آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس با حضور رییس جمهوری برگزار می شود

آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس با حضور رییس جمهوری برگزار می‌شود
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: آیین تجلیل و تکریم از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت با سخنرانی رییس ‌جمهوری در تهران و ارتباط تصویری با همه استان‌ها روز سه‌شنبه (سی شهریور) برگزار می‌شود.

به گزارشسراج24؛ سردار بهمن کارگر روز چهارشنبه در نشست خبری گرامیداشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت گفت: شعار امسال  «ما مقتدریم» است که این شعار در تمام برنامه‌ها به عنوان شعار اصلی و اساسی خواهد بود.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اضافه کرد: برگزاری آیین تجلیل و تکریم از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت با سخنرانی آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری در تهران و ارتباط تصویری با ۳۱ استان کشور روز سه شنبه ۳۰ شهریور برگزار می‌شود.

سردارکارگر یادآور شد: افتتاح نمایشگاه ملی «در لباس سربازی» (نقش مقام معظم رهبری "مدظله العالی" در دفاع مقدس) در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از سوی رییس جمهوری افتتاح می‌شود.

وی در  ادامه تعداد کل برنامه‌های سازمانها و نهادها در هفته دفاع مقدس  را ۳۲۰۰ برنامه اعلام کرد و گفت:  برگزاری ۷۰ برنامه رونمایی کتاب شامل ۴۵۱ عنوان کتاب،  ۲۰۰ همایش  نثار گل و عطرافشانی بیش از ۱۹۰۰۰ گلزار شهدا، ۸۹۷ مراسم تکریم و تجلیل از خانواده شهدا ایثارگران و فعالین حوزه دفاع مقدس،  ۵۱ جشنواره با موضوعات مختلف از جمله برنامه‌ها است.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برگزاری بیش از ۱۴۵ یادواره شهدا، برگزاری ۱۰۱ مراسم شب شعر و خاطره،  برگزاری ۲۷ اجرای تئاتر خیابانی،  برگزاری ۳۲۱ مسابقه فرهنگی، هنری و ورزشی و انجام ۴۴۲ مورد برنامه سازی و تولید محتوا در فضای مجازی را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس عنوان کرد.

سردارکارگر در ادامه با اشاره به ستادهای گرامیداشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت گفت: نیروهای مسلح ۱۸ ستاد، وزارت خانه‌ها و سازمان‌های کشوری ۲۸ ستاد،  استانی ۳۱ ستاد، شهرستانی ۴۰۰ ستاد که در مجموع ۴۷۷ ستاد با برگزاری  برنامه‌های متنوع هفته دفاع مقدس را گرامی می‌دارند.

وی ادامه داد: در نیروهای مسلح معاونان هماهنگ کننده نیروهای مسلح مسئولیت ستادهای این نیرو را برعهده دارند . در وزارتخانه‌ها یکی از معاونان وزیر این مسئولیت را بر عهده دارد و در سازمان‌ها نیز یکی از معاونان رئیس سازمان ریاست ستاد را بر عهده دارد. همچنین در استان‌ها، استاندارها مسئول ستاد هستند و در شهرستان‌ها نیز فرمانداران مسئولیت این ستاد را بر عهده دارند.

رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت گفت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تکریم پیشکسوتان جهاد و مقاومت، از سال ۱۳۹۶ از تعداد ۵۰۰ نفر از فرماندهان لشکر و هم‌تراز و در سال ۱۳۹۷، از تعداد ۲۰ هزار نفر از فرماندهان تیپ و هم‌تراز و در سال ۱۳۹۸ از تعداد ۲۰۰ هزار نفر از فرماندهان گردان و هم‌تراز تقدیر و تجلیل صورت گرفت.

وی گفت: در هفته دفاع مقدس سال ۱۳۹۹ طی یک مراسم بزرگ و سراسری که با ارتباط تصویری زنده با فرمانده معظم کل قوا برگزار شد، از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت تجلیل کردیم و در این مراسم از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بهره مند شدیم و امسال با حضور رییس جمهور این مراسم برگزار می شود .

‌وی در ادامه گفت: رونمایی از اثر فاخر و ملی کتاب « پسر تفتان »، ضبط مراحل نهایی پوئم سمفونی اروند،  برگزاری مرحله استانی پنجمین جشنواره ملی فانوس، برگزاری مرحله استانی چهارمین جشنواری ملی ترنم فتح و برگزاری مرحله استانی دومین جشنواره ملی تئاتر سنگر، تولید مستند فرزندان روح الله ، نقاشی چهره شهید به همراه زندگینامه (مربوط به شهیدان والامقام:فضل الله محلاتی، منصور ستاری، علی هاشمی، جواد خداکرم، هاشم ساجدی، قاسم سلیمانی) از دیگر برنامه هفته دفاع مقدس است.

