کاراته و پس از استعلام از سازمان هواشناسی مسابقات کاراته قهرمانی کشور رده‌های سنی پایه لغو شد.

1 ساعت پیش

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌رضوی گفت: امسال در ۱۱ ماه گذشته، تعداد ۵هزار و ۳۰۰ مددجوی تحت پوشش در استان به خودکفایی رسیدند.

نیم ساعت پیش

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران با بیان اینکه هر شهروند تهرانی می‏‌تواند یک موتور محرکه تحول و حرکت به سمت آینده روشن باشد، گفت: معتقدیم اگر شهروندان به ویژه زنان درگیر تولید شوند، فرهنگ مولدگری در کل خانواده و سبک زندگی شان نهادینه خواهد شد

1 ساعت پیش

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: سیاست تحریم یک سیاست ذهنی و غیرواقعی نبود، بلکه یک سیاست عملیاتی، کاملاً عینی، واقعی و ملموس بوده است، ولی از آن عبور کردیم و آن را شکست دادیم، استقلال سیاسی کشور، بازگرداندن اعتماد به نفس ملی و بی نیاز کردن کشور از حضور بیگانگان است.

نیم ساعت پیش

با توجه به ویژگی‌های فردی سربازان، نخستین اقدام فوری در این زمینه می‌تواند غربالگری دقیق و درست آن‌ها توسط روان شناسانی زبده و ماهر (پیش از آغاز دوره خدمت سربازی) باشد.

یک ربع پیش

جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: 15 هزار و 271 واحد مسکونی سپاه در حال ساخت است و تاکنون حدود یک هزار مورد بهره‌برداری شده که امروز در خراسان جنوبی نیز 37 واحد مسکونی سپاه به بهره‌برداری می‌رسد.

1 ساعت پیش

با افتتاح نمایندگی تجارت پیشگان زمین در شهر قم تعداد نمایندگی‌های استاندارد لاماری به پانزده رسید.

1 ساعت پیش

دبیر جایزۀ پژوهش های برتر روابط فرهنگی بین المللی دربارۀ ضرورت این جایزه گفت: امروز طراحی مسیر ما در خارج از کشور از لحاظ دیپلماسی فرهنگی پاسخگو نیست و نیازمند ابزارها و رویکردهای نوین هستیم و این امر نیاز به علم و آگاهی خاص خودش دارد.

1 ساعت پیش

پس از مشخص شدن افطار شبکه دو و چند سریال نوروزی و رمضانی، محمد دلاوری هم افطار را در شبکه یک تجربه می‌کند.

1 ساعت پیش

بیشتر...