بیتوته |
6 روز پیش

بیوگرافی تصاویر فریبا ترکاشوندتصاویر فریبا ترکاشوند , فریبا ترکاشوند در فیلم رسوائی,فریبا ترکاشوند

فریبا ترکاشوند

 

بیوگرافی فریبا ترکاشوند بازیگر ایرانی

فریبا ترکاشوندمتولد سال 1350 می باشد که در بروجرد لرستان چشم به جهان گشود. وی بازیگر سینما ، تلوزیون و تئاتر می باشد. علاوه بر این ، فریبا ترکاشوند مهارت خوبی در نوشتن نیز دارد به گونه ای که تا به حال چند فیلم نامه و رمان نیز نوشته است.

چکیده ای از بیوگرافی فریبا ترکاشوند:

نام اصلی : فریبا ترکاشوند

تاریخ تولد : 22 بهمن ماه 1350

محل تولد : شهرستان بروجرد استان لرستان

پیشه : بازیگر سینما ، تلوزیون و تئاتر

تاریخ فعالیت : از سال 1379 تاکنون

 

تصاویر فریبا ترکاشوند , فریبا ترکاشوند در فیلم رسوائی,فریبا ترکاشوند

زندگی نامه فریبا ترکاشوند بازیگر فیلم ساعت شنی

 

بیوگرافی فریبا ترکاشوند

فریبا ترکاشوندفارغ التحصیل رشته ادبیات فارسی می باشد. وی مدرک کارشناسی این رشته را دارد و فعالیت بازیگری را از سال 1379 اغاز کرد.

وی تاکنون در سریال ها و فیلم های سینمایی زیادی بازی کرده است. او هیچ نسبتی با آزیتا ترکاشوند ندارد و به گفته او فقط همشهری هستند و تشابه فامیلی دارند.

 

فریبا ترکاشوند در سال 1380 فیلمنامه نویسی سریال عروج را بر عهده گرفت. این سریال به کارگردانی سیروس مقدم فیلم مناسبتی ماه مبارک رمضان بود.

به گفته فریبا ترکاشوند ، او بیش از 3 فیلمنامه نوشته است که از او دزدیده شده است. او می گوید "البته اشتباه از خودم بود که آن فیلمنامه ها را ثبت نمی کردم". او اکنون در حال نوشتن رمانی به نامه خورشید خانم است.

ترکاشوند 2 پسر به نام های نیما و آرمان دارد.

 

عکس های فریبا ترکاشوند , فریبا ترکاشوند و فرزندانش ,فریبا ترکاشوند فیلم

فریبا ترکاشوند و پسرانش

 

آغاز فعالیت بازیگری فریبا ترکاشوند و تجربه آن

فریبا ترکاشوند : پیش از اینکه به کلاس های بازیگری بروم ، در 2 فیلم "اقای رئیس جمهور " و "شب برهنه" به کارگردانی سعید سهیلی نقش بازی کردم. این فعالیت من برای سال های 79 و 80 است. البته فیلم شب برهنه 2 سال توقیف شده بود.

 

پس از آن فیلم ها به کلاس های بازیگری سوره رفتم. یک روز که در حال بالا رفتن از پله ها بودم ، گروهی از فیلم بردار ها را دیدم که از من خواستند یک تست بازیگری بدهم.

بعد از اینکه تست دادم ، از من پرسیدند می توانم با لهجه کردی صحبت کنم؟ و من هم گفتم بله و ان فیلم اولین فیلم سریالی بود که بازی کردم و هیچوقت فراموش نخوام کرد که دستمزدم 15 هزار تومن در روز بود."

 

فریبا ترکاشوند در دادستان ,  تصاویر فریبا ترکاشوند

فریبا ترکاشوند بازیگری را با درامد روزانه 15 هزار تومن شروع کرد

 

 تصاویر فریبا ترکاشوند , فریبا ترکاشوند در فیلم رسوائی,فریبا ترکاشوند

حضور فریبا ترکاشوند در مستند دست بافته های مادرم

 

حضور فریبا ترکاشوند در مستند دست بافته های مادرم

این مستند به دست علی فتح لایق زاده ساخته شده و به گفته وی این مستند روایتی از شادی ، عشق و غم زنان عشایری در تار و پود گلیم و گبه و جاجیم است که یک میراث روبه فراموشی است.

فریبا ترکاشوند در این مستند با جمعی از هنرمندان نیز حضور داشته است.

 

ماجرای حذف فریبا ترکاشوند از اخراجی ها 

فیلم سینمایی اخراجی های 1، 70 دقیقه اضافه داشت و فریبا ترکاشوند به همراه لیلا بلوکات و مریلا زارعی در همان 70 دقیقه ای بازی می کردند که حذف شد. 

