خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

برگزاری دومین همایش ملی توسعه در علوم صنایع شیمیایی در دانشگاه جیرفت ایسنا

برگزاری دومین همایش ملی توسعه در علوم و صنایع شیمیایی در دانشگاه جیرفت

ایسنا/کرمانرئیس دانشگاه جیرفت در دومین همایش ملی توسعه در علوم و صنایع شیمیایی در دانشگاه جیرفت گفت: برگزاری این همایش به عنوان حرکت علمی، بخشی از رسالت دانشگاه جیرفت، در احساس مسئولیت اجتماعی نسبت به حمایت از صنایع، تولید ملی و ایجاد اشتغال پایدار است.

دکتر"حسین شکفته" بعد از ظهر امروز چهارم آبانماه ضمن  گرامیداشت هفته بسیج افزود: هدف این کنفرانس علاوه بر تبیین زنجیره ای از فعالیتها به دنبال بررسی رویکردها و تبیین زیرساخت ها است.


 شکفته با بیان این مطلب که صنعت به عنوان مولد اشتغال پایدار در کشور محسوب می شود، تصریح کرد: با توجه به اهمیت حوزه صنعت در کشور برگزاری چنین همایش هایی فرصت مناسبی است که به مهمترین موتور محرکه اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن که در استان کرمان اهمیت بسزایی دارد نگاهی اندیشمندانه شود.


وی ضمن قدردانی از انجمن شیمی ایران برای حمایت از دانشگاه جیرفت در راستای برگزاری این همایش بیان کرد: دومین همایش ملی توسعه در علوم و صنایع شیمیایی به همت اعضای هیات علمی گروه شیمی دانشگاه جیرفت در سطح ملی و با اخذ مجوز ISC و زیر نظر کمیته شیمی صنعت انجمن شیمی ایران برنامه ریزی شد.


رئیس دانشگاه جیرفت با اشاره به وجود اعضای هیات علمی جوان و توانمند در دانشگاه خاطرنشان کرد: این همایش با بهره گیری از تجارب صنعتگران و دانشگاهیان در راستای شعار امسال که " تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" است سعی بر مانع زدایی ها و ارتباط هرچه بیشتر جامعه دانشگاهی و صنایع دارد.


در ادامه  حجت الاسلام "اصغر شاهرخی" مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه جیرفت گفت:  برای رشد علمی و پیشرفت جامعه و کشور باید یافته های علمی در اختیار همه آحاد جامعه قرار گیرد که برگزاری این همایش ها می تواند یافته های علمی پژوهشگران را در اختیار صنعت گران قرار دهد.


 شاهرخی افزود: امروز یکی از نیاز های جامعه تقویت ارتباط دانشگاهیان با صنعتگران است که دانشگاه جیرفت در این راستا تلاش های خود را آغاز کرده است و امیدواریم این مهم ادامه داشته باشد.


دکتر"عباس‌ ترسلی" رئیس شورای عالی انجمن شیمی ایران در این آیین ضمن قدر دانی از وزیر علوم در راستای حمایت های لحظه به لحظه به عنوان دبیر انجمن شیمی ایران گفت: امروزه تاثیر علم شیمی در پیشبرد صنایع علم بر هیچکس پوشیده نیست و خدمت های زیادی به صنعت کشور داشته است.


وی  با بیان این مطلب که شیمی دانان می توانند اکثر مشکلات صنعت شیمی را حل کنند، افزود: صنعت هم سرمایه آور است و هم منجر به افزایش تولید کشور می شود لذا اگر مسئولین همانطور که صنایع خودروسازی را حمایت می کند صنایع شیمی را نیز حمایت کنند مسلما در کوتاه مدت رونق اقتصادی خوبی خواهیم داشت.


رئیس کمیته شیمی صنعت انجمن شیمی ایران ضمن قدردانی از اعضای هیات علمی جوان دانشگاه جیرفت گفت: برگزاری این همایش در دانشگاه جیرفت و در شهرستان جیرفت که قطب کشاورزی و تاریخی استان کرمان است، می تواند رشد صنعت را در بخش های زیر گروه کشاورزی و معدن رونق بخشد.


دکتر قنبری با اشاره به برگزاری همایش های مختلف کمیته شیمی صنعت انجمن شیمی ایران، بیان کرد: دانشگاه جیرفت برای دومین بار اقدام به برگزاری همایش توسعه در علوم و صنایع شیمیایی کرده است که نشان از عزم خود برای ورود به عرصه گسترش صنعت در دانشگاه ها دارد.


وی با بیان این که در کشورهای توسعه یافته، دانشجویان بعد از فراگیری آموزه های دانشگاهی جهت کاربرد و استفاده از آموزش وارد حوزه صنعت می شوند و آموزش های لازم را می بینند، خاطرنشان کرد: آنان پس از گذراندن مرحله آموزش در صنعت سپس به دانشگاه برمی گردند که مسائل علمی را ارزیابی صنعتی نمایند.


وی تصریح کرد: از دانشجویان می خواهم که با مد نظر قرار دادن حضور در صنعت همزمان با گذراندن دوره دانشجویی نسبت به فراگیری علم شیمی پرتوان و با انگیزه گام بردارند.  


دکتر "ندا سیدی" دبیر علمی دومین همایش ملی توسعه در علوم و صنایع شیمیایی کمیته شیمی صنعت انجمن شیمی ایران گفت: نخستین بار در سال ۹۵ این همایش با همکاری شرکت شهرک های صنعتی استان کرمان و شهرستان جیرفت و کمیته شیمی صنعت انجمن شیمی ایران برگزار گردید.


سیدی افزود: دومین همایش ملی توسعه در علوم و صنایع شیمیایی کمیته شیمی صنعت انجمن شیمی ایران پس از دریافت مجوز از پایگاه استنادی  ISC و اطلاع رسانی رسما فعالیت وب سایت همایش را از مرداد ماه ۱۴۰۰ آغاز کرد و سپس فراخوان دریافت مقالات اعلام گردید.  


وی تصریح کرد: تعداد یکصد مقاله از طریق وب سایت همایش دریافت گردید و این مقالات جهت داوری به داوران ارسال و در پایان نتیجه نهایی به اطلاع کاربران رسانده شد.  


 سیدی با بیان این مطلب که ۱۲ مقاله به صورت سخنرانی و ۷۷ مقاله به صورت پوستر پذیرفته شده است خاطرنشان کرد:یکی از مهمترین اهداف این همایش ارتباط هرچه بیشتر صنایع و دانشگاه و بررسی چالش های صنایع بود.

انتهای پیام #‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...