خبرگزاری رضوی |
6 روز پیش

توزیع خدمات به ایثارگران باید عادلانه مبتنی بر نیاز باشد رضوی

رئیس بنیاد شهید:
توزیع خدمات به ایثارگران باید عادلانه و مبتنی بر نیاز باشد
به گزارشخبرگزاری رضوی، و به نقل از بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در اجلاس سراسری مدیران بنیاد شهید کشور در مشهد افزود: اصلاح رویکرد که در نهایت به اصلاح کارکرد منجر می‌شود،  از برنامه‌های اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران است و در حوزه اصلاح رویکرد هر اقدامی که انجام می‌شود باید بر اساس منطق و قانون باشد.
  وی بیان کرد: وقتی از برنامه‌های تحول سخن می‌گوییم به این معنی نیست که مواردی می‌خواهد خلق شود که در تجربه دانش بشری و حتی خود سازمان نیست، ممکن است اقدامات خوبی نیز در گذشته انجام شده باشد که باید احیا شود.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران از معدود سازمان‌های چند وجهی کشور است، گفت: وابستگی و تعامل بنیاد با نهادها و سازمان‌های اصلی کشور نشان‌دهنده اهمیت موضوع فرهنگ ایثار و شهادت است و مشکلاتی که ممکن است در سازمان‌های دیگر قابل تحمل باشد در این حوزه قابل گذشت و تحمل نیست. 
قاضی‌زاده هاشمی در مورد مبانی تغییر رویکردها در بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: خوشبختانه در حوزه رویکردها، اسناد بالادستی زیاد و روشنی وجود دارد که فرامین امام خمینی (ره) در تشکیل بنیاد شهید، ستاد شاهد و سایر بخش‌های بنیاد و همچنین بیانات و منویات مقام معظم رهبری در کل و جزء و سیاست‌های ابلاغی در حوزه ایثار، جهاد و شهادت از آن جمله است.
وی افزود: تمامی تعاملات باید بر اساس گفتگو، منطق و مبتنی بر اصول و با شفافیت همراه باشد، پنهان‌کاری برای مجموعه‌ای است که دچار اشکال باشد، لذا  اقدامات باید با انعطاف لازم و شفاف ولی با توجه به اصول ارائه شود. 
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: مدیران بنیاد باید توجه کنند مسوولیت بیشتری دارند، زیرا بنیاد یک نهاد انقلابی است و وابستگی آن نهاد به مقام معظم رهبری مستقیم‌تر است و حامی بهترین و عزیزترین افراد جامعه و مروج فرهنگی هستیم که امام حسین (ع) آن را نشر داده‌اند تا به ما رسیده است.
قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه خدمات‌رسانی به ایثارگران خاطر نشان کرد: باید نیاز حقیقی ایثارگران پاسخ گفته شود و مدیران بنیاد شهید در استان‌ها تمام امکانات استان را برای رفع این نیاز بسیج کنند. مدیران و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران در همه بخش‌ها باید مددکار بوده و خود را مسوول بدانند. 
در دومین و آخرین روز از اجلاس سراسری مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران در مشهد میزدگردهای تخصصی با محوریت موضوعات تعاون و امور اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی؛ بهداشت و درمان، توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی، حقوقی، روابط عمومی، بسیج، میز خدمت و تعامل با جامعه هدف و بازرسی برگزار شد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس دادگستری شهرستان بهارستان گفت: پرونده‌های کثیرالاشاکی در بهارستان تعیین تکلیف و صلح و سازش پرونده‌ها 50 درصد رشد داشته است.

1 ساعت پیش

در تماس تلفنی شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر با وزیر امور خارجه کشورمان آخرین وضعیت گفت‌وگوهای اخیر در دوحه برای لغو تحریم‌ها بررسی شد.

1 ساعت پیش

ایران با امضای تفاهم نامه‌ای با ونزوئلا نخستین محموله 100 هزار دوزی واکسن کرونای ایران برکت را به این کشور ارسال می‌کند.

1 ساعت پیش

تیم ملی بسکتبال چین در مسابقات انتخابی جام جهانی 2023 مقابل استرالیا تن به شکست داد.

1 ساعت پیش

در شرایطی که پرونده مناقشه مرزی لبنان و رژیم صهیونیستی شاهد تحولات جدیدی است، علاوه بر آمریکا این بار کشورهای اروپایی نیز برای حمایت از اسرائیل و منافع آن وارد خط شده‌اند.

1 ساعت پیش

براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، در شهر‌هایی که ظرفیت تکمیل نشده دارند ثبت‌نام متقاضیان نهضت ملی مسکن در دستور کار قرار خواهد گرفت.

2 ساعت پیش

وزیر کشور از وضعیت ساخت و ساز فرودگاه مسجدسلیمان بازدید کرد.

2 ساعت پیش

وزیر امور خارجه قطر در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان، مذاکرات اخیر را مثبت ارزیابی کرد.

1 ساعت پیش

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از هلاکت 2 قاچاقچی و کشف بیش از 4 تن و 820 کیلو مواد مخدر طی درگیری مسلحانه تکاوران انتظامی با عناصر قاچاق مواد افیونی خبر داد.

1 ساعت پیش

بیشتر...