کاهش سرفاصله حرکت قطار‌های خط دو مترو برای مقابله با کرونا

به گزارش خبرنگارحوزه شهریگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،فرنوش نوبخت گفت: برای افزایش رفاه حال شهروندان و کاهش تعداد مسافران در هنگام استفاده از متروی تهران از روز شنبه ۳۰ فروردین ماه ۹۹ سر فاصله حرکت قطار‌ها در خط دو متروی تهران از سه و نیم دقیقه به سه دقیقه کاهش یافت.
وی افزود: با کاهش نیم دقیقه‌ای در سر فاصله حرکت قطار‌های خط دو توانستیم رکورد جدیدی را در کاهش سر فاصله حرکت قطار‌ها ثبت کنیم.
نوبخت در ادامه با بیان اینکه متروی تهران به علت شیوع ویروس کرونا با کاهش مسافر همراه شد تصریح کرد: ما در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای هرچه بهتر اجرایی شدن طرح فاصله گذاری اجتماعی با تمام ظرفیت در حال خدمات رسانی به شهروندان هستیم و کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها را با توجه به حجم بالای مسافر از خط دو آغاز کردیم.
وی با تاکید بر اینکه این خط به دلیل اتصال با خط ۵ متروی تهران تهران (صادقیه) -کرج- گلشهر از همه خطوط شلوغ‌تر است افزود: قطار‌های دو طبقه خط ۵ از قطار‌های درون شهری ظرفیت بیشتری دارند و همین باعث می‌شود حجم زیادی از مسافران از خط پنج وارد خط دو شوند.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه با اشاره به اینکه ظرفیت قطار‌های درون شهری ۳۰۰ نفر نشسته است گفت: ظرفیت نشسته قطار‌های خط پنج هزار و ۵۰۰ نفر است که ۵ برابر قطار‌های داخلی صندلی دارد این حجم مسافر وقتی از قطار‌های کرج پیاده شده و عمدتا برای ادامه سفر وارد خط دو می‌شوند با ازدحام چند برابری مسافران در این خط روبرو می‌شویم.
وی تصریح کرد: سرفاصله حرکت قطار‌های خط پنج ۱۵ دقیقه است و زمان حرکت در خط ۲ سه دقیقه خواهد بود که بر همین اساس به ازای هر قطار خط ۵ مترو، سه قطار در خط دو خدمت رسانی خواهد کرد و امیدواریم با این کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها شاهد کم شدن ازدحام جمعیت درایستگاه تهران (صادقیه) باشیم.
نوبخت با بیان اینکه در صورت تامین قطار این کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها در خطوط یک و چهار نیز اجرا می‌شود ادامه داد:کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها در شرایط فعلی کار بسیار سختی است.
وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح فاصله گذاری در مترو تا ۴۵۰ هزار نفر قابل اجراست و می‌توانیم به خوبی طرح فاصله گذاری را اجرایی کنیم؛ اما اگر به هر دلیلی تعداد مسافران افزایش پیدا کند دیگر امکان اجرای طرح فاصله گذاری در مترو نیست.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران از مسافران خواست در زمان سفر‌های خود مدیریت کنند چرا که عدم توزیع یکنواخت سفر باعث می‌شود در همه ایستگاه‌ها این طرح را به خوبی اجرای نشود.
نوبخت خاطرنشان کرد:ظرفیت ناوگان مترو مشخص است و برای جلوگیری از شیوع این ویروس هر فرد موظف است توصیه‌های ایمنی و بهداشتی را رعایت کند.

انتهای پیام/#‌اخبار_اجتماعی
منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران


تبلیغات

مطالب مرتبط

تسنیم نوشت: درس‌های کتاب‌های فارسی اول و دوم دبستان هیچ شعری ندارند، در این دو سال دانش‌آموزان ایرانی در مهمترین بخش آموزشی کتاب فارسی به طور جدی با شعر روبرو نمی‌شوند.

9 ساعت پیش

ایسنا نوشت: حالا کم کم در خیلی از کشورها سرو کله کرونای انگلیسی پیدا شده، ویروس کرونایی که با جهش هایی که پیدا کرده قدرت سرایت بالایی دارد و همین امر موجی از نگرانی را میان کشورهای مختلف به راه انداخته است.