وی برگزاری پانزدهمین نشست تخصصی خاطره نگاری دفاع مقدس به صورت مجازی، برگزاری نشست تخصصی نقد کتاب « از خاک تا افلاک » ( اشعار برگزیده بیست و دومین کنگره شعر دفاع مقدس)، برگزاری نشست تخصصی نقد کتاب یوسف ( داستان های برگزیده نهمین جشنواره جایزه ادبی یوسف)، برگزاری مراسم شب شعر شاعران رزمنده روحانی انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس و مقاومت و تولید پوستر گرامیداشت هفته دفاع مقدس و انتشار از طریق آگهی روزنامه های کثیر الانتشار رونمایی از کتاب شهدای روحانی ترور را از دیگر برنامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد.
سردار کارگر برگزاری نشست تخصصی شاعران و مداحان روحانی با موضوع دفاع مقدس برپایی نمایشگاه اسنادی مجازی از تصاویر عملیات کمان ۹۹، برگزاری جلسات گروههای اندیشه ورز در حوزه های هنرهای نمایشی، موسیقی و سینمای دفاع مقدس مجموعه مستند های "روایت معیار" دفاع مقدس با مشارکت سازمان صدا و سیما (در حال تولید)،  مجموعه مستند- انیمیشن عملیات های دفاع مقدس با مشارکت سازمان صدا و سیما ،  برگزاری مراسم تجلیل از خانواده شهدای سلامت
اجرای طرح سلاله ها برای دانش آموزان مدارس (آشنایی دانش آموزان با سیره شهدا)، تجلیل از همسران فرماندهان دوران دفاع مقدس ، برگزاری مراسم تجلیل از عوامل طرح بانوان طلایه داران شفا،  و برگزاری کارگروه شعر دفاع را از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس اعلام کرد.

وی در ادامه به برنامه های ارتش در هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: تهیه اینفوگرافی و انتشار در فضای مجازی از عملیات‌های مهرماه (میمک، سومار، پل کرخه، ثامن‌الائمه، مسلم‌بن عقیل، والفجر ۴، عاشورا و نصر۸)، برگزاری رزمایش کمک‌های مؤمنانه با نام طرح شهید سرلشکر حسن آبشناسان ،برگزاری مراسم گرامیداشت عملیات اولین پاسخ (انتقام) و تجلیل از  پیشکسوتان دفاع مقدس، برگزاری مراسم گرامیداشت عملیات ۱۴۰ فروندی با تجلیل از شرکت کنندگان در این عملیات، برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان اداره بهداشت ارتش و کادر درمان مبارزه با کرونا، برگزاری میزگرد بررسی پشتیبانی هوایی از عملیات ثامن الائمه (ع)و تجلیل از سربازان نمونه در سراسر یگان‌های ارتش به مناسب ۴ مهرماه روز سرباز از جمله برنامه های ارتش در این هفته است.

سردار کارگر به برنامه های سپاه پاسداران  اشاره کرد و افزود:  برگزاری یادواره شهدا، بازسازی عملیات های مهم دفاع مقدس در برخی استانهای محوری، برگزاری مراسم تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، دیدار و سرکشی از خانواده معظم شهدا، برگزاری مراسم تجلیل از خانواده معظم شهدای مدافع سلامت، برپایی نمایشگاه عکس دفاع مقدس در نواحی و حوزه های بسیج و عطرافشانی و نثار گل به مرقد مطهر شهدای دفاع مقدس و مقاومت برنامه های سپاه در هفته دفاع مقدس است. 

رییس ستاد مرکزی گرامیداشت مناسبت های ملی دفاع مقدس و مقاومت در ادامه به برنامه های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: تجلیل از خانواده معظم شهدا،ایثارگران،جانبازان،فرماندهان و سربازان نمونه و پیشتازان عرصه های مختلف دفاع مقدس ، اجرای مراسم عطر افشانی گلزار شهدای گمنام ، رونمایی از تجهیزات جدید دفاعی و تجلیل از فعالان و جهادگران عرصه ایثار و شهادت و مقاومت از مهمترین برنامه های این وزارتخانه است. 

