خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

نیمی از زائران خانه خدا در سمنان تاییدیه پزشکی گرفتند تسنیم


نیمی از زائران خانه خدا در سمنان تأییدیه پزشکی گرفتند

مدیرکل حج و زیارت استان سمنان با بیان اینکه هم‌اکنون معاینه پزشکی زائران خانه خدا در حج تمتع امسال در این استان در حال انجام است، گفت: بیش از نیمی از حجاج اعزامی از استان سمنان تأییدیه پزشکی خود را دریافت کرده‌اند.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازسمنان، قدرت الله چتری در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: هم‌اکنون دو پزشک معتمد حج و زیارت در حال ادامه معاینات حجاج بوده و همراه کاروان‌های استان سمنان اعزام نیز خواهند شد.

وی با اشاره به ثبت‌نامه 100 درصدی حجاج تمتع در استان سمنان نسبت به احکام صادره از سوی سازمان حج و زیارت، خاطرنشان کرد: استان سمنان همه یک هزار و 130 نفر ظرفیت ثبت‌نام خود را تکمیل کرده و همه این متقاضیان هزینه سفر حج تمتع خود را نیز تکمیل کرده‌اند.

مدیرکل حج و زیارت استان سمنان با بیان اینکه این استان هیچ سهمیه رزرو جذب نشده‌ای برای حج تمتع امسال ندارد، خاطرنشان کرد: استان سمنان در عملیات ثبت نام تمتع رتبه نخست کشور را در بین همه ادارات کل حج و زیارت کسب کرده است.

چتری با اشاره به اعزام حجاج استان سمنان در قالب 9 کاروان به حج تمتع تصریح کرد: این کاروان‌ها شامل 6 کاروان "مدینه‌قبل" و سه کاروان "مدینه‌بعد" است که به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به اعزام 17 نفر کارگزار و مدیر کاروان و نیز 9 نفر نیز از روحانیون معین برای راهنمایی مناسک حج با کاروان‌های استان سمنان، از جوانگرایی در انتخاب مدیران کاروان‌های حج تمتع به عنوان یکی از مهم‌ترین رویکردهای حج و زیارت در تمتع امسال یاد کرد و گفت: پنج نفر از 9 مدیر کاروان حج سال جاری جوان و سال اولی‌اند و همچنین در کنار آن معدل سنی زائران استان سمنان نیز به نسبت سال‌های قبل کاهش یافته و مطلوب‌تر است.

مدیرکل حج و زیارت استان سمنان با اشاره به تغییر رویه در حج تمتع امسال نسبت به سال‌های قبل خاطرنشان کرد: دولت عربستان در سیاست‌های ترویج توریست خود قدری تغییرات داشته و بر اساس اسناد بالادستی خود بیشتر به دنبال توریست است.

چتری عنوان کرد: در نتیجه این تغییرات رویه‌ها فرایند انعقاد قراردادها برای حج دو ماه قبل‌تر نسبت به سنوات قبل صورت گرفت.

انتهای پیام/363/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با وزیر خارجه هند، وی را از چگونگی دفاع مشروع ایران و تنبیه رژیم اسراییل مطلع کرد.

2 ساعت پیش

رسانه‌های یمنی از تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به استان تعز واقع در جنوب غرب یمن خبر دادند.

1 ساعت پیش

دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: زمان کاهش تنش، توقف اقدامات تنش زا و در پیش گرفتن نهایت خویشتن داری فرا رسیده است.

1 ساعت پیش

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

2 ساعت پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

1 ساعت پیش

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان گزارشی از رایزنی‌های امروز خود با برخی از وزرای خارجه کشورهای جهان ارائه کرد.

1 ساعت پیش

نمایندگی ایران در سازمان ملل نوشت رژیم صهیونیستی باید تنبیه می‌شد و این اتفاق به وقوع پیوست.

2 ساعت پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

1 ساعت پیش

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

1 ساعت پیش

بیشتر...