بعد ها اعلام شد یک قسمت از اخراجی ها به نام اخراجی 1.5 وارد بازار شده که همان 70 دقیقه حذف شده را به نمایش می گذارد.

 

تجربه ایفای نقش در سریال عکاسخانه

عکاسخانه هنگامی که اکران شد ، پربیننده ترین سریال سال محسوب شد. در ان فیلم طنز فریبا ترکاشوند و علی فروتن برای خنداندن مردم تمام تلاش خود را کردند و اثر بخش هم بود.

 

فریبا ترکاشوند و فرزندانش ,فریبا ترکاشوند فیلم , فریبا ترکاشوند در دادستان

فریبا ترکاشوند به همراه علی فروتن

 

فریبا ترکاشوند: "از تجربه خود چنین می گوید : یکی از خاطره انگیز ترین فیلم هایی که بازی کردم این فیلم بود. در این فیلم من یک اثر نمونه از گویش بروجردی به جا گذاشتم که صد در صد برایم خاطره انگیز بود. 

اگر بخواهم یک عیب از فیلم عکاسخانه بگیرم این بود که طوری در ان نقش گریم شده بودم که سنم خیلی بیشتر ظاهر شده بود و به همین دلیل من تا 2 سال هیچ پیشنهاد کاری نداشتم."

 

عاشق بروجرد هستم

ترکاشوند از علاقه اش به بروجرد چنین می گوید : "دلم برای بروجرد خیلی تنگ می شود. اگر روزی بخواهم از تهران مهاجرت کنم 100 در صد به بروجرد می روم. هم شهرم را دوستم دارم و گویشم را به همین دلیل بیش تر از همه دوست دارم به انجا برگردم. شاید باورتان نشود در اغلب کار ها از بس بروجردی حرف زدم همه عوامل و بازیگران لُر می شدند."

 

همکاری ترکاشوند با مسعود ده نمکی 

فریبا ترکاشوند برای 3 بار با مسعود ده نمکی همکاری می کند. وی در اولین سریال پلیسی مسعود ده نمکی به نام دادستان حضور دارد.

 

بیوگرافی فریبا ترکاشوند  , عکس های فریبا ترکاشوند ,فریبا ترکاشوند

ترکاشوند برای 3 بار با مسعود ده نمکی همکاری کرده است

 

دادستان در سال 1399 روی انتن رفت و در این سریال نیز فریبا ترکاشوند به خوبی نقش خود را اجرا کرد.

 

حضور فعال در اینستاگرام 

فریبا ترکاشوند در اینستاگرام حضوری فعال دارد. به اینگونه که تاکنون بیش از 500 تصویر منتشر کرده است. او علاقه زیادی به طبیعت دارد که به راحتی از پست و استوری هایش مشخص می شود. وی بیش از هزاران نفر دنبال کننده دارد.

 

علت کم کاری فریبا ترکاشوند و نظر او درباره پوشش هنرمندان در جشنواره فیلم فجر 

خانم ترکاشوند در مصابه ای که با برخی از خبرگذاری ها داشته است می گوید : به دلیل اینکه پیشنهادات و فیلمنامه ها به شدت ضعیف شده اند و از طرفی دستمزد بسیاری پایینی نیز دارند موجب کم کاری من و بازیگران امثال من شده است.

 

فریبا ترکاشوند , بیوگرافی فریبا ترکاشوند و همسرش , زندگینامه ی فریبا ترکاشوند

علت کم کاری فریبا ترکاشوند ، دستمزد های کم و نقش های ضعیف است

 

همچنین افزود : دستمزد های بالا فقط مختص عده خاصی از بازیگران است به همین دلیل بسیاری از بازیگران پیشکسوت بیکار و خانه نشین شده اند.

فریبا ترکاشوند درباره پوشش هنرمندان گفت : در یک رویداد عمومی و جمعی چارچوب و قواعد آن باید رعایت شود. نظر من را بخواهید پوشش و حجاب باید دلی باشد.

 

جدول فیلم های سینمایی فریبا ترکاشوند 

شب برهنه - 1380  اخراجی ها - 1385

 

رسوایی - 1391 
 بینظیر - 1399

 

  

 

مجموعه های تلوزیونی فریبا ترکاشوند

 مهمانی از بهشت - 1379

 

شاید برای شما هم اتفاق بیوفتد سرزمین رویاها - 1381 
 عکاسخانه مصورالچهره - 1381

 

نقش بر آب - 1381 عکاسخانه - 1381 
 خون بها - 1385

 

 تا صبح - 1385

 

ساعت شنی - 1386 
دارا و ندار - 1389 بیگانه ای با من است - 1399 دادستان - 1399 

 

ایفای نقش در فیلم مستند 

فریبا ترکاشوند علاوه بر فیلم های سینمایی و تلوزیونی که به خوبی ایفای نقش کرده است ، در یک مستند به نام دست بافته های مادریم نیز ایفای نقش کرده است.

