خبرگزاری رضوی |
4 روز پیش

موفقیت واکسن جدید سرطان در غلبه بر سد دفاعی تومور رضوی

موفقیت واکسن جدید سرطان در غلبه بر سد دفاعی تومور
به گزارشخبرگزاری رضوی، آنها دریافتند که این واکسن از تومورهای سرطانی در مدل‌های سرطان موش و پستانداران محافظت می‌کند. آنها قصد دارند سال آینده این واکسن را وارد آزمایشات بالینی کنند.
ساخت واکسن‌های سرطان بخش مهمی از تحقیقات سرطان در حدود سه دهه بوده است.
بسیاری از انواع واکسن‌های سرطان تحت تحقیق هستند، از جمله مواردی که پروتئین‌های بیان شده در انواع مختلف سرطان را هدف قرار می‌دهند، و آنهایی که بر اساس جهش‌های تومور فردی شخصی‌سازی می‌شوند.
در حالی که واکسن‌های موجود می‌توانند پاسخ ایمنی را در خون القا کنند، تومورها اغلب از طریق مکانیسم فرار ایمنی از این پاسخ طفره می‌روند.
هدف قرار دادن این مکانیسم ممکن است به محققان در بهبود کارایی واکسن سرطان کمک کند.
در مطالعه اخیر، محققان دانشگاه کالیفرنیا واکسن سرطان جدیدی ساخته اند که مکانیسم فرار ایمنی را هدف قرار می‌دهد و سطح آنتی بادی ایمنی را افزایش می‌دهد.
به گفته محققان، رویکرد جدید واکسن، سلول سرطانی را از حذف پروتئین خاص سرطانی منع می‌کند و در نتیجه امکان حمله هماهنگ سیستم ایمنی به سرطان توسط سلول‌های T و سلول‌های کشنده طبیعی (NK) را فراهم می‌نماید.
محققان واکسن جدید را برای هدف قرار دادن پروتئین‌های استرس MICA و MICB طراحی کردند که روی سطح سلول‌های سرطانی قرار دارند.
در حالی که سلول‌های ایمنی بدن، که به عنوان سلول‌های T و سلول‌های NK شناخته می‌شوند، معمولاً در تلاش برای کشتن سلول‌های سرطانی به این پروتئین‌های استرس متصل می‌شوند، سلول‌های تومور می‌توانند با جداکردن MICA/B و دفع آنها از حمله آنها فرار کنند.
واکسن جدید از این جداسازی جلوگیری می‌کند و در نتیجه بیان پروتئین استرس و فعال شدن یک حمله دوگانه از سلول‌های T و سلول‌های NK را افزایش می‌دهد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدافع فصل گذشته تیم فوتبال استقلال از مدیران این باشگاه برای تمدید قرارداد مهلت خواسته است.

4 ساعت پیش

مدیرعامل صندوق توسعه ملی گفت: ما دیگر نمی‌توانیم به ارز 4200 تومانی برگردیم و بازپرداخت اقساط معوق باید با نرخ جدید ارز به صندوق واریز شود.

4 ساعت پیش

باشگاه منچستریونایتد سرانجام بر سر به خدمت گرفتن هافبک هلندی بارسلونا با این باشگاه به توافق رسید.

4 ساعت پیش

جنید آرکین یکی از محبوب ترین ستاره های تاریخ سینمای ترکیه درگذشت.

4 ساعت پیش

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد 10هزار واحدی روبرو شد.

4 ساعت پیش

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا با بیان اینکه مشمولان غایب در صورت قبولی در آزمون سراسری حق ثبت نام ندارند گفت: آن دسته از مشمولانی که در کنکور سراسری شرکت کرده‌اند، توجه داشته باشند، غیبت سربازی مانع پذیرش قبول شدگان آزمون سراسری دردانشگاه‌ها و موسسات آموزشی است.

5 ساعت پیش

سجاد شهباززاده مهاجم تیم فوتبال استقلال از بازگشت به این تیم ابراز خوشحالی کرد.

5 ساعت پیش

جایزه بین‌المللی پژوهشگر جوان به دکتر روح الله فتحی از پژوهشگران پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی اختصاص یافت؛ این جایزه به‌صورت سالانه توسط انجمن جهانی کرایوبیولوژی به پژوهشگران زیر 45 سال فعال در حوزه زیست انجماد یا کرایوبیولوژی تعلق می‌گیرد.

4 ساعت پیش

معاون اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به پیش‌بینی ورود 200 هزار زائر پاکستانی اربعین حسینی از مرز "ریمدان" به کشور، 70 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های پایانه به استان ابلاغ شده است.

4 ساعت پیش

بیشتر...