خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

وضعیت کنونی امر به معروف و نهی از منکر در کشور قابل قبول نیست اخبار چهارمحال و بختیاری اخبار استانها تسنیم Tasnim


وضعیت کنونی امر به معروف و نهی از منکر در کشور قابل قبول نیست

گروه استان‌ها - قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره اینکه وضعیت امر به معروف و نهی از منکر قابل قبول نیست، گفت: عده‌ای در جامعه هستند که نمی‌خواهند اجازه دهند امر به معروف و نهی از منکر به جایگاهی که دارد برسد.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازشهرکرد، حجت‌الاسلام روح‌الله میرزایی ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به پیشینه ستاد امر به معروف و نهی از منکر و فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل این ستاد، اظهار داشت: همه سخنرانی‌های  امام خمینی(ره) پیش از انقلاب با موضوع امر به معروف و نهی از منکر شروع می‌شد و دستور تشکیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر بعد از انقلاب از اولین دستورات ایشان بود که با مخالفت‌هایی روبرو شد و برخی که بر طبل مخالفت با امر به معروف و نهی از منکر می‌کوبیدند فشارهایی وارد می‌کردند که حکم امام را ابطال کنند، در زمان جنگ نیز این مهم رها شد تا سال 1372 که تشکیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر توسط تعدادی روحانیون مطرح و مطالبه‌گری شد.

وی افزود: وضعیت کنونی در امر به معروف و نهی از منکر قابل قبول نیست و در این مورد کاملا موفق عمل نکرده‌ایم، با علم و یقین می‌توان گفت فشارهایی وجود دارد و عده‌ای در جامعه هستند که نمی‌خواهند اجازه دهند امر به معروف و نهی از منکر به جایگاهی که داشته برسد.

قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور عنوان داشت: همانطور که مقام معظم رهبری می‌فرمایند، ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید ستاد احیای آن باشد و ستاد نباید مباشرتاً درگیر کار شود چراکه آسیب‌زا بوده و با کمبود نیروی کار در ستاد مواجه هستیم و با تعداد اندک نمی‌توان کار گسترده انجام داد. باید کار بزرگتر و سخت‌تر که فرهنگ‌سازی و تعلیم آحاد مردم برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر است را انجام دهیم و مردم کار امر به معروف و نهی از منکر را انجام و نظارت عمومی شکل بگیرد.

میرزایی بیان داشت: براساس فرمایشات مقام عظمای ولایت باید امر به معروف و نهی از منکر را از خودمان شروع کنیم و هر دستگاهی باید این امر را از دستگاه خود آغاز کنند، وظیفه برعهده همه دستگاه‌ها قرار گرفته اما به‌طور خاص به ستاد امر به معروف و نهی از منکر محول شده است.

وی ادامه داد: هر دستگاهی باید الگوی دفاع مقدس را پیاده‌سازی کند چراکه در دفاع مقدس هر شخص نقش و جایگاه خود را می‌یافت و براساس آن عمل می‌کرد، از یک دختر هشت ساله که با نامه‌نگاری نقش خود را ایفا می‌کرد تا پیرمرد هشتاد ساله که در تدارکات فعال بود و زنانی که در مساجد به تهیه لباس و خوراک برای رزمندگان می‌پرداختند.

معاون اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور تصریح کرد: در معضلاتی چون انتقال آب، احداث کارخانجات و مهاجرت نیروی کار به مناطق دیگر به منظور تامین خانواده، سبب ایجاد معضلات اجتماعی می‌شود که این‌ها منکراتی است که باید علمی و تخصصی دیده و راهکارهای تخصصی نیز برای آن‌ها ارائه شود.