وی در ادامه رونمایی از ۱۲ دایره المعارف استانی نقش ناجا در دوران دفاع مقدس، تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان ناجا با اعطای کارت ایثار و رزمندگی، تجلیل از خانواده های معظم شهدا، جانبازان، سربازان و مدافع سلامت در ناجا، تجلیل از ۱۲۰ نفر از فرماندهان دوران دفاع مقدس ( شاجا، ژاجا و کمیته) را از جمله برنامه های مهم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد. 

سردار کارگر برگزاری مراسم میهمانی لاله ها در ۱۹۰۰۰ گلزار شهدا با قرائت پیام مقام معظم رهبری،  همایش ویلچررانی و دوچرخه سواری و پیاده روی از حرم حضرت عبدالعظیم (ع) تا حرم حضرت امام (ره)، برگزاری اجلاسیه ۳۰۰۰ پیام آوران ایثار، برگزاری تقدیر از مدافعان سلامت و پزشکان نخبه شاهد و ایثارگر و  برگزاری کنگره لاله های سفید ( شهدای منا) را از برنامه های بنیاد شهید و امور ایثارگران در هفته دفاع مقدس اعلام کرد.منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، برای بسیاری از داوطلبان کنکور، میزان شهریه شبانه یا نوبت دوم مورد سوال واقع می شود. رشته محل های شبانه یا نوبت دوم، رشته محل هایی هستند که در دانشگاه های دولتی برگزار می شوند ولی دانشجو باید بابت تحصیل در رشته محل های شبانه یا نوبت دوم شهریه بپردازد.

دیروز

زنان باردار در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به ویروس کرونا نیستند ولی در صورت ابتلا، احتمال بروز بیماری شدیدتر در آن‌ها وجود دارد. بنابراین سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند زنان باردار نیز واکسن بزنند. 

دیروز

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

دیروز

پیش‌فروش جدید تارا به زودی آغاز می‌شود, بر اساس اطلاعات به‌دست آمده، طرح جدید پیش‌فروش تارا، جدیدترین محصول ایران‌خودرو آغاز می‌شود.

دیروز

قیمj بیت کوین در ساعت 12 و 30 دقیقه صبح به وقت ایران روی 47 هزار و 167 دلار قرار داشت و تغییرات قیمتی آن در 24 ساعت و 7 روز گذشته مثبت بود.

دیروز

وام ارزان با سود پایین/ شرایط وام جدید بانک ملی چیست؟

دیروز

ناصر فریادشیران معاون ورزشی باشگاه استقلال می‌گوید مجریان برنامه فوتبال برتر خارج از اصول حرفه‌ای رفتار می‌کنند.

دیروز

مسئول روابط عمومی وارد کنندگان موبایل درباره ماجرای غیرفعال شدن موبایل‌های «شیائومی» در ایران توضیحاتی ارائه کرد.

دیروز

شکری نیا گفت: شبکه سپهر ویژه برنامه «سین» را با هدف معرفی برنامه‌ های شاخص شبکه‌ ها و بخش های مختلف صداوسیما تولید می‌ کند.

دیروز

معاون ورزشی باشگاه استقلال به شدت از رفتار دو مجری گلایه دارد و در مصاحبه‌ای به دلایل آن پرداخت.

دیروز

روز قبل خبر رسید که گوشی‌های شیائومی در برخی از کشورها از جمله ایران به صورت خودکار غیرفعال می‌شود. دلیل این مساله تحریم اعلام شده بود. اما حالا انجمن واردکنندگان موبایل می‌گوید فقط برخی از گوشی‌های شیائومی لاک می‌شود. اما کدام‌ها؟

دیروز

حمید استیلی به علت پارگی مینیسک زیر تیغ جراحان رفت و زانوی آسیب دیده خود را جراحی کرد.

دیروز

​بانک صادرات ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد سهامداران شرکت دامداری «تلیسه نمونه» با نماد «تلیسه» می‌توانند از روز دوشنبه ٢٢ شهریورماه ١٤٠٠ به مدت یک سال برای دریافت سود سهام این شرکت در سال مالی منتهی به ٣٠ اسفندماه ٩٩ به شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور مراجعه کنند.

دیروز

رئال مادرید فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا را با پیروزی آغاز کرد و در خانه اینتر با یک گل بازی را به سود خود به پایان رساند. پورتو هم در حضور طارمی یک تساوی ارزشمند را برابر اتلتیکو مادرید در اسپانیا کسب کرد.

دیروز

مهاجم سرشناس پاری سن ژرمن در دیدار برابر کلوپ بروژ مصدوم شد و نتوانست به بازی ادامه دهد.

دیروز

بیشتر...