ایران آنلاین |
۲ هفته پیش

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در پرو ایران آنلاین

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در پرو

مردم پرو امروز (یکشنبه) در انتخاباتی که رای‌دهندگان را به لحاظ طبقه و جغرافیا شدیدا دچار تفرقه و دودستگی کرده، رئیس جمهور جدید کشورشان را انتخاب می‌کنند؛ به طوری که شهروندان شهری و با درآمد بالا "کیکو فوجیموری" از جناح راست را ترجیح می‌دهند در حالی که فقرای روستایی از "پدرو کاستیو" از جناح چپ حمایت می‌کنند.

 رای‌گیری‌ها در دور دومانتخابات ریاست جمهوریقرار است امروز هفت صبح به وقت محلی (۱۲ گرینویچ) در اکثر ۱۱ هزار و ۷۰۰ پایگاه رای‌گیری این کشور آغاز شود و نتایج رسمی قرار است ۲۳:۳۰ به وقت محلی (روز دوشنبه ساعت ۰۴:۳۰ به وقت گرینویچ) منتشر شود.

این رای‌گیری چند روز پس از آن رخ می‌دهد کهآمار مرگ و میر کرونادر پرو سه برابر شده است. پرو در حال حاضر بالاترین نرخ مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را دارد. 

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که فوجیموری با اختلاف اندکی از کاستیو پیشتاز است.

کیکو فوجیموری ۴۶ ساله، دختر آلبرتو فوجیموری،رئیس جمهور سابق مجبوس پرو، وعده داده تا ثبات اقتصادی و سیاست‌های حامی بازار آزاد را در پرو حفظ کند و همچنین پدرش را که به خاطر نقض‌های حقوق بشر محبوس شده، عفو کند.

پدرو کاستیو ۵۱ ساله، معلم دبستان و رهبر اتحادیه از حمایت فقرای روستایی پرو برخوردار است و سرمایه‌گذاران را نگران کرده است. وی متعهد شده تا بخش معدن را ملی کند، مقررات مربوط به مالیات کمپانی‌های چندملیتی را تغییر دهد و قانون اساسی پرو را اصلاح کند.

پرو در دو دهه اخیر شاهد تحت تعقیب یا پیگرد قرار گرفتن پنج رئیس جمهور سابق این کشور به اتهامات فساد بوده است و همین امر باعث شده تا بی‌اعتمادی عمیقی در بین مردم پرو نسبت به سیاستمداران شکل بگیرد.

نتایج شانه به شانه این انتخابات درصورتی که باعث شود انتخاب برنده زمان‌بر باشد، ممکن است منجر به بی‌ثباتی و تنش شود.ایسنا #‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کیهان نوشت: آقای روحانی در حالی از کارنامه درخشان دولت در زمینه اقتصادی سخن می‌گوید که قیمت اغلب کالاهای خوراک در یک سال گذشته 50 تا 100 درصد افزایش داشته است.

یک ربع پیش

یک مقام بلندپایه دولت ایالات متحده از آمادگی هیأت مذاکره کنندگان این کشور برای بازگشت به وین جهت انجام هفتمین دور از گفتگوهای غیرمستقیم با ایران خبر داد.

یک ربع پیش

سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه از شب سخت اما زیبای تیمش در دیدار برابر پرتغال سخن گفت.

یک ربع پیش

حدود ۲۰۰ نفر از نوجوانان ورزشکار کشور و ۲۵ داور و ناظر در این مسابقات حضور دارند که تمامی زمینه های لازم به‌ویژه تامین خوابگاه مورد نیاز باید برای این تعداد ورزشکار مهیا شود.

یک ربع پیش

در حالی که بیش از ۴۵ درصد شهروندان آمریکا به صورت کامل در برابر بیماری کووید - ۱۹ واکسینه شده‌اند، اما این میزان در سطج جهان تنها ۱۰ درصد برآورد می‌شود.

یک ربع پیش

بازار فال و فال‌گیری همیشه گرم‌ بوده و حتی کرونا هم از گرمی این بازار کم نکرده است، فقط با کمی تفاوت سیستم‌های نوبت‌دهی دستخوش تغییر شده‌اند.

یک ربع پیش

شورای نگهبان صحت سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را مورد تایید قرار داد.

یک ربع پیش

رئیس ستاد انتخابات کشور، از نتایج تکمیلی انتخابات ریاست جمهوری خبر داد که مطابق آن، آرای سیدابراهیم رئیسی از مرز 18 میلیون عبور کرد.

یک ربع پیش

یکی از مسئولان باشگاه استقلال در این رابطه به خبرورزشی گفت: شاید در داخل استقلال اختلاف نظر یا سلیقه‌های متفاوت وجود داشته باشد ولی این مسائل داخلی بوده و وقتی پای منافع باشگاه به میان می‌آید، همه باید کنار همدیگر قرار بگیریم.

یک ربع پیش

شنیده ها حاکی از آن است که شاید رشید مظاهری یا بوژیدار رادوشوویچ در فصل بعد زردپوش شوند.

یک ربع پیش

ایران خودرو، برنامه پیش فروش دو محصول خود را از امروز پنجشنبه سوم تیرماه به مدت سه روز به اجرا می گذارد.

یک ربع پیش

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اظهارات اخیر مطرح شده از سوی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران درباره موافقت حاصل شده در مذاکرات وین پیرامون لغو برخی تحریم ها را رد کرد.

یک ربع پیش

رونالدو به لطف دو پنالتی برابر فرانسه توانست به رکورد 109 گل علی دایی برسد.

یک ربع پیش

ستاره با تجربه تیم ملی فوتبال فرانسه از درخشش و دبل برابر پرتغال خوشحال است.

یک ربع پیش

حکایت کپی خودروسازان چینی از خودروهای دیگر کشورها حکایت جدیدی نیست، اما هر از گاهی آنها دست به کپی کردن خودروهای معروف و شاخص صنعت خودرو جهان هم می زنند.

یک ربع پیش

بیشتر...