خبرگزاری تسنیم |
6 روز پیش

تکواندو قهرمانی آسیا شیدایی با شکست در نیمه نهایی، برنزی شد اخبار رزمی اخبار ورزشی تسنیم Tasnim


تکواندو قهرمانی آسیا| شیدایی با شکست در نیمه‌نهایی، برنزی شد

زهرا شیدایی نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم کشورمان در روز نخست بیست و پنجمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسشیا با شکست در دیدار نیمه‌نهایی به مدال برنز رسید.

- اخبار ورزشی -

به گزارشخبرگزاری تسنیم، در ادامه روز نخست از بیست و پنجمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا که از صبح امروز (جمعه 3 تیرماه) در شهر چانچئون کره‌جنوبی در حال برگزاری است، زهرا شیدایی نماینده وزن 57- کیلوگرم در مرحله نیمه‌نهایی با شکست مقابل حریف خود از راهیابی به دیدار نهایی بازماند و دومین مدال برنز تکواندو ایران را کسب کرد.

شیدایی در مبارزات وزن 57- کیلوگرم، ابتدا در دور نخست به استراحت پرداخت و سپس در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف یاسین یارا محمد از اردن رفت و با برتری 2 بر صفر در راند شماری ( 6-4 و 23- صفر) به دیدار نیمه‌نهایی رسید. 

در این مرحله شیدایی برابر لو زون گشی از چین قرار گرفت و با شکست 2 بر صفر در راند شماری (2- 12 و 3 - 13)  از صعود به دیدار نهایی بازماند و مدال برنز را کسب کرد. 

پیش از این نیز دانیال بزرگی در وزن 68- کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز شده بود و ناهید کیانی نیز با برتری مقابل رقبای خود به دیدار فینال وزن 53- کیلوگرم صعود کرد. 

بیست و پنجمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا با حضور 386 تکواندوکار از 34 کشور از 3 تیرماه به مدت 4 روز در کره‌جنوبی برگزار خواهد شد. 

 به گزارش تسنیم، در سیستم راند شماری جدید که از مسابقات گرندپری ایتالیا اجرایی شد، دیگر مانند گذشته مجموع امتیازات مبارزه سه راند ورزشکاران محاسبه نمی‌شود و نتایج هر راند به صورت جداگانه در نظر گرفته می‌شد. هر تکواندوکاری که در پایان راند امتیاز بیشتری کسب کرده باشد، به شرطی که 5 اخطاره نشده باشد، برنده آن راند خواهد شد. یک تکواندوکار برای پیروزی در هر مسابقه نیاز به برتری در دو راند دارد و اگر در پایان راند دوم هر کدام از تکواندوکارها برنده یک راند شده باشند، سرنوشت مبارزه به راند پایانی و سوم می‌کشد و در غیر این صورت نیز تکواندوکاری که دو راند نخست را برده باشد، برنده مسابقه خواهد شد.

در صورت تساوی دو بازیکن در امتیاز در پایان هر راند نیز برنده بر اساس معیارهای 1- هر بازیکنان برای کسب امتیازات خود ضربات چرخشی بیشتری زده باشد 2- هر بازیکنی که ارزش امتیازات بالاتری کسب کرده باشد ( ضربه سر 3 امتیاز، ضربه تنه 2 امتیاز، مشت یک امتیاز، اخطار یک امتیاز) 3- هر بازیکنی که ضربات بیشتری به هوگو وارد کرده باشد، اما امتیاز ثبت نشده باشد ( یعنی ضربه به هوگو وارد شده است، اما برای کسب امتیاز از قدرت کافی برخوردار نبوده است 4- در صورت که هیچ کدام از این شرایط نبود، برنده راند بر اساس نظر داوران با توجه به معیارهایی که بر آنها مشخص شده است، انتخاب خواهد شد. 

تکواندو قهرمانی آسیا| اعتراض ایران به کمیته برگزاری مسابقات/ پومسه‌روهای ایران از دریافت "جام سومی" خوداری کردند

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بازیکن فصل گذشته استقلال به طور رسمی به جمع آبی‌پوشان پایتخت پیوست.

5 ساعت پیش

دزدانی که در ویلای رونالدو به اموال مارکو وراتی دستبرد زده بودند دستگیر شدند.

6 ساعت پیش

از نگاه روانشناسان رویا‌ها محصول عملکرد بخش ناخودآگاه ذهن ما هستند و می‌توانند انعکاسی از عمیق‌ترین نیازها، ترس‌ها و خواسته‌های ما باشند؛ احساساتی که شاید ما در حالت هشیاری چندان توجه و آگاهی‌ای نسبت به آن‌ها نداشته باشیم یا حتی آن‌ها را انکار کنیم.

5 ساعت پیش

کنایه برنامه ویدیوچک به ماجرای انتقال وینگرجوان استقلال به پرسپولیس و بازگشت دوباره به استقلال را ببینید.

5 ساعت پیش

انتقادات سعید عبدولی و پیشنهاد عبدالله روا برای این کشتی گیر را ببینید.

5 ساعت پیش

روایت عبدالله روا از درگیری علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی و پولادگر، معاونت وزارت ورزش بر سر بودجه اختصاص یافته به کشتی را ببینید.

5 ساعت پیش

توضیحات اسماعیل حیدرپور، مدیر عامل باشگاه شهرخودرو درخصوص طلب این باشگاه از پرسپولیس بابت یحیی گل محمدی را ببینید.

5 ساعت پیش

 یک کانال تلگرامی نزدیک به جریان موسوم به انقلابی و ج

6 ساعت پیش

هافبک فصل گذشته تیم سپاهان اصفهان رسماً به استقلال پیوست.

6 ساعت پیش

بیشتر...