خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

ادامه حملات حزب الله لبنان به پایگاه صهیونیست ها در پی شهادت امدادرسان ایسنا

ادامه حملات حزب‌الله لبنان به پایگاه صهیونیست‌ها در پی شهادت ۳ امدادرسان

در حالی که مقاومت لبنان از حمله جدید به مقر نظامی صهیونیست‌ها خبر داد، منابع لبنانی از شهادت سه تن در حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان خبر دادند.

به گزارش ایسنا، مقاومت لبنان بامداد سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: مبارزان مقاومت در حمایت از ملت پایدار فلسطین در غزه و پشتیبانی از مقاومت قهرمان و شریف نیروهای صهیونیست در اطراف پایگاه الراهب را با توپخانه هدف قرار دادند.

مقاومت تاکید کرد این حملات به طور مستقیم به اهداف مورد نظر اصابت کردند.

پیشتر مرکز پزشکی اسلامی وابسته به حزب‌الله لبنان دوشنبه از شهادت سه تن از نیروهای امدادی در حمله رژیم صهیونیستی به یک مرکز درمانی در شهرک العدیسه در جنوب لبنان خبر داد. در حمله رژیم صهیونیستی ۲ تن نیز زخمی شدند.

به نقل از المیادین، وزارت بهداشت لبنان نیز در بیانیه‌ای پافشاری رژیم صهیونیستی برای هدف قرار دادن نیروهای امدادی را محکوم کرد.

ادامه حملات حزب‌الله لبنان به پایگاه صهیونیست‌ها در پی شهادت ۳ امدادرسان

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: پافشاری دشمن اسرائیلی بر تکرار حملات به مراکز پزشکی منجر به چشم پوشی از این جنایت‌ها نمی‌شود.

شهر بنت جبیل در جنوب لبنان نیز دوشنبه در معرض حمله موشکی رژیم صهیونیستی قرار گرفت. خبرنگار المیادین نیز گزارش داد شهرک صدیقین، الجبین و یارین و دره حسن مورد حملات رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

این خبرنگار همچنین افزود منطقه اللبونه به موازات حملات مسلسل‌ها هدف شلیک بمب‌های نوری متجاوزان قرار گرفت.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین منازل غیرمسکونی در شهرک السلطانیه در شهر صور در جنوب لبنان را هدف قرار دادند.

حزب‌الله لبنان نیز دوشنبه شهرک «غشرهازیو» را با موشک‌های کاتیوشا هدف قرار داد.

حزب‌الله لبنان اعلام کرد این حمله در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به اداره دفاع مدنی در مرکز پزشکی اسلامی در شهرک العدیسه صورت گرفت.

حزب‌الله لبنان همچنین تجمع نیروهای صهیونیست در پایگاه البغدادی را هدف قرار داد.

رسانه‌های عبری شامگاه دوشنبه گزارش دادند آژیر هشدار در شهرک‌های الجلیل الغربی در شمال اراضی اشغالی به صدا درآمد.

رسانه‌های صهیونیستی شامگاه دوشنبه از پرتاب بیش از ۳۰ موشک از جنوب لبنان به سمت شمال اراضی اشغالی خبر دادند.

همزمان با این حمله موشکی جریان برق در برخی از شهرک‌های شمال اراضی اشغالی از جمله شهرک «نهاریا» قطع شده است.

روزنامه «تایمز اسرائیل» نوشت ۱۰ موشک از سمت لبنان به سمت منطقه الجلیل شلیک شد و آژیرهای خطر به صدا درآمد.

از زمان عملیات طوفان الاقصی توسط حماس علیه رژیم صهیونیستی و آغاز جنگ این رژیم در غزه، مرزهای لبنان و اراضی اشغالی فلسطین صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله و ارتش این رژیم است. حزب‌الله لبنان تأکید دارد که تا زمان پایان یافتن تجاوزها به غزه، حملات خود را به مقرهای رژیم صهیونیستی در مرزها متوقف نمی‌کند.

طرف‌های بین‌المللی از جمله فرانسه و آمریکا نسبت به احتمال وقوع جنگ گسترده میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان هشدار می‌دهند و خواهان پایان تنش‌های مرزی میان ۲ طرف هستند. پیش از این رسانه‌های عبری گزارش دادند ارتش رژیم صهیونیستی قادر به دور کردن حزب‌الله لبنان از مرزها نیست.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ابهت پلید و پوشالی رژیم صهیونیستی با عملیات وعده صادق شکست، گفت: این اقدام نشان داد که ایران در قبال حفظ تمامیت ارضی خود با کسی تعارف ندارد.

12 دقیقه پیش

دختر نوجوانی که هدف آدم‌ربایی قرار گرفته بود، توسط تیم جنایی آزاد شد و آدم‌ربا به چنگال قانون افتاد.

یک ربع پیش

رئیس کمیسیون ساماندهی حاشیه شهر شورای شهر مشهد گفت: تا به امروز 33هزار نفر در سامانه دوچرخه‌های اشتراکی ثبت نام کرده اند و مدیران این حوزه باید از این ظرفیت استفاده های بهتری داشته باشند.

یک ربع پیش

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌رضوی از اعزام بیش از 10 هزار زائر خانه خدا در حج تمتع 1403 از فرودگاه بین‌‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد مقدس خبر داد.

یک ربع پیش

مدیرعامل نیروگاه ری از انجام 6 مورد تعمیرات اساسی، 4 بازدید مسیر داغ توربین و 11 بازدید محفظه احتراق در 6 ماه دوم سال گذشته خبر داد و گفت: تمام بازدیدها و تعمیرات واحدهای این نیروگاه توسط کارشناسان و متخصصان توانمند و جهادگر نیروگاه ری انجام شد.

یک ربع پیش

استاندار البرز گفت: با توجه به معین بودن استان البرز در سرمایه‌گذاری سواحل مکران، ‌با برنامه‌ریزی دقیق در طرح سواحل جنوبی مکران حضور خواهیم یافت.

یک ربع پیش

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران از آمادگی نهاد وکالت برای همکاری با دولت در دو محور آموزشی و پژوهشی خبر داد و گفت: کانون‌های وکلای دادگستری همچنین این آمادگی را دارند که در صورت تمایل رئیس جمهور، دولت را در بحث تدوین قوانین و مقررات و نیز دفاع از کشور در مجامع بین‌المللی همراهی کند.

یک ربع پیش

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: روزانه 700 تن زباله و پسماند شهری در قم تولید می‌شود.

یک ربع پیش

رئیس اداره شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد با تاکید بر اهمیت مشارکت‌های مردمی در پویش مشهد مهربان گفت: از زمان افتتاحیه تا به امروز به طور تقریبی ۱۹ هزار نفر در این پویش مشارکت کرده‌اند و قطعا تا پایان دهه کرامت این آمار افزایش خواهد داشت.

11 دقیقه پیش

بیشتر...