میرزایی گفت: احداث صنایع آب‌بر از قبیل ذوب آهن و فولاد در منطقه‌ای کویری از جمله منکراتی است که موجب مشکلات آبی شده و مردم و کشاورزان از یک طرف دچار مشکل و از طرف دیگر آب سمی ناشی از سموم موجود در هوا سبب تولید محصولات کشاورزی سمی می‌شود که شهری قطب بیماری‌های MS و سرطان کشور شناخته می‌شود، اگر علم به کمک امر به معروف بیاید این‌گونه مسائل ایجاد نمی‌شود و الان نیز دیر نشده و می‌توان نسخه علمی برای مشکلات و معضلات از جمله صنایع فولاد و ذوب آهن پیچید و پساب این کارخانجات را با تصفیه به چرخه تولید برگرداند و طی پروسه‌ای چند ساله این صنایع را به مناطق پرآب مانند حاشیه دریا منتقل کرد.

وی ادامه داد: فساد در دستگاه‌های اجرایی یکی از منکراتی است که باید به صورت جدی به آن پرداخت، هزار و 100 گروه‌ جهادی تخصصی با حضور نخبگان و افراد علمی در کشور شکل گرفته که عیوب کار مسئولان را بیان و راهکارهای علمی برای این‌گونه مشکلات ارائه می‌دهند.

میرزایی خاطرنشان کرد: باید برای آمران به معروف و ناهیان از منکر در جامعه قدرت ایجاد و آموزش‌های لازم انجام شود، باید مواد 8 و 9 قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را در جامعه پیاده‌سازی و آگاه‌سازی کنیم تا این مهم انجام و بستر بسیاری از تخلفات و فسادها از بین برود و جامعه‌ای ایمن‌تر داشته باشیم.

وی تشریح کرد: نباید امر به معروف و نهی از منکر را محدود، محصور و مباشرتی کنیم که از آسیب‌های جدی است، رسانه‌های خارجی علیه امر به معروف و نهی از منکر کار می‌کنند و مستقیما از ستاد امر به معروف و نهی از منکر نام می‌برند‌، بر نقطه‌ای دست گذاشته‌اند که جای تبیین و تشریح دارد و اگر تبیین صورت گیرد کارسازترین نوع تعامل و نظارت اجتماعی در جامعه ایجاد و یک ابزار جدی نظارتی نیز ایجاد خواهد شد.

قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر در مسائل جزئی خلاصه نمی‌شود، اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب امر به معروف و نهی از منکر را در برطرف کردن مشکلات کلان سیاسی و حکومتی می‌دانند و می‌فرمایند در مورد مسائل سیاسی و حکومتی که سبب تسلط اشرار بر جامعه می‌شود امر به معروف و نهی از منکر انجام شود.

گروه‌های جهادی امر به معروف و نهی از منکر در لرستان تشکیل شود
امام جمعه زاهدان: فعالیت‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر با شرایط مطلوب فاصله دارد
انتقاد شدید قائم مقام ستاد امر به معروف کشور از ادبیات اهانت‌آمیز استاندار سیستان و بلوچستان

وی با بیان اینکه مطالبه‌گری جوانان سبب جلوگیری از اجرای برخی خصوصی‌سازی‌های نامناسب و طرح‌های آسیب‌زا در کشور از جمله کنتورسازی قزوین، طرح هفت‌تپه خوزستان، پتروشیمی یاسوج و ... شده است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر پویا است و موجب اقدامات مهمی می‌شود و اصلاح روند در کشور باید انجام شود.

قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور  اظهار کرد: تربیت و آموزش مردم برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر در چارچوب قوانین و بدون نشر اکاذیب، توهین، افترا، تشویش اذهان عمومی، تسویه حساب شخصی و سیاسی از امور مهم در ستاد امر به معروف و نهی از منکر است که تعریف می‌شود و به آن پایبند می‌مانیم چراکه اگر امر به معروف و نهی از منکر ترویج می‌شد بسیاری از مشکلات از جمله اغتشاشات مربوط به بنزین ایجاد نمی‌شد که همه با اعتراض مردمی موافق اما خواستار جدایی صف معترضان از اغتشاش‌گران بودند.

