خبرگزاری ایسنا |
6 ماه پیش

حزب الله لبنان: آمریکا عربستان جنگ اقتصادی علیه لبنان به راه انداخته اند ایسنا

حزب‌الله لبنان: آمریکا و عربستان جنگ اقتصادی علیه لبنان به راه انداخته‌اند

حزب‌الله لبنان، آمریکا و عربستان را به انجام جنگ اقتصادی و مالی علیه لبنان متهم کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، علی دعموش، معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در خطبه‌های نماز جمعه خاطرنشان کرد، یک جنگ شوم اقتصادی و مالی توسط دولت‌های آمریکا و عربستان علیه لبنان اجرا شده است که در آن از تمامی تسلیحات و وسایل به منظور تحت فشار قرار دادن شهروندان لبنانی‌ برای تغییر گزینه‌های سیاسی و انتخاباتی آنها تحت تاثیر گرسنگی، نگرانی و ترس استفاده می‌کنند.

دعموش همچنین تصریح کرد، از جمله شیوه‌ها و ابزاری که دولت‌های آمریکا و عربستان در این جنگ علیه لبنان استفاده می‌کند، دستکاری در نرخ دلار، ممانعت از کمک‌رسانی کشورها و سایر دولت‌ها به لبنان، حمایت از مفسدان در داخل این کشور، عدم اجازه برای محاکمه و بازخواست رئیس بانک مرکزی لبنان، ایجاد مانع در دستیابی به راهکارهای لازم برای بحران‌ها، سیاسی کاری در برخی از پرونده‌های دستگاه قضایی برای ممانعت از محاکمه و بازخواست کسانی است که اموال عمومی و پول سپرده‌گذاران را هدر و اجازه قاچاق اموال به خارج از این کشور را دادند.

وی در ادامه افزود، با اینکه این جنگ علنی و محاصره آشکار دولت‌های آمریکا و عربستان علیه لبنان است، برخی می‌گویند محاصره لبنان کجا است؟ این محاصره ادعایی و دروغ است؟

این مسئول حزب‌الله همچنین تاکید کرد: بازی با نرخ دلار در جنگ انتخاباتی تلاشی ننگین و یک باج‌خواهی ارزان برای لبنانی‌ها است و این بازی و کسانی که مجری آن هستند، کاملاً آشکار شده‌اند. کسانی که با نرخ دلار بازی می‌کنند، مردم را گرسنه نگه می‌دارند و از بحران این کشور برای تحت فشار قرار دادن لبنانی‌ها در تغییر گزینه‌های سیاسی آنها سوء استفاده می‌کنند،‌ کاملا مشخص و معروف هستند؛ در رأس این اشخاص حزب نیروهای لبنانی است که سمیر جعجع، رئیس آن تصریح کرد: ما را انتخاب کنید تا نرخ دلار ثابت شود.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به گفته شهردار منطقه ۳ مشهد قرار است پروژه تعریض پل دهرود توسط شهرداری مشهد انجام شود.

نیم ساعت پیش

یکی از دلایلی که ممکن است برخی از خوردن برخی میوه‌ها اجتناب کنند این است که می‌ترسند قند موجود در میوه بر سلامت آنان تاثیر منفی بگذارد.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان با بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد علاقه طرفین به‌صورت تلفنی گفتگو کرد.

نیم ساعت پیش

نقش اتفاقات بین المللی و همچنین سیاست خارجی کشور همواره در صنعت و به خصوص بازار خودروی کشور پررنگ بوده است؛ به عنوان یک نمونه کاملاً مشخص از سال ۹۷ و با بازگشت تحریم های بین المللی، خروج خودروسازان خارجی و ممنوعیت واردات، بازار و صنعت خودروی کشور کاملا متحول و آشفته شد.

نیم ساعت پیش

باشگاه لایپزیش با قراردادی ۴ ساله بار دیگر با تیمو ورنر قرارداد بست.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل باشگاه استقلال تهران افراد جدیدی را در پست های مختلف این مجموعه منصوب کرد.

نیم ساعت پیش

منابع خبری بامداد پنجشنبه گزارش دادند، ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۸ بار آتش‌بس یمن را نقض کرده است.

نیم ساعت پیش

کاخ سفید اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا از تصمیم دفتر تحقیقات قدرال برای بازرسی اقامتگاه «دونالد ترامپ» اطلاعی نداشته است.

نیم ساعت پیش

بنیامین ششکو مهاجمی که یونایتدی‌ها به دنبال خریدش بودند به آلمان و تیم لایپزیش رفت.

نیم ساعت پیش

بیشتر...