ایران آنلاین |
1 ماه پیش

جنگ بوق گل ایران آنلاین

جنگ «بوق» و «گل»!
احمد پرویزی فعال رسانه‌ای

«مخبر دزفولی، معاون اول رئیسی گفته، سرعت علم در ایران آنچنان زیاد است که نگران عقب ماندن بقیه دنیا هستیم» فردی به نام «م.پ» در فضای مجازی این مطلب را توئیت کرده و بعد به استناد آن کلی نتایج عجیب و غریب گرفته. جالب است که خودش را هم مثلاً روزنامه‌نگار معرفی کرده.

روزنامه ایران: «د.م» فرد دیگری که او هم از قضای روزگار گویا یک روزنامه‌نگار ایرانی آن هم در ممالک غریبه است، همین حرف را تکرار کرده و به دنبالش کلی بد و بیراه نثار دولت کرده است. این آقایانِ به اصطلاح روزنامه‌نگار که هویت و شناسنامه‌ای ندارند و خودشان را جای فعالان رسانه‌ای جا می‌‌زنند، در همین صفحات مجازی‌شان چندی پیش هم یک جمله جعلی دیگر درباره بازنشستگان در دهان معاون اول رئیس جمهور گذاشته بودند! عالیجنابان اما، اگر به اندازه همان چند دقیقه‌ای که صرف نگاشتن چنین ادعاهایی کرده بودند، وقتی را برای یک جست وجوی ساده با همان کلمات می‌‌گذاشتند، متوجه می‌‌شدند که شخص دیگری با همین نام و سمتِ دبیری شورای عالی انقلاب فرهنگی ۹ سال پیش حرفی نه بدین مضمون بلکه مشابه این زده که پس از برداشت‌های متفاوت آن را اصلاح نیز کرده است! بگذارید مثال دیگری بزنم. در همین ایام عزاداری دهه اول، یک صفحه جعلی به نام محمد مخبر توئیتی عجیب و غریب مبنی بر حضور یک بازیگر معروف ‌هالیوودی در مراسم عزاداری منتشر کرد که بلافاصله به صورت گسترده‌ای در فضای مجازی بازنشر شد. نه آن عکس، تصویر آن بازیگر مشهور بود و نه آن صفحه، صفحه معاون اول رئیس جمهور، اما همه آن را در گروه‌ها به اشتراک می‌‌گذاشتند، تا آنجا که معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر معاون اول رئیس جمهور مجبور شد برای چنین مطلب سخیفی تکذیبیه صادر کند!

اینها مشت نمونه خروار است. واقعاً این حجمِ آشکار و بدیهی از دروغ پراکنی چرا این روزها آن هم برای مسئولان تراز اول کشور، شدت گرفته است؟ نمی‌خواهم دوباره همان مثال معروف سنگ و قطار را بازگو کنم، اما یک چیز آشکار است: روش‌های سانسور در دنیای امروز تغییر کرده است. دیگر نمی‌توان دهان کسی را بست و مانع دیدن عملکردهای صحیح شد، اما می‌‌شود آنقدر سر و صدا به راه انداخت که حرف درست شنیده نشود و کارهای خوب در هیاهوهای دروغین گم شود. این روشی است که این روزها در پیش گرفته‌اند، تا احیاناً خدای ناکرده اذهان مشغول فکر کردن به دستاوردها و موفقیت‌ها نشود!


بوقچی‌هایِ بی شناسنامه مجازی این روزها در بوق‌ها و شیپورهای خود می‌‌دمند تا هم فضای سالم رسانه‌ای را برای نقد و بررسی تنگ کنند و هم کسی متوجه گل‌هایی که تیم‌شان در زمین بازی می‌‌خورد، نشود، اما نتیجه را آنها نمی‌توانند تغییر دهند. حرف حق و کار درست بالاخره مسیر خودش را پیدا می‌‌کند؛ این سنت الهی است!

انتهای پیام/

 

 

 #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رضا جباری پیشکسوت پرسپولیس درباره شکست این تیم مقابل تراکتور گفت: بهتر بود مهدی ترابی این پنالتی را به لوکادیا می‌سپرد، زیرا او پنالتی‌زن خوبی است.

7 ساعت پیش

خودروسازان می‌گویند از چند روز آینده شاهد توقف خط تولید چند خودرو پرفروش خواهیم بود.

7 ساعت پیش

برنامه فوتبال یک بعد از دو هفته تعطیلی به جدول پخش شبکه ورزش بر می‌گردد.

7 ساعت پیش

سوگل طهماسبی از بازیگرای مشهور و خوش فیس کشورمونه که عکسای زیادی منتشر میکنه اما اینبار تریپ خانوم خانوما مورد توجه قرار گرفت.

7 ساعت پیش

وزارت خزانه داری آمریکا امروز از تحریم ۷ فرد از جمله وزرای کشور و ارتباطات ایران خبر داد.

6 ساعت پیش

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه به هم پیمانی با ایران و سایر جبهه های محور مقاومت ادامه می دهیم و به آن افتخار می کنیم، تأکید کرد: مبارزه تا سرنگونی طرح صهیونیستی ادامه دارد.

6 ساعت پیش

وی با اشاره به رفتار دوگانه غرب در قبال حقوق زنان و حقوق بشر افزود: توجه به حقوق زنان در جمهوری اسلامی ایران برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و اکنون زنان در بخش های مختلف دانشگاهی، علمی، پزشکی، آموزشی، اداری و فناوری در حال ایفای نقش بسیار موثری می باشند.

6 ساعت پیش

سارا فرقانی که حالا برای خودش شده یه پا شاخ مجازی تصاویری منتشر کرد که وسط آب بود اما خب جذاااب و البته متفاوت!

7 ساعت پیش

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین یادداشت‌ خود در صفحه شخصی اش در برنامه کاربردی‌ «روبیکا» از زیارت مقبره علامه آیت‌الله حسن زاده آملی خبر داد و نوشت: حسرت از دست دادن این عالم ربانی برایم تمامی ندارد.

6 ساعت پیش

بیشتر...