بیش از ۲۵۰۰ پروژه محرومیت زدایی در کشور افتتاح شد خبرنامه دانشجویان ایران

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: در طرح جامع محرومیت‌زدایی، در سراسر کشور ۲ هزار و ۵۵۳ پروژه با حضور معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح شد که ۱۱۹ پروژه مربوط به اصفهان بود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور صبح امروز در مراسم افتتاح ۵۵۸ پروژه نیروگاه‌های خورشیدی، محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زا در استان اصفهان اظهار داشت: منطق بسیج منطق تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها است و فلسفه شکل‌گیری آن هم بر همین اساس است، در زمانی که در کشور استقرار کامل نظام اسلامی شکل نگرفته بود، سازمان بسیج مستضعفان ایجاد شد؛ سازمان بسیج مستضعفان بی‌بدیل بود و مدل تحقق مردم‌سالاری دینی از طریق خود مردم به واسطه یک ابرنهاد تسهیل‌گر مدلی بود که امام (ره) سنگ بنای آن را ایجاد کرد.

وی تأکید کرد: ظرفیت نیروی انسانی هر کشور بزرگ‌ترین سرمایه و در صورت عدم استفاده بزرگ‌ترین تهدید است؛ اول انقلاب ظرفیت پرانگیزه و بانشاط مردم به سنت انقلاب هدایت شد و این مورد به فرصت تبدیل شد.

زهرایی عنوان کرد: در ۸ سال دفاع مقدس بسیج وظیفه داشت از طریق آماده کردن مردم و نقش‌آفرینی صحیح در انقلاب تهدید را به فرصت تبدیل کند و در زمان فعلی نیز به همین صورت است؛ در شرایط فعلی قدرت انقلاب اسلامی به جایی رسیده که هیچ ابر قدرتی نمی‌تواند نگاه چپ به ایران داشته باشد، با این تفاسیر آمادگی مردم در حوزه سخت نیز در دستور کار بسیج است و آموزش‌هایی داده می‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور یادآور شد: در تهاجم فرهنگی نیز به همین صورت است؛ در شرایط فعلی دستور کار بسیج در جنبه دیگر انقلاب یعنی خدمت‌رسانی و نزدیک کردن مردم به مبانی انقلاب در عرصه‌های است، این در مأموریت‌های بسیج بازتعریف ایجاد شد و فعالیت آن محدود به کارت بسیج نیست، بلکه حضور در عرصه‌های مختلف از جمله کرونا است.

وی با بیان اینکه در زمینه کرونا ۲۰۰ هزار جهادگر به میدان آمدند، تصریح کرد:بسیج در زمان سیل و زلزله و سایر بحران‌ها با بسیج امکانات مردمی به میدان می‌آید.

بسته جامع مردم‌پایگی را تنظیم و تقدیم رئیس‌جمهور کردیم

زهرایی گفت: این ظرفیت مردمی را به تمام دولت‌ها عرضه کردیم و در دولت سیزدهم با رویکرد بسیار خوب رئیسی یعنی نگاه به محرومان و انجام فعالیت‌ها از گذر مردم، بسته جامع مردم‌پایگی شعارهای دولت را به رئیسی تقدیم کردیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور بیان داشت: آقای مخبر نیز از این طرح حمایت کردند و هر هفته جلسه‌ای برای استفاده از ظرفیت‌های بسیج و مردم در تحقق شعارهای دولت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بسته جامع بیان شده، تهیه شده است خاطرنشان کرد: در دهه فجر می‌توانیم بسته جامع شعارها را رونمایی کنیم و با امضای رئیس‌جمهور ابلاغ شود و مبنای حرکت مشترک بسیج و وزارت‌خانه‌ها قرار بگیرد.

زهرایی با اشاره به تاسیس بسیج سازندگی در سال ۱۳۷۹، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب جریان جهادی تفکری که ماهیت تشکیلات را شکل می‌دهد در بسیج سازندگی تعریف کردند و بیان کردند ساماندهی گروه‌های جهادی و جهادگران با بسیج سازندگی و حمایت با دولت است.

افتتاح ۲ هزار و ۵۰۰ پروژه محرومیت‌زادیی در کشور با حضور معاون اول رئیس‌جمهور

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور توضیح داد: در حال حاضر ۴۲ هزار گروه جهادی در استان‌ها فعال است و با مجامع مختلف حمایت از این گروه‌ها شکل می‌گیرد و تمرکزمان بر روستاها و حاشیه‌های شهر است.

وی عنوان کرد: طرحی به نام محرومیت‌زدایی مردم‌پایه را ایجاد کردیم و اولویت را بر ۱۰ هزار و ۲۸۳ روستا و هزار و ۸۷ محله حاشیه‌ شهر قرار دادیم؛ در روستاها آب شرب و کشاورزی را اولویت قرار دادیم؛ پنل خورشیدی  یکی از موضوعاتی است که در مکان‌هایی که آب کم است و نمی‌توانیم مباحث کشاورزی آب‌بر داشته باشیم به سمت صنایع غیرآب بر برویم و به پدافند غیر عامل نیز که جزو تکالیف دولت است، کمک می‌کنیم.

زهرایی گفت: در طرح جامع محرومیت‌زدایی، در سراسر کشور ۲ هزار و ۵۵۳ پروژه با حضور آقای مخبر افتتاح شد که ۱۱۹ پروژه مربوط به اصفهان بود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور مطرح کرد: ۲۶ هزار صندوق با تسهیل‌گری بسیج و بدون نگاه تصدی‌گری راه‌اندازی شد و در این صندوق‌ها نگاه‌مان زنجیره‌ای از تامین تا بازار و اقتصاد خرد و کارگاه‌های کوچک خانگی است و در این مسیر ۴۰۱ قرض‌الحسنه در هفته بسیج رونمایی شد.

وی افزود: امیدوارم در مسیری که شروع شده، همه باهم بتوانیم در دولت سیزدهم شعارهای دولت و مبانی انقلاب را عملی کنیم.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

۱ هفته پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...