میرزایی یادآور شد: زیربنای جامعه اسلامی در تمدن اسلامی و گام دوم انقلاب امر به معروف و نهی از منکر است و حمایت از آمران و ناهیان وظیفه ستاد امر به معروف و نهی از منکر است، مردم به ویژه جوانان باید وارد میدان شوند و در مکان‌های بین‌بخشی قرار گیرند.

وی با تاکید بر همکاری همه رسانه‌ها، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش و استاندارها، مطرح کرد: در ستاد امر به معروف و نهی از منکر تصمیماتی مبنی بر تغییر در شاکله ستادهای کشور اتخاذ و دبیرانی مشخص می‌شوند که تاکنون 25 استان از این طرح استقبال کرده‌اند.

انتهای پیام/7540/ ت#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

قرار است دادگاه عالی ورزش با توجه به درخواست‌های معاونت جدید حقوقی باشگاه پرسپولیس، جلسه‌ای را در مورد وضعیت مهاجم پرسپولیس برگزار کند.

9 دقیقه پیش

سرمربی تیم استقلال در آستانه برکناری از هدایت این تیم قرار گرفت.

14 دقیقه پیش

یک رسانه غربی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که طرف‌های اروپایی برجام در قطعنامه‌ای که از حمایت آمریکا نیز برخوردار است و همین هفته در شورای حکام آژانس به رأی گذاشته خواهد شد، از ایران خواهند خواست که اجرای پروتکل الحاقی را از سر بگیرد.

یک ربع پیش

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای سلبریتی‌ها با درآمد بیش از ٢٠٠ میلیون تومان در سال را مشمول مالیات کردند.

نیم ساعت پیش

پیشکسوت استقلال در رابطه با وضعیت استقلال در نیم فصل اول گفت.

نیم ساعت پیش

یکی از عجیب‌ترین روزهای کاری زلاتکو کرانچار در فوتبال ایران در پرسپولیس زمانی رقم خورد که علی دایی جانشینش شد.

نیم ساعت پیش

شاگردان محمود فکری در شرایطی که همه هواداران استقلال منتظر پیروزی تیمشان مقابل مس رفسنجان بودند تنها با یک امتیاز از میدان بیرون آمدند.

نیم ساعت پیش

وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای فراهم کردن بستر لازم برای رقابت عادلانه بخش غیردولتی، پیشنهاد شمول مزایای شهرک‌های صنعتی دولتی به شهرک‌های صنعتی غیردولتی را برای بررسی و تصویب، به هیأت دولت ارایه کرد.

نیم ساعت پیش

در دیدارهای قبلی سرخپوشان یاد مهرداد میناوند و علی انصاریان دو پیشکسوت این باشگاه زنده نگه داشته می‌شد، اما این اتفاق در دیدار مقابل سایپا رخ نداد.

نیم ساعت پیش

گزینه نایب رئیسی فدراسیون فوتبال در مورد انتخابات فدراسیون صحبت کرد.

نیم ساعت پیش

نادر فریاد شیران پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است که علی کریمی با ورود خود به عرصه انتخابات فوتبال و با علم بر اینکه شانس چندانی نیز برای موفقیت ندارد، اما دست مافیای فوتبال را رو کرد .

نیم ساعت پیش

برانکو ایوانکوویچ در پی درگذشت کرانچار پست جدیدی را منتشر کرد.

نیم ساعت پیش

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت:سرپرست باید بتواند حاشیه‌های تیم را خنثی کند. شما سپاهان و پرسپولیس را ببینید چرا موفق هستند؟

نیم ساعت پیش

امسال تست‌های زیادی از لیگ‌برتری‌ها گرفته شد.

نیم ساعت پیش

پرسپولیس با شکست سایپا به صدرنشینی ادامه داد و سپاهان با پیروزی مقابل گل‌گهر سیرجان فاصله‌اش در صدر جدول با پرسپولیس را حفظ کرد. استقلال هم با توقف در خانه مس رفسنجان از کورس عقب ماند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...