 

آلبوم تصاویر فریبا ترکاشوند

 

فریبا ترکاشوند در دادستان ,  تصاویر فریبا ترکاشوند , فریبا ترکاشوند در فیلم رسوائی

ترکاشوند به همراه جمعی از دوستان در کنسرت مهاجر

 

بیوگرافی فریبا ترکاشوند  , عکس های فریبا ترکاشوند , فریبا ترکاشوند و فرزندانش

تصویر ترکاشوند در کنار استاد اکبر زنجانپور و محمد شیری

 

گردآوری:بخش بازیگران بیتوته

 #‌بازیگران منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

صهبا شرافتی، بیوگرافی صهبا شرافتی ، صهبا شرافتی با همسرش ، صهبا شرافتی کیست ، عکس های صهبا شرافتی ، صهبا شرافتی بازیگر ، صهبا شرافتی بازیگر ن خ ، صهبا شرافتی قد ، صهبا شرافتی اینستاگرام ، زندگی نامه صهبا شرافتی ،

16 ساعت پیش

بیوگرافی نسرین مرادی ، نسرین مرادی ، نسرین مرادی و همسرش ، نسرین مرادی و کامبوزیا پرتوی ، عکس های نسرین مرادی ، نسرین مرادی بازیگر ، زندگی نامه نسرین مرادی ، همسر نسرین مرادی ، نسرین مرادی بازیگر نون خ ، نسرین مرادی اینستاگرام ،

1 روز پیش

بیوگرافی علی صالحی ، تصاویر علی صالحی ، تصویر علی صالحی ، فیلم های تلوزیونی علی صالحی ، عکس های علی صالحی ، سید علی صالحی بازیگر ، علی صالحی و مجید صالحی ، فیلم های علی صالحی ، علی صالحی و مادرش ، علی صالحی قد ، علی صالحی بازیگر نون خ ،

3 روز پیش

بیوگرافی سعید امیر سلیمانی ، سعید امیر سلیمانی،تصاویر سعید امیر سلیمانی،سعید امیر سلیمانی و همسرش،فیلم قدیمی سعید امیر سلیمانی ، زندگی نامه سعید امیر سلیمانی، خانواده امیر سلیمانی ، مادر کمند امیر سلیمانی ، عکس های سعید امیر سلیمانی ، سعید امیر سلیمانی و همسرش ، سعید امیر سلیمانی و فرزندانش ،

۱ هفته پیش

خسرو احمدی ، زندگی نامه خسرو احمدی ، بیوگرافی خسرو احمدی ، خسرو احمدی بازیگر ، علت لاغری خسرو احمدی ، تصاویر خسرو احمدی ، خسرو احمدی و همسرش ، فیلم های خسرو احمدی ، خسرو احمدی و پسرانش ، خسرو احمدی بازیگر سینما ،

۱ هفته پیش

بیوگرافی علی سلیمانی ، عکس علی سلیمانی ، علی سلیمانی ، زندگی نامه علی سلیمانی ، بیوگرافی علی سلیمانی بازیگر ، علی سلیمانی هنرپیشه،فیلم شناسی علی سلیمانی،علی سلیمانی تئاتر،همسر علی سلیمانی ، علی سلیمانی و همسرش ،

۱ هفته پیش

بیوگرافی آدرینا صادقی ، آدرینا صادقی ، عکس های آدرینا صادقی ، اینستاگرام آدرینا صادقی ، آدرینا صادقی بازیگر سریال احضار ، بازیگر نقش مائده در سریال احضار ، آدرینا صادقی و همسرش ، آدرینا صادقی سن ، آدرینا صادقی بازیگر اینستا ، عکس جدید آدرینا صادقی ،

۱ هفته پیش

بیوگرافی اصغر نقی زاده ، زندگی نامه اصغر نقی زاده،اصغر نقی‌زاده،عکس اصغر نقی زاده ، اصغر نقی زاده و همسرش ، فیلم های اصغر نقی زاده ، اصغر نقی زاده بازیگر ایرانی ، مصاحبه با اصغر نقی زاده ، اصغر نقی زاده خاطرات جنگ ،

۱ هفته پیش

محمود مقامی ، بیوگرافی محمود مقامی ، عکس های محمود مقامی ، محمود مقامی بازیگر ، زندگی نامه محمود مقامی ، همسر محمود مقامی ، عکسهای محمود مقامی و همسرش ، محمود مقامی در کیمیا ، محمود مقامی و پسرش ، وضعیت تاهل محمود مقامی ،

۱ هفته پیش

بیشتر...