سیستان بلوچستان ظرفیت برگزاری جشنواره های بین المللی را دارد all tv logo

معاون استاندار:
سیستان و بلوچستان ظرفیت برگزاری جشنواره های بین‌المللی را دارد
سیستان و بلوچستانزاهدان

رضا شریفی در آیین افتتاحیه جشنواره ملی تولیدات پویانمایی و عروسکی ایران که در تالار فرودسی زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: امیدوارم برگزاری جشنواره‌هایی از قبیل جشنواره ملی تولیدات پویانمایی و عروسکی ایران خیر و برکات برای سیستان و بلوچستان به همراه داشته باشد و بتوانیم ظرفیت‌های استان را آن گونه که هست، روایت کنیم.

وی افزود: من شاهد هستم که دست اندرکاران جشنواره در سازمان صدا و سیما برای برگزاری این رویداد هنری چه دغدغه ای داشتند، این رویداد مهم با روز میلاد با سعادت امام حسین (ع) مصادف شده که این اعیاد و جشنواره‌ها مایه شادی و نشاط در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه صاحب و مخاطب خاص این جشنواره کودکان و نوجوانان هستند، بیان کرد: نسل گذشته نیز با انیمیشن و ساخته‌های این جنس جشنواره‌ها بیگانه نیست، بنابراین برگزاری جشنواره تولیدات پویانمایی و عروسکی در سیستان و بلوچستان مهد تمدن و در شهرستان زاهدان، شهر حافظان قرآن را به فال نیک می گیریم.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: باید ظرفیت های سیستان و بلوچستان را با استفاده از ابزارهای رسانه و پویانمایی در سرتاسر ایران و کشورهای همسایه معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه کلید واژه پر تکرار این روزهای سیستان و بلوچستان توسعه همه جانبه و متوازن از شمال تا جنوب استان است، اضافه کرد: توسعهٔ سخت افزاری شامل زیرساخت های راه، راه آهن، آب، برق و ... جز اولویت‌های استان است که در این راستا کارهای بی نظیری از شمال تا جنوب استان انجام شده و مردم استان قدردان این تلاش ها هستند.

شریفی خاطرنشان کرد: توسعه نرم افزاری را در کنار توسعه زیرساخت‌ها دنبال می کنیم، توسعه در بُعد نرم افزاری می تواند دستاورد یکی از کارویژه های این جشنواره‌ها باشد.

وی با اشاره به اینکه تیم فرهنگی استان مصمم است تا پیوست های اجتماعی، فرهنگی و رسانه ای طرح های توسعه ای را سامان دهد، ادامه داد: مجموعه صدا و سیما انصافا سیستان و بلوچستان را به یکی از اولویت های خود تبدیل کرده، بنده به نمایندگی از استانداری و دستگاه‌های اجرایی از مدیران و دست اندرکاران رسانه ملی تشکر می کنم که این فرصت را برای معرفی ظرفیت‌های استان فراهم کردند.

وی با بیان اینکه مهم ترین پیام این جشنواره، حال خوش مردم به ویژه نسل جدید است که آینده سازان کشور به شمار می‌روند‌، افزود: دشمنان نسل جدید را نسل زد یا نسل آلفا می نامند، قصد دارند به نسل پویا و فعال ما القا کنند که این نسل خواسته دیگری دارد.

وی با اشاره به اینکه معتقدم باید نام نسل جدید را نسل ایکس نامگذاری کنند، زیرا دشمنان نتوانستند نسل را بشناسند، گفت: این نسل می‌تواند به فرآیند توسعه سرعت ببخشد.

وی یادآور شد: با جغرافیا، فرهنگ و اقوام متنوع و مختلفی در استان مواجه هستیم، می‌توانیم عنوان ایران کوچک را به سیستان و بلوچستان نسبت دهیم، این ظرفیت‌ها می تواند به فرآیند توسعه کمک کنند و جایگاه استان به قدری ارتقا دهند که در شان مردم سیستان و بلوچستان باشد.

شریفی تاکید کرد: در سرمایه‌گذاری های اجتماعی نگاه ویژه ای به قشر کودک و نوجوان داریم، شوراهایی متشکل از دانش آموزان، انجمن ها، کانون های فرهنگی و ... تشکیل دادین که بتوانند از این ظرفیت‌ها برای توسعه بهره ببریم.

باشگاه خبرنگاران جوانسیستان و بلوچستانزاهدان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رهبر انقلاب امروز هنگام شرکت در انتخابات، چفیه‌شان را به خبرنگار مسیحی لبنانی که ابراز علاقه کرده بود اهدا کردند و خبرنگار لبنانی پس از دریافت چفیه رهبر انقلاب بسیار خوشحال شد.

1 دقیقه پیش

پرسپولیس سال‌هاست که در فولادشهر مغلوب نشده است و این استادیوم برای سرخ‌ها خوش‌یمن محسوب می‌شود.

نیم ساعت پیش

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس در روز شنبه دایر هستند و اگر تصمیمی بر تعطیلی مدارس شعب اخذ رأی گرفته شود، تا ساعت ۱۰ شب امشب اعلام می‌شود.

یک ربع پیش

قلعه امن پرسپولیس کجاست؟ این استادیوم برای سرخ‌ها خوش‌یمن محسوب می‌شود.

یک ربع پیش

هفته هجدهم نیز بنا به سنت فوتبال ایران با ۷ بازی و یک دیدار معوقه برگزار شد و تیم‌های استقلال و پرسپولیس به بردهای باارزشی رسیدند.

14 دقیقه پیش

پیگیری آخرین وضعیت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نشان می‌دهد پروسه انتقال مالکیت سرخپوشان پایتخت همچنان جلوتر از رقیب دیرینه پیش می‌رود.

یک ربع پیش

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت : اصل حضور مردم در انتخابات، رای به استقلال، آزادی و جمهوریت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

یک ربع پیش

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مریوان گفت: امیدوارم با انتخاب فرد اصلح گامی موثر در پیشرفت و آبادانی کشورمان برداریم.

نیم ساعت پیش

این علائم نشان‌دهنده ابتلای زودهنگام به زوال عقل و آلزایمر است در ادامه با ما همراه باشید.

یک ربع پیش

بیشتر...