خبرگزاری رضوی |
۲ هفته پیش

شروع پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در کرمان رضوی

آغاز پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در کرمان
به گزارشخبرگزاری رضوی،روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اعلام این خبر افزود: بخش استانی پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان" تجسم هنر" با برپایی نمایشگاه آثار ۱۲نفرازهنرمندان کرمانی در بخش های نقاشی، گرافیک، نقاشی خط، خوشنویسی، عکس، کاریکاتور، نگارگری و هنر مفهومی در ۸ گالری از موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برگزارخواهد شد.
وی افزود: این نمایشگاه با ۹۰ اثر روز پنج شنبه راس ساعت ۱۶ افتتاح خواهد شد و تا ششم اسفند ماه در معرض تماشای عموم قرار میگیرد.
محسن روحی این رویداد را سرآغاز برنامه های فرهنگی و هنری دهه مبارک فجر در کرمان دانست و گفت: گرامیداشت یاد هنرمند فقید و متعهد استان، استاد محمد امیرزاده سلجوقی ، برپایی نشست های هنری و تقدیر از فعالان هنر تجسمی استان از دیگر برنامه های این دوره از جشنواره خواهد بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: این جشنواره که برآمده از مفاهیم و مبانی معرفتی انقلاب اسلامی است بتواند آوردگاه مناسبی در جهت ارائه توانمندی های هنرمندان استان پهناور کرمان باشد. اگر چه تعدادی از هنرمندان استان به صورت مستقیم در بخش رقابتی جشنواره شرکت کرده و آثار خود را ارسال نموده اند اما بخش تجسم هنر یکی از بخش های ویژه و قابل اعتنای این رویداد است که به برپایی نمایشگاه آثار هنرمندان در استانهای مختلف کشور اختصاص دارد که در راستای سیاست تمرکز زدایی و توجه به استعدادهای جوان اقصی نقاط کشور و تحقق شعار ایران فقط تهران نیست برگزار می گردد.
وی تصریح کرد: هنرمندان فعالی که در این نمایشگاه فرصت حضور پیدا کرده‌اند بخشی از جریان هنر روز استان را به نام خود ثبت کرده و نمایندگی می‌کنند و این نمایشگاه فرصتی مغتنم است تا با رویکردی متعهدانه، رویداد هنرهای تجسمی فجر را در شان نام انقلاب اسلامی گرامی بداریم .
محسن روحی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از مدیر موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان که به عنوان مدیر هنری این نمایشگاه تلاش خود را در گرد آوری و انتخاب و ارائه بهترین آثار هنرمندان در نمایشگاه کرده است ابراز امیدواری کرد، توانایی های هنری جوانان استان بیش از پیش فرصت بروز و ظهور یابد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در پایان ضمن قدردانی از هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه، از علاقمندان به هنرهای تجسمی دعوت کرد که در ایام دهه مبارک فجر به تماشای آثار هنرمندان استان بنشینند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...