9 ساعت پیش

ایران نوشت:شامگاه بیست و یکم دی امسال به دنبال اعلام خبر درگیری خونین در خانه‌ای واقع در شهریار، تیم جنایی در محل حادثه حضور یافتند و با جسد مرد جوانی به نام علی روبه‌رو شدند. زن و شوهر جوانی که در خانه حضور داشتند، برای بازجویی به اداره پلیس آگاهی غرب استان تهران منتقل شدند و خیلی زود به جنایتی که مرتکب شده بودند اعتراف کردند.

10 ساعت پیش

اداره‌کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: امروز وضعیت جوی استان، آسمانی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در ارتفاعات نیمه ابری با احتمال بارش پراکنده برف، کولاک برف و حتی وقوع بهمن پیش‌بینی می‌شود.

دیروز

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برگزاری مراسم و آئین‌ها با زیرپا گذاشتن شیوه‌نامه‌های بهداشتی، برای ما مصیبت مضاعف ایجاد می‌کند، به این معنا که این همه دستاورد درخشان در مدیریت بیماری و همه‌گیری را به قربانگاه می‌برد.

دیروز

ایرنا نوشت: فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا پایتخت گفت: میزان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در این استان رو به کاهش است و این موضوع بیم شیوع مجدد کرونا را افزایش می‌دهد.

دیروز

فارس به نقل از دیلی‌میل، نوشت: تحقیقاتی که اخیرا صورت گرفته نشان می‌دهد، افسردگی، استرس و تنهایی سیستم ایمنی بدن را تضعیف می‌کند و می‌تواند اثر واکسن کووید ۱۹ را کاهش دهد.

دیروز

ایسنا نوشت: یک پزشک متخصص بیماری‌های عفونی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به مشاهده جهش‌های مختلف در کروناویروس، خاطرنشان کرد که این موضوع نیاز به تزریق ادواری و سالانه واکسن کرونا را متحمل می‌کند.

دیروز

سازمان هواشناسی با اعلام تداوم بارش برف و باران در ۸ استان تا جمعه آینده از کاهش ۵ تا ۱۵ درجه‌ای دما در برخی مناطق کشور از جمله سواحل دریای خزر خبر داد.

دیروز

زمان دانشجویی در دانشکده حقوق بنا برعلاقه، در کلاس های جامعه شناسی و ...نیز شرکت می کردم،تا جایی که حافظه یاری می کند یادم هست بچه های جامعه شناسی درسی داشتند تحت عنوان جامعه شناسی مشاغل که جذابترین بخش این درس برای من فصلی بود که در مورد مشاغل خاص توضیحاتی داده می شد و در انتها وکلا،قضات،اطباء و مهندسان راجزء مشاغل خاص معرفی ،سپس صاحبان این حِرف را افراد تاثیرگذار جامعه وقابل احترام معرفی می کرد.

دیروز

سیدمحمود علیزاده طباطبایی درباره نحوه ورودش به پرونده مرگ قاضی منصوری به روزنامه «اعتماد» گفت: برادر، خواهرها و همسر قاضی منصوری به سراغ او رفته و به او گفته‌اند که آقای شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تاکید کرده که باید وکیل بگیرند.

دیروز

برنا نوشت: مینو محرز گفت:هر کشوری هر نوع واکسن تاییده شده‌ای که دارد موثر است و باید تزریق کرد چرا که باید سطح ایمنی دنیا بالا برود.

پریروز

مهر نوشت: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در ارتباط با تازه ترین تصمیمات برای دسترسی به واکسن کرونا در کشور، توضیحاتی ارائه داد.

پریروز

ژاپن برای مبارزه با شیوع کرونا جریمه‌های سنگین مالی و زندان در نظر می‌گیرد.

پریروز

پیش از ورود به اتاق ،منشی با اشاره ی دست مانع ورودم به اتاق شد و گفت: مراجعه کننده ای داخل اتاق منتظر نشسته.تا خواستم بابت نقض روال کار دفتر به وی تذکر دهم یادداشتی به دستم داد:سلام اگر ممکن هست پیش از انکه آقای وکیل بخواهند کارشان را شروع کنند این پاکت و بهشون بدهید تا قبل از دیدن بنده مطالعه کنند که اگر براشون ممکن بود با شرایطی که براشون شرح دادم وکالت دخترم و قبول کنند.